Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,618
Total deaths
Updated on April 18, 2021 10:36 am
87,329
Total active cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am
1,119,492
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 10:36 am

آیا ادعای ساخت واکسن کرونا توسط یک کمپانی سیگار واقعی است؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

کمپانی BAT سازنده سیگارهای Camel و Pall Mall و Lucky Strike، این روزها سخت در تلاش برای تولید محصولی جدید است: یک واکسن برای کروناویروس.

این کمپانی در بیانیه‌ای خبر داده که KBP، از زیرشاخه‌های امریکایی‌اش که در حوزه بیوتکنولوژی فعال است در حال توسعه واکسنی برای کروناویروس است و این کار را به صورت عام‌المنفعه انجام خواهد داد.

این کمپانی می‌گوید که با پشتیبانی سازمان‌های دولتی و شرکای همکار خود، توانایی تولید ۳ میلیون دوز از این واکسن در هر هفته را خواهد داشت.

KBP اخیرا بخشی از توالی ژنتیکی کووید-۱۹ را شبیه‌سازی کرده تا با آن یک آنتی‌ژن بسازد. این آنتی‌ژن می‌تواند با القای یک واکنش دفاعی به بدن، باعث تولید آنتی‌بادی‌های مدافع در برابر کروناویروس شود.

به گفتهٔ مدیران KBP و BAT این آنتی‌ژن ابتدا به داخل گیاهان تنباکو تزریق می‌شود تا خودش را بازتولید کند و تا زمانی که این گیاهان برداشت شوند، آنتی‌ژن در داخلشان به خلوص می‌رسد.

در حال حاضر این واکسن در مراحل تست روی حیوانات است و BAT می‌گوید که تولید واکسن با استفاده از فناوری کشت سریع تنباکو چندین مزیت نسبت به دیگر روش‌های تولید واکسن دارد.

از جمله اینکه واکسن تولیدی به این روش احتمالا امن‌تر است زیرا گیاه تنباکو حاوی هیچ پاتوژن مضری برای انسان نیست و واکسن KBP می‌تواند در دمای اتاق هم سالم بماند، در حالی که واکسن‌های رایج بایستی حتما در یخچال نگهداری و حمل‌و‌نقل شوند.

KBP پیش از این در سال ۲۰۱۴ نیز در توسعه یک درمان تجربی برای ایبولا دخیل بود و حالا به جمع ده‌ها کمپانی رقیب برای تولید واکسن کرونا پیوسته است.

توسعه واکسن معمولا سال‌ها به طول می‌انجامد ولی دانشمندان و دولت‌ها امیدوارند که با توسعه سریع واکسن کروناویروس بتوانند بعد از فروکش اولیهٔ این اپیدمی (که فعلا فقط با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی ممکن است)، از بازگشت دوباره آن جلوگیری کنند و آن را به کتاب‌های تاریخ بفرستند.

آقای دیوید اورایلی، مدیر پژوهش‌های علمی در کمپانی BAT می‌گوید: «توسعه واکسن کاری چالشی و پیچیده است اما ما به باور خودمان با فناوری کِشتِ تنباکو یک پیشرفت بزرگ داشته‌ایم.»

اگر این واکسن به مرحله آزمایش روی انسان برسد، این کمپانی از ابتدای ژوئن ۲۰۲۰ (دو ماه دیگر) تولید ۳ میلیون واکسن در هفته را آغاز خواهد کرد. اما چنانچه نتیجه آن آزمایش‌ها مثبت نباشد، تمام دوزهای تولیدی نابود خواهد شد. این ریسکی ست که آقای اورایلی آن را باارزش می‌داند.

سازمان بهداشت جهانی می‌گوید واکسن‌های مبتنی بر گیاهان علاوه بر اینکه با تیراژ بالا و هزینه کم قابل تولیدند، خطرات کمتری هم برای انسان دارند.

اگر از ما می‌پرسید، اصلا جای تعجب ندارد که یک کمپانی «سیگار» بتواند برای ویروسی که «به ریه‌ها حمله می‌کند»، واکسن موثری بسازد!

منبع: CNN
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید