در تحقیقات اخیر Insights West بیش از هزار بزرگسال کانادایی مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد که بیشتر آن‌ها می‌خواهند رژیم غذایی گیاهی را در پیش بگیرند.

البته تنها منظور ۷٪ از آن‌ها گیاهخواری و وگن بودن است، ۲۷٪ بقیه منظورشان رژیم غذایی گیاهی است.

افرادی که منظورشان گیاهخواری یا وگن بودن کامل نیست، می‌خواهند سبک زندگی ماهی‌خواری یا غذاهای دریایی (نوعی رژیم غذایی است که در آن ماهی و انواع دیگر خوراک دریایی استفاده می‌شود اما گوشت حیوانات دیگر استفاده نمی‌شود) را در پیش بگیرند. ۱۳٪ کانادایی‌ها به انجام این کار در آینده فکر می‌کنند.

در حال حاضر تنها ۳٪ رژیم ماهی‌خواری دارند.

۲۶٪ افراد هم به حذف لبنیات از فهرست مواد غذایی خود می‌اندیشند و ۱۱٪ قبلا این کار را انجام داده‌اند.

رژیم‌های غذایی رایج

مطالعات نشان می‌دهد کانادایی‌های زیادی رژیم غذایی کتو (کربوهیدرات کم و چربی زیاد) را انتخاب کرده‌اند. رژیم پارینه سنگی (Paleo diet) نیز برای دوره‌های کوتاه مدت طرفداران قابل توجهی دارد.

۱۱٪ تا به حال رژیم کتو و ۴٪ رژیم پارینه سنگی را امتحان کرده‌اند. ۲۸٪ هم تصمیم دارند که در آینده مقطعی را رژیم بگیرند.

همه افراد علاقه‌ای به رژیم ندارند. ۵۲٪ آن‌ها هرگز رژیم خاصی نداشته‌اند و ۶۷٪ هم در حال حاضر هر غذایی دلشان بخواهد می‌خورند.

به طور کلی، احتمالا ساکنان BC میزان گوشت مصرفی خود را در آینده کاهش می‌دهند. این مطالعه نشان داد که ۲۵٪ از بریتیش کلمبیایی‌ها زمانی گیاهخواری را امتحان کرده‌اند، که بالاتر از میانگین ملی ۱۸٪ است.

نسل جوان، پرچمدار تغییر رژیم غذایی

طبق گفته‌های Steve Mossop مدیر Insights West نسل جوان تمایل بیشتری به تغییر رژیم غذایی‌شان و گیاهخوار شدن دارند.

درصد قابل توجهی از افراد ۱۸ تا ۳۴ساله (۳۸٪) به گیاهخواری و ۱۷٪ از آن‌ها به وگن شدن فکر می‌کنند. ۳۶٪ از همین رنج سنی هم می‌خواهند لبنیات را از غذاهای خود حذف کنند.

منبع:‌ Dailyhive

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید