Tuesday, June 18, 2024
8.2 C
Calgary

آشنایی با Mathnasium of Southland و رشد مهارت ریاضی دانش آموزان

عضویت در خبرنامه

آخرین مطالب پیکوبینو

استفاده از متد Mathnasium باعث میشود دانش آموزان از علم ریاضیات شناخت و درک بهتری پیدا کنند. لری مارتینک (Larry Martinek) برای ابداع این متد بیش از 40 سال وقت صرف کرده تا به راهکاری عملی و علمی برای بالا بردن سرعت یادگیری و درک بهتر ریاضیات در تمام مقاطع تحصیلی دست یابد.

 Mathnasium of Southland از سه بخش اصلی زیر تشکیل می‌شود:

 امتحان و ارزیابی‌ اولیه قبل از ثبت نام (به صورت رایگان انجام میشود)

با انجام یک امتحان و ارزیابی اولیه، کلیه نقاط ضعف و قوت دانش‌آموز مشخص می‌گردد. سپس براساس خروجی و نتیجه امتحان، یک برنامه آموزشی اختصاصی طراحی و در اختیار دانش آموز قرار داده میشود. لازم به ذکر است که این امتحان و ارزیابی‌ اولیه براساس پایه تحصیلی ارائه میگردد و در ادامه و بمنظور اطمینان از حصول پیشرفت، مجددا امتحان تکرار می گردد.

برنامه‌های یادگیری اختصاصی

با توجه به نتیجه ارزیابی که در بالا اشاره شد ، برنامه ای اختصاصی طراحی و در اختیار دانش آموز قرار داده می شود تا نقاط ضعف را پوشش دهد. این برنامه شامل تکنیک های تخصصی آموزشی ریاضیات می باشد که با استفاده از آن دانش‌آموز به مواد درسی خود کاملا تسلط یابد.

مربیان ویژه و آموزش‌دیده

مربیان ویژه با گذراندن دوره های مختلف توانایی این را پیدا میکنند تا به دانش‌آموزان مهارت‌های مدنظر را آموزش دهند. کلیه آموزش‌های ریاضی برای دانش آموزان در آموزشگاه انجام شده و هیچگونه تکلیف اضافی به دانش‌آموز جهت انجام در خانه داده نمی‌شود، اما دانش اموزان میتوانند تکالیف مدرسه را با خود به اموزشگاه بیاورند تا به کمک مربیان انها را انجام دهند.

برنامه Mathnasium of Southland تمام دوره‌های تحصیلی را شامل می‌شود:

  • مقطع دبستان: آموزش مبانی ریاضیات، تسلط بر محاسبه و حل مسائل اعداد کامل و منطقی، درک حسی اعداد
  • مقطع راهنمایی: آموزش مبانی ریاضیات، تسلط بر چگونگی و چرایی (آمادگی برای جبر)، کمک به انجام تکالیف، پر کردن خلاها پیش از ورود به سطوح پیشرفته
  • مقطع دبیرستان: پر کردن خلاها، پرداختن به سطوح مختلف دانش ریاضی، بالا بردن آمادگی برای امتحان، کمک به انجام تکالیف

عضویت در Mathnasium of Southland

هدف از این شیوه، آموزش تخصصی مهارت‌های ریاضی به روش بسیار ساده و در محیطی آرام به همراه بازیهای ریاضی، بالا بردن درک مطالب پایه ریاضی و بهبود عملکر دانش آموز در مدرسه است. همزمان اعتمادبنفس دانش آموز نیز افزایش یافته و گزارش عملکرد او در پایان هر ماه به خانواده‌ ارائه میگردد.

برنامه آموزشی بصورت اشتراک یک ماه، هفت ماه، سالیانه، و  کاملا انعطاف‌پذیر تدوین شده است. منظور از انعطاف پذیر این است که همانند سالنهای بدنسازی پایه گذاری شده است. همانطور که برای رفتن به سالنهای ورزش نیاز به book کردن زمان خاصی نیست، برای حضور در آموزشگاه نیز تماس و book کردن الزامی نمی باشد. دانش آموز  میتواند از زمانی که آموزشگاه شروع به کار میکند تا پایان زمان کاری  به مدت یک ساعت در آموزشگاه حضور یابد تا بر روی مهارتهای ریاضی و تکالیف مدرسه خود کار کند.در این دوره دانش‌آموزان تکالیف گوناگون را با هدف تثبیت آموزه‌ها دریافت می‌کنند. هیچگونه تکلیف ریاضی به خانه جهت انجام فرستاده نمیشود ولی دانش آموزان میتوانند تکالیف مدرسه خود را با خود جهت انجام به آموزشگاه بیاورند. علاقه‌مندان می‌توانند آموزش را از هر تاریخی که بخواهند شروع کنند.

آموزش از خانه (Mathnasium of Southland at home)

این قابلیت به والدین شاغل و کسانی که در تعطیلات هستند داده خواهد شد تا دانش آموزان آموزش مهارت ریاضی را از هرجایی دریافت کنند. در این حالت کلیه متدها،روشها و ساختارهای Mathnasium of Southland بصورت آنلاین و چهره به چهره آموزش داده می‌شود.

برنامه تابستانی (Summer Math Program)

ساختار فعلی مدارس، فصل تابستان را به زمانی مناسب برای بالا بردن آمادگی دانش آموزان، تبدیل کرده است. برنامه تابستانی بگونه‌ای طراحی شده که جلوی فراموشی مهارت‌ها را گرفته و دانش آموزان را برای سال آینده آموزشی اماده میکند. به این ترتیب دانش آموز برای سال تحصیلی آینده کاملا آماده خواهد شد.

تدریس خصوصی

در شیوه Mathnasium of Southland امکان آموزش خصوصی وجود دارد. آموزگاران حرفه‌ای بصورت حضوری آموزش‌های لازم را به دانش آموز داده و او را راهنمایی‌ می‌کنند. شما می‌توانید با تیم آموزش مشورت کرده و بهترین گزینه را برای دانش آموز خود انتخاب کنید. آموزش خصوصی بصورت مجازی و حضوری ارائه می‌شود.

آموزشگاه ریاضی حضوری و آنلاین Mathnasium of Southland با مدیریت آقای دکتر محسن شبیب

منبع: Mathnasium