Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,067
Total deaths
Updated on January 24, 2021 2:28 pm
63,794
Total active cases
Updated on January 24, 2021 2:28 pm
746,660
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 2:28 pm

آیا کروناویروس با گرم شدن هوا از بین می‌رود؟

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

درحالی که شهروندان کانادایی همچنان در منازل خود در قرنطینه هستند امیدوارند با گرم‌تر شدن هوا سرعت شیوع COVID-19 کند شود تا بتوانند به زندگی عادی خود بازگردند.

هرچند تحقیقات اولیه نشان داد که گرم شدن هوا به کاهش انتشار ویروس کمک می‌کند اما کارشناسان هشدار داده‌اند رفتار کروناویروس هیچ شباهتی با انواع دیگر مثل آنفولانزا ندارد. به این ترتیب فرا رسیدن تابستان به معنای از میان برداشته شدن محدودیت‌های فاصله فیزیکی و پایان خطر ابتلا به COVID-19 نخواهد بود.

به عقیده کارشناسان هوای گرم‌تر از شدت انتشار بیماری کم می‌کند اما تاثیر چشمگیری بر روند بیماری‌زایی آن نخواهد گذاشت. به توصیه آن‌ها حفظ فاصله فیزیکی همچنان موثرترین راه برای کند کردن سرعت انتشار ویروس است.

بررسی‌های اولیه توسط دانشمندان MIT نشان داده بیشترین میزان انتشار کروناویروس در مناطق دارای دماهای پایین بین 3 تا 17 درجه سانتی‌گراد رخ داده است. بر اساس این بررسی‌ها تعداد مبتلایان COVID-19 در کشورهای نیمکره جنوبی که فصل تابستان خود را می‌گذرانند تنها شش درصد کل مبتلایان را شامل میشد.

با اینحال بررسی‌های بعدی ثبت کرده‌اند هرچند افزایش دما بر عملکرد ویروس تاثیر منفی می‌گذارد اما نمی‌تواند جلوی انتشار آن را بگیرد.

دانشمندان آمریکایی هرگونه تاثیر مثبت گرم شدن هوا بر جلوگیری از انتشار COVID-19 را رد کرده‌اند. این درحالی است که دونالد ترامپ در چندین سخنرانی‌ خود اعلام کرده با گرم شدن هوا ویروس خواهد مرد!

دانشمندان چینی با اندازه‌گیری نرخ رسوب گلبول‎‌های قرمز (ESR) پ وضعیت سلامت بیماران را سنجیده‌اند. بر این اساس با کاهش نرخ ESR در فصل تابستان امکان ورود ویروس به خون کاهش می‌یابد. با اینحال این بدان معنا نیست که امکان بیمار شدن از بین می‌رود. از طرفی چنین شرایطی برای افراد سالم قابل استناد خواهد بود و کسانی که دچار مشکلات جسمی هستند همچنان در برابر ویروس آسیب‌پذیر هستند.

ناشناخته بودن کروناویروس جدید باعث شده دانشمندان نتوانند نظری قطعی درباره رفتار ویروس در فصل گرما دهند.

به گفته کارشناسان فصلی بودن بیماری‌های مختلف علل گوناگون دارد. به عنوان مثال ویتامین D تاثیر مثبتی بر مبارزه بدن با ویروس آنفولانزا می‌گذارد و به دلیل ورود مقادیر فراوان آن در فصل تابستان بیماری تا حد زیادی ضعیف می‌شود. از طرفی نزدیک‌تر بودن انسان‌ها در فصل‌های سرد سال و بسته بودن فضاهای داخلی به بیماری‌ها فرصت می‌دهد تا راحت‌تر منتقل شوند.

پیشبینی شده محدودیت‌های فاصله فیزیکی تا ماه جولای در کانادا برقرار باشند.

وضعیت شیوع کروناویروس همچنان به همکاری شهروندان، عملکرد سیستم درمانی و ساخته شدن واکسن آن بستگی دارد.

منبع: CTV News

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید