Tuesday, October 19, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

تجمع اعتراضی هزاران نفر به دستورات واکسن در کلگری


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

اکنون بیش از ۷۰۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان‌های آلبرتا بستری هستند.

در حالی که بیش از ۱۶هزار مورد فعال کووید-۱۹ در آلبرتا وجود دارد و بیش از ۴۴۰۰ مورد در کلگری ثبت شده است، حدود ۲۰۰۰ نفر روز یکشنبه در اعتراض به دستورات جدید واکسن و دیگر اقدامات بهداشت عمومی تجمع کردند.

این راهپیمایی که از المپیک پلازا شروع شد، ابتدا در حمایت از آتش نشانان، خدمات فوریت‌های پزشکی، پلیس، پرستاران، شهرداری و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که مخالف دستور واکسن هستند برگزار شد.

اداره بهداشت آلبرتا و شهرداری کلگری از کارکنان خود درخواست کرد‌ه‌اند حتما دو دوز واکسن کووید-۱۹ را دریافت کنند.

سازمان‌دهندگان این اعتراضات از مردم خواسته بودند برای اعلام همبستگی با کارکنان خط مقدم پیراهن‌های مشکی یا آبی بپوشند. تعدادی از این افراد تی‌شرت‌هایی با شعارهای حمایتی احزاب کانادا بر تن داشتند و تعدادی دیگر نیز تی‌شرت‌هایی پوشیده بودند که نشان می‌داد واکسینه نشده‌اند.

بلیک ویلرد که ۱۳ سال پیش از سازمان آتش‌نشانی کلگری بازنشسته شده، با پیراهن آتش‌نشانی در تظاهرات شرکت کرده بود. ویلرد می‌گوید با تمامی واکسن‌ها مخالف نیست و تنها با واکسن کووید-۱۹ مشکل دارد زیرا جانباختگان مبتلا به کروناویروس افراد مسن و بیماری بودند که در هر صورت فوت می‌کردند. وی در ادامه افزود قصد دارد اواخر امسال سفر کند و در این صورت واکسینه خواهد شد.

بیش از ۲۴۰۰ بیمار مبتلا به کروناویروس در آلبرتا جان خود را از دست داده‌اند. یکی از افرادی که در این هفته جان خود را از دست داد زن جوان بارداری بود که واکسینه نشده بوده است.

در میان معترضان فردی با پرچم نئوفاشیست‌های آمریکا و اروپا هم دیده می‌شد.

برخی از سخنرانان اطلاعات نادرستی را در خصوص تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ منتشر می‌کردند و مدعی بودند که افراد واکسینه‌شده راحت‌تر از افراد غیر واکسینه‌شده ویروس را منتقل می‌کنند.

تنها  ۶۰.۳٪ از کل جمعیت آلبرتا به طور کامل واکسینه شده‌اند (یعنی ۷۰.۹٪ از افراد واجد شرایط) و این میزان واکسیناسیون پایین‌ترین درصد واکسیناسیون افراد واجد شرایط در سراسر کشور است.

در این میان فدراسیون یهودی ادمونتون از عکس‌هایی که نشان می‌داد تعدادی از معترضان دستور واکسن را با نسل‌کشی آلمان نازی برابر می‌دانند ابراز انزجار کرد.

فدراسیون در این خصوص پیامی در رسانه اجتماعی خود منتشر کرد: «اجازه دهید بی‌هیچ ابهامی شفاف‌سازی کنیم؛ هیچ چیزی معادل نسل‌کشی یهودیان نیست. ما از این رفتار بسیار ناراحت هستیم. نباید به نسل‌کشی و وحشت هولوکاست مشروعیت بخشیده شود.»

تجمع‌های اعتراضی دیگری نیز در لتبریج و ادمونتون برگزار شد. این گروه قصد داشت روز دوشنبه اعتراضات بیشتری را در شهرهای بزرگ کانادا از جمله کلگری برگزار کند. گروه‌های پزشکی نیز اعتراضات ضد واکسن را در خارج از بیمارستان‌ها محکوم کردند، زیرا اینگونه رفتارهای نادرست باعث تضعیف روحیه کارکنان مراقبت‌های بهداشتی می‌شود.

منبع: cbc


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید