Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,186
Total deaths
Updated on January 25, 2021 1:00 pm
62,656
Total active cases
Updated on January 25, 2021 1:00 pm
750,686
Total confirmed cases
Updated on January 25, 2021 1:00 pm

برنامه های جدید دولت فدرال كانادا برای تقویت تجهیزات پزشکی برای مبارزه با کروناویروس

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی...

کانادا بهشت درونگرایان

طبق مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده کانادا بخاطر تراکم جمعیت پایین، اینترنت پرسرعت و هزینه‌های زندگی کم، بهترین کشور دنیا برای زندگی افراد درونگراست. محققان...

مردی از کلگری برنده جک‌پات ۲ میلیون دلاری ZING شد

این هفته یکی از اهالی کلگری با خراشیدن بلیت بخت‌آزمایی‌اش ۲ میلیون دلار کانادا به ثروت خود افزود. آقای ترِیسی آستینسون که ابتدا فکر می‌کرد...

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

دولت فدرال کانادا در حال نهایی سازی طرحی برای تقویت تجهیزات پزشکی و استفاده از توان سایر دستگاه ها برای مهار ویروس کرونا است.

یکی از مقامات ارشد دولت در مصاحبه با خبرگزاری ها گفته که آن ها امیدوارند که با تولیدکنندگان دستکش، ماسک و ونتیلاتور به توافق رسیده و با هم همکاری کنند.

قرار است تا نخست وزیر کانادا جاستین ترودو، امروز صنایع مرتبط دیگری را که به نظر می رسد که توانایی تولید محصولات مورد نیاز همچون مواردی که نام بردیم، ترغیب نماید.

این مقام دولتی می گوید که قرار است تا علاوه بر تمامی این موارد، تمامی برنامه های وزارت علوم و توسعه اقتصادی و نوآوری معطوف به مبارزه با ویروس کرونا شود.

همچنین ترودو، ضمن اطمینان بخشی درباره دسترسی کانادایی ها به تجهیزات کافی؛ ممکن است تا خرید تجهیزات پزشکی لازم را جایگزین تهیه تجهیزات نظامی مختلف نماید.

به گفته این منبع که نخواسته تا نامش فاش شود، همه این کارها تنها برای مهار بیماری کرونا است.

به طور مثال هواکش ها و تاسیسات تهویه و تصفیه هوا می توانند در ابتلا افراد و یا حتی مرگ و زندگی کسانی که به کرونا مبتلا شده اند، نقشی اساسی ایفا کنند.

دکتر ترزا تام رئیس اداره بهداشت عمومی کانادا نیز گفته که با این که در حال حاضر هیچگونه کمبودی در زمینه ونتیلاتورها وجود ندارد اما دولت فدرال سعی می کند تا با مدیریت منابع موجود و ایمن سازی بیشتر آن ها، خود را برای تمامی سناریوهای موجود آماده سازد.

هفته پیش سازمان بهداشت جهانی ضمن هشدار درباره کمبود جهانی تجهیزات ایمنی شخصی و ونتیلاتورها، از دولت ها و شرکت های تولیدی خواسته تا تولیدات خود را تا 40 درصد افزایش دهند.

البته هنوز معلوم نیست که صنایع غیر مرتبطی همچون ماشین سازی چگونه می توانند تاخط تولید خود را به صورتی تغییر دهند که بتوانند تجهیزات مورد نیاز را بسازند و این خود چالشی بزرگ است و مشخص نیست تا چه مدت زمانی طول بکشد و این در حالیست که صاحبین صنایع معروفی همچون جنرال موتورز اعلام کرده اند که در حال مذاکره با دولت ترامپ برای ساخت تاسیسات تهویه هوا هستند.

منبع: cbc

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید