Thursday, July 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,575
Total deaths
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
5,967
Total active cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm
1,429,579
Total confirmed cases
Updated on July 29, 2021 9:46 pm

تظاهرات ضد تبعیض نژادی در مونتریال به خشونت کشیده شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

لوتومکس همین جمعه ۲۰ میلیون دلار قرعه‌کشی دارد

تصورش را کرده‌اید که ماه را به عنوان یک میلیونر به پایان برسانید؟ بعد از آنکه در قرعه‌کشی جایزه بزرگ ۱۵ میلیون دلاری در روز...

فیلم‌های دیدنی نتفلیکسِ کانادا برای میانه و آخر هفته

اگر می‌خواهید چند ساعت برنامه‌های المپیک را تماشا نکنید و به خودتان استراحت بدهید، نتفلیکس کانادا فهرستی از فیلم‌های جدید شگفت‌انگیزش را برای شما...

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار...

گزارش 200 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در آلبرتا

آلبرتا 194 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که 60 مورد بیشتر از تعداد موارد ابتلا در روز سه‌شنبه...

کووید-19 اولویت کانادایی‌ها در انتخابات بعدی نیست

در حالی که شنیده‌ها حکایت از احتمال برگزاری انتخابات فدرال در کانادا دارند، یک نظرسنجی جدید که توسط Ipsos انجام پذیرفته است نشان می‌دهد...

به دنبال مرگ جورج فلوید به خاطر خشونت پلیس در مینسوتای امریکا، شهرهای مختلف این کشور صحنه تظاهرات و ناآرامی‌های اجتماعی شده‌اند. اما مردم مونتریال نیز یک‌شنبه شب تظاهراتی علیه تبعیض نژادی بر پا کردند.

این تظاهرات که با آرامش دنبال می‌شد، پس از آن به خشونت گرایید که اشیایی به سمت پلیس پرتاب شد و در پی آن، نیروهای پلیس از اسپری فلفل و گاز اشک‌آور استفاده کردند و ادامه گردهمایی غیرقانونی اعلام شد.

تظاهرات تقریبا تمام شده بود و برخی افراد به سمت نقطه شروع آن، یعنی مقر پلیس در داون‌تاون مونتریال حرکت کرده بودند که درگیری‌ها شروع شد.

cda-racism-protests-20200531.jpg

شیشه‌ها شکسته شدند، آتش به راه افتاد و گروهی از معترضین با نیروهای پلیس درگیری شدند.

تکرار خشونت و تبعیض علیه سیاه‌پوستان

برگزارکنندگان این تظاهرات می‌گویند که هدف از آن، همدردی با مردم امریکا و همچنین جلب توجه به تبعیض‌ها در کانادا بوده است. ماری-لیویا بیوگ از مسئولین این راه‌پیمایی می‌گوید:

«همه باید بدانند که حرکت امروز ما برای این بود که اعلام کنیم قتل جورج فلوید، یک حادثه یکتا نیست و مدام در مونتریال هم تکرار می‌شود. پس برای اعتراض به بی‌عدالتی و همدردی جمع شده‌ایم.»

George floyd protest

این اجتماع مردمی از بخش‌های مختلف جامعه را جمع کرد و شعارهایی نظیر Black lives matter و I can’t breathe سر داده شد. همچنین چندین بار مردم به زانو نشستند تا اتحاد خود با جنبش سیاه‌پوستان را اعلام کنند.

اما پس از آنکه پلیس خواستار متفرق شدن حاضران شد، برخی اهمیت ندادند و عده‌ای هم از فرصت استفاده کردند و با شکستن شیشهٔ مغازه‌ها، اقدام به آتش‌زدن آنها کردند.

cda-racism-protests-20200531.jpg

برگزارکننده‌های این اجتماع از مردم خواسته بودند که فاصله مناسب برای جلوگیری از شیوع کووید-۱۹ را رعایت کنند و با اینکه اکثر افراد ماسک داشتند، اما در مواقعی حفظ فاصله ممکن نبود.

نزدیکی این تظاهرات به مقر پلیس باعث تجمع نیروهای قانون و ایجاد حساسیت‌هایی شده بود. به گونه‌ای که چند دقیقه قبل از شروع آن، پلیس مونتریال در توییتر نسبت به مرگ جورج فلوید ابراز ناراحتی کرد و نوشت:

«هم عمل پلیس خطاکار، و هم بی‌عملی همکاران او، ضد ارزش‌های پلیس بود. ما به حقوق مردم احترام می‌گذاریم و همه باید بتوانند به خشونت اعتراض کنند. ما برای حفظ امنیت در کنار شما خواهیم بود.»

قبل از این نیز در تورنتو تظاهراتی برگزار شده بود که کاملا مسالمت‌آمیز خاتمه یافت.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید