Monday, January 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,120
Total deaths
Updated on January 18, 2021 9:00 pm
73,919
Total active cases
Updated on January 18, 2021 9:00 pm
715,072
Total confirmed cases
Updated on January 18, 2021 9:00 pm

نتیجه انتخابات اکتبر کانادا به کاهش هزینه زندگی و نسل جوان بستگی دارد

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

ونکوور در میان ده شهر تندرست دنیا قرار گرفت

کانادایی‌ها ونکوور را بعنوان شهری می‌شناسند که می‌توان در آن سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی منظم را در پیش گرفت. حال انتشار...

تغییر نام‌گذاری سیستم مدارس آلبرتا به دلیل COVID-19

آلبرتا در حال تغییر اصطلاحات برای نشان دادن نحوه طبقه‌بندی شدت شیوع COVID-19 در مدارس است. در حال حاضر با کشف یک مورد ابتلا به...

کاهش محدودیت‌های تجمع در آلبرتا

آلبرتا پس ازاینکه توانست از شیوع ابتلا به COVID-19 بعد از تعطیلات جلوگیری کند تعدادی از محدودیت‌های بهداشت عمومی را لغو کرد. تایلر شاندرو، وزیر...

بازگشایی سالن‌های آلبرتا از امروز دوشنبه ۱۸ ژانویه

برخی از جنبه‌های زندگی در آلبرتا مانند آنچه در اواسط ماه دسامبر بود، به حالت عادی بازمی‌گردند، اما همه مشاغل نمی‌توانند بازگشایی شوند. از روز...

بخت کانادایی‌های جوان گره‌های کوری دارد. از افزایش هزینه‌های وام تحصیل گرفته تا درآمدهای رو به پایین، از گرانی مسکن گرفته تا هزینه‌های همیشه صعودی زندگی. اوضاع در سال‌های اخیر خوب نبوده است.

اما خوشبختانه، بخت آنها رو به گشایش می‌رود. حالا متولدین هزارهٔ جدید، بزرگترین قشر جمعیتی کانادا را تشکیل می‌دهند و با نزدیکی به پاییز و از راه رسیدن انتخابات فدرال، سیاستمداران به دنبال کسب رای آنها خواهند رفت.

حالا جوان‌ها می‌توانند در عمل روی سرنوشت خود تاثیر بگذارند. مشکل این است که آنها قبلا رای نمی‌دادند.

دیگر بهانهٔ سن را نمی‌توان استفاده کرد، پیرترین جوان‌های کانادا امروزه به مرز ۴۰ سالگی نزدیک می‌شوند و حتی چندسالی هم دیر شده تا مثل متولدین نسل انفجار وارد کارزار تعیین سرنوشت خود شوند و با حضور در عرصه سیاست تغییرات اساسی به وجود آورند.

از بهانه‌های پیش پا افتاده که بگذریم، یکی از دلایل اصلی عدم تمایل این نسل به حضور در عرصه سیاست و پای صندوق‌های رای، عدم معرفی کاندیداهایی بوده که عملا این نسل را نمایندگی کنند.

حضور جوان‌ها می‌تواند باعث جذابیت بسیار زیاد انتخابات پاییز ۲۰۱۹ شود، جایی که امکان تغییر ساختار قدرت و سیاست به سمت جبههٔ آنها وجود دارد.

در سال ۲۰۱۵، یک سیاستمدار ۴۳ ساله به نام جاستین ترودو به صحنه آمد که به خاطر کمبود تجربه مورد نقد رقبای خود بود ولی این جوانیِ نسبی باعث شد که نسل جوان‌تر به او رای دهند و حضور زیاد پای صندوق‌های رای یک پیروزی خاطره‌انگیز را برای حزب لیبرال به ارمغان بیاورند.

حالا ترودو ۴۷ ساله است و دو سیاستمدار جوان ۴۰ ساله او را به چالش خواهند کشید: رهبر حزب محافظه کار، اندرو شیر و رهبر حزب نیودمکرات، جاگمیت سینگ.

این برای رای‌دهنده‌های جوان خیلی مهم است، و البته برای آیندهٔ سیاستگذاری‌های اصلی هم مهم است. بالاخره باید دید که آیا نقطه نظرات جوان‌های هزاره می‌تواند به خط اصلی سیاست در کشور تبدیل شود یا خیر.

قیمت خانه و هزینه‌های زندگی جزو مشکلات بزرگ جوان‌های کانادایی است.

نقش این دغدغه‌ها در انتخابات ۲۰۱۹ پررنگ است. باید دید که از رهگذر کدام انتخاب، نظرات نسل جوان تبدیل به استراتژی‌های دولت بعدی می‌شوند.

معمولا در کانادا بازخوردها را از طریق افکارسنجی عمومی به دست می‌آورند. در همین راستا BeHeard در چارچوب یک پژوهش، گروهی برای افکارسنجی ساخته که هدف اصلی آنها جوان‌ترها و تنوع‌های قومیتی کانادا هستند.

هدف این گروه کمک به جوان‌ها است تا نظرات خود را به گوش تصمیم-گیران و دولتی‌ها برسانند و حتی توجه رسانه‌ها را هم جلب کنند. شما هم اگر مایل به کمک هستید اکنون می‌توانید به این پژوهش بپیوندید تا نمایندهٔ نسل خودتان باشید و نظراتتان را به گوش تصمیم-گیران برسانید.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید