Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

مدیرکل بهداشت انتاریو: 7 یا 10 روز دیگر محدودیت‌های کووید-19 کاهش می‌یابد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

به گفته دکتر مور، مدیرکل بهداشت اونتاریو، با توجه به کاهش سرعت واکسیناسیون و افزایش تعداد موارد ابتلا، انتاریو 7 تا 10 روز دیگر با کاهش بیشتر محدودیت‌های کووید-19 فاصله دارد.

وی در ادامه افزود: «با رسم الگوی شیوع در چند ماه آینده، میزان عفونت روزانه که تقریباً در دو هفته گذشته دو برابر افزایش یافته و به طور متوسط به 306 نفر در روز رسیده است، ما در پاییز با گسترش این بیماری روبه‌رو خواهیم بود. مگر اینکه افراد بیشتری در برابر سویه دلتا واکسینه شوند.»

وی علت افزایش موارد اخیر ابتلا را کاهش محدودیت‌ها در ماه گذشته دانست. اجازه بازگشایی سالن‌های ورزشی، سینما و رستوران‌های فضای سرپوشیده بود و همچنین تعطیلات آخرهفته ماه آگوست که مردم مراقبت از خود را رها کردند، در شیوع این بیماری تأثیرگذار بوده‌اند. همچنین اکثر مبتلایان جدید از بین افرادی‌اند که هنوز واکسینه نشده‌اند.

انتاریو در حالی 75% از محدودیت‌های کووید-19 را لغو کرد که چیزی حدود 72% از افراد 12 ساله و بالاتر واکسینه شده بودند. برای مثال در حال حاضر ظرفیت سالن‌های ورزشی به 50% محدود شده است.

دکتر مور انتظار دارد افراد جوانتر در گروه‌های سنی پایین‌تر بیشترین میزان واکسن را دریافت کنند ولی همزمان واکسیناسیون اجباری و گذرنامه واکسن را رد می‌کند. کریستین الیوت، وزیر بهداشت، نیز در جریان اعلام کمک مالی بیمارستان در Collingwood به همین موضوع اشاره کرد.

الیوت به خبرنگاران گفت: «ما مردم را مجبور به دریافت واکسن نمی‌کنیم. همچنین گذرنامه واکسن می‌تواند توسط کلاهبرداران مورد سوءاستفاده قرار بگیرد و هر فردی که به گذرنامه واکسن نیاز دارد باید بعد از دریافت دوز دوم درخواست دهد.»

تجدید محدودیت‌ها باعث شده است تعداد زیادی از گروه‌ها به احزاب مخالف در Queen’s Park ملحق شوند و خواهان واکسیناسیون اجباری برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی و آموزشی، گذرنامه واکسن یا هر دو شوند.

انجمن مراقبت‌های بلندمدت انتاریو و AdvantAge از دولت نخست وزیر داگ فورد خواسته‌اند که واکسیناسیون را برای کارکنان مراقبت‌های بهداشتی اجباری کنند. دونا دانکن مدیر اجرایی انجمن خانه‌های مراقبت از سالمندان گفت چیزی حدود 4هزار نفر از 15هزار نفر مبتلا به کووید-19 جان خود را طی همه‌گیری از دست داده‌اند.

همچنین 7,300 نفر از کارکنان این خانه‌ها به کووید-19 ابتلا پیدا کردند و 10 نفر نیز در زمستان گذشته و پیش از شروع واکسیناسیون فوت کردند.

خانه‌هایی که بیشترین آسیب را دیدند 80% از پرسنل خود را از دست دادند و ساکنینشان با سختی‌های غیرقابل تحملی روبه‌رو شدند تا در نهایت نیروهای فدرال به کمکشان آمدند.

به گفته مایک شراینر، رهبر حزب سبز کانادا، گواهینامه‌های واکسن می‌تواند به عنوان ابزاری برای جلوگیری از وقوع بدترین شرایط کمک کند و در جهت بازگشایی ایمن مشاغل کوچک در انتاریو موثر واقع شود.

منبع: thestar


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید