53،539 کودک در سال 2017 در آلبرتا به دنیا آمدند و بنابراین 53،539 نام جدید نام‌گذاری شد.

گزارش دولت آلبرتا مبنی بر این بود که فراوانی نام‌های کودکان تازه متولد شده در این استان در سه سال گذشته تغییر چندانی نکرده است؛ بیشترین نام دختران متولد شده در سال 2017 همانند سال‌های 2016 و 2015 بوده است: Olivia.

Emma با اختلاف کمی دومین نام محبوب برای دختران بوده است که این جایگاه را از سال 2015 حفظ کرده است. Charlotte نیز سومین نام محبوب دخترانه در سال 2017 بوده است و همچنین Ava و Sophia به صورت مشترک در جایگاه چهارم قرار دارند.

از بین نام‌های پسر بچه‌ها نام  Liamدر سا ل 2015 و 2016 بیشترین فراوانی را داشت ولی Noah در سال 2017 با 250 کودک که به این نام نام‌گذاری شده‌اند به رتبه اول رسید.

Liam در جایگاه دوم قرار گرفت و جایگاه‌های بعدی به نام‌های  Benjamin،  Logan و  Lucas رسید.

برایان ملکینسون Brian Malkinson، وزیر خدمات آلبرتا (the minister of Service) ، در این باره گفت:” به همه والدینی که در سال 2017 صاحب فرزند شده‌اند، تبریک می‌گویم. آنچه برای اهالی آلبرتا مهم است این است که این کودکان وقتی که بزرگ می‌شوند خدمات و پشتیبانی‌های همیشگی ما را دریافت کنند.”

“از خدمات مقرون به صرفه مراقبت از کودک و افزایش مزایای کودک و خانواده برای برنامه‌های تغذیه در مدرسه و هزینه‌های تحصیلی پایین، تغییراتی را برای کمک به خانواده‌ها و کودکان اعمال می‌کنیم.”

این گزارش همچنین بیان می‌کند که برخی از نام‌های معروف اما کمتر رایج که عبارتند از نام‌هایی مانند Tyrion، Daenerys، Kylo، Leia، Thor، Katnis و Eleven در سال 2017 در آلبرتا به ثبت رسیده‌اند. نام‌هایی که مرجع آن‌ها از اسطوره‌ها، ادبیات و یا احساسات هستند مثل نام‌های Zeus، Persephone، Tolkien، Odyssey، Beowulf، Charisma، Fancy، Liberty و Happiness  همگی در سال گذشته برای نام‌گذاری کودکان استفاده شدند.

لیست کامل محبوب‌ترین نام‌های کودکان تازه متولد شده (دخترانه و پسرانه) در سه سال اخیر در جداول زیر آمده است

نام‌های دخترانه محبوب در سال 2017 در آلبرتا

محبوب‌ترین نام‌های کودکان (دخترانه) در آلبرتا در سال‌های 2015 تا 2017 (دولت آلبرتا)

نام‌های پسرانه محبوب در سال 2017 در آلبرتا

محبوب‌ترین نام‌های کودکان (پسرانه) در آلبرتا در سال‌های 2015 تا 2017 (دولت آلبرتا)

اگر تمایل دارید این آمار را برای سال‌های بیشتری ببینید دولت آلبرتا برنامه‌ای را ایجاد کرده است که آمار نام‌گذاری بیش از 95،000 کودک از سال 1980 در آن موجود است.

این برنامه با نام Alberta Baby Names App در بازارهای برنامه‌های کاربردی  Apple و Android در دسترس  است.

منبع: DailyHive

 

عضویت در خبرنامه