Friday, February 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,915
Total deaths
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
30,518
Total active cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm
861,472
Total confirmed cases
Updated on February 26, 2021 8:14 pm

ارتش کانادا برای ماموریت احتمالی در دوران اپیدمی کرونا آماده می‌شود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جدیدترین مطالعه درباره میزان ماندگاری COVID-19 روی پوشاک

براساس مطالعه‌ای جدید ویروس COVID-19 می‌تواند بر روی پوشاک معمولی تا سه روز زنده بماند و ممکن است پزشکان و پرستاران آن را بر...

ماراتن Secret 3K، گرامیداشت برابری جنسیتی و آزادی زنان

شاید باورش سخت باشد اما هنوز در برخی نقاط دنیا زنان و دختران اجازه دویدن و پیاده‌روی در خارج از منزل را ندارند. هدف ماراتن...

کاناداپست برای ۱۳.۵ میلیون کانادایی کارت پستال رایگان ارسال می‌کند

از آغاز ماه مارس تقریباً ۱۳.۵ میلیون کانادایی در سراسر کانادا کارت پستال دریافت می‌کنند. طرح نوآورانه پست کانادا با نام «اینجا بنویس هم‌اکنون بنویس»...

شاید این هفته برنده لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری مشخص شود

لوتو مکس می‌تواند سال فاجعه بار ۲۰۲۰ را از حافظه بعضی آدم‌ها پاک کند. به خصوص که جایزه ۷۰ میلیون دلاری هنوز بی‌برنده باقی...

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

نیروهای مسلح کانادا (CAF) در حال آماده‌سازی‌اند تا در صورت نیاز برای مبارزه با COVID-19 به مناطق مختلف کانادا اعزام شوند.

در جریان این آماده‌سازی که نامش عملیات Lentus است، ارتش کانادا نیروی واکنش سریع به کرونا را تشکیل می‌دهد، که می‌تواند به کمم مسئولین بیاید تا در مناطق مختلف به سرعت بیمارستان‌های موقت بسازند، آنها را برای نگهداری از بیماران تجهیز کنند، نظم عمومی را برقرار نگه دارند، و تجهیزات سنگین را انتقال دهند. نقش این گروه به خصوص در حمایت از جوامع دورافتاده برجسته خواهد بود.

ژنرال جاناتان وَنس، رئیس نیروهای دفاعی کانادا در نامه‌ای به سربازان دستور آماده شدن برای عملیات احتمالی را داده و نوشته است:

«امروز، ماموریت ما در کنار نیروهای مسلح کانادا این است که از سلامت خودمان و مردم کانادا دفاع کنیم و آمادهٔ پاسخ به درخواست‌ها در بخش‌های مختلف کشور شویم.»

«سلامت نیروهای مسلح کانادا در روزها و هفته‌های آینده بسیار مهم است زیرا حمایت از بخش‌های فدرال، استانی، قلمروها و شهرداری‌ها بر عهده ما ست و باید بتوانیم در سناریوهای مختلف به این اپیدمی واکنش مناسبی نشان دهیم.»

CAF معیارهای جدیدی را رعایت خواهد کرد تا فعالیت‌ها و ماموریت‌هایش منجر به گسترش ویروس کرونا در بین نیروهایش و مردم نشود و همزمان چالاکی مورد نیاز برای اقدامات کشوری را حفظ کند.

ژنرال وَنس می‌گوید: «برای اطمینان از سلامت نیروها، ما دستور توقف و کاهش فعالیت‌های روتینی را داده‌ایم که ممکن بود زمینه‌ساز گسترش اپیدمی شوند، و همزمان تمرکز خود را روی وظایف اصلی و ماموریت‌های الزامی حفظ می‌کنیم.»

او از نیروهایی که از قبل در صدد بازنشستگی یا خروج داوطلبانه از ارتش بودند، خواسته که این کار را به تعویق بیندازند زیرا جذب نیروهای جدید «به خاطر بحران کرونا عملا متوقف شده است.»

حتی با توجه به مقیاس این بحران، ژنرال وَنس از نیروهای سابق و بازنشسته CAF خواسته که بازگشت به خدمت را در نظر بگیرند.

ارتش کانادا در حال حاضر بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نیرو دارد، از جمله ۶۸,۰۰۰ نیروی ثابت، ۲۷,۰۰۰ نیروی ذخیره، و ۲۴,۰۰۰ کارمند عادی.

او در پایان نامه‌اش نوشته: «اوضاع در بیشتر مناطق کشور عادی نیست و این شرایط تا زمانی که ویروس محدود نشود و واکسنی برای جلوگیری از بازگشت آن به تولید نرسد، ادامه خواهد یافت. عبور از این برهه نیازمند زمان، صبر و نظم است.»

تا ساعت ۶ عصر ۲۸ مارس ۲۰۲۰ آمارهای رسمی کانادا درباره اپیدمی کروناویروس به این شرح بوده‌اند:

  •  تعداد تست‌ها: ۱۸۴,۲۰۱ نفر
  • موارد قطعی ابتلا: ۵,۳۸۶ نفر
  • موارد مشکوک به ابتلا: ۳۹ نفر
  • فوت شدگان: ۶۰ نفر

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید