Wednesday, January 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,403
Total deaths
Updated on January 27, 2021 9:23 am
59,551
Total active cases
Updated on January 27, 2021 9:23 am
757,022
Total confirmed cases
Updated on January 27, 2021 9:23 am

علائم COVID toes چیست؟

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تست منفی کرونا برای سفر به ایالات‌متحده الزامی شد

از امروز کلیه شهروندان بالای دو سال برای پرواز به ایالات‌متحده باید نتیجه منفی تست COVID-19 داشته باشند. تست‌ها باید حداکثر سه روز پیش از...

واکسن کرونا ساخت کانادا در مرحله آزمایشات بالینی انسانی

یک شرکت بیوتکنولوژی مستقر در تورنتو به نام Providence Therapeutics در حال ساخت واکسن کرونا است. از روز سه‌شنبه، این شرکت مرحله اول آزمایشات...

10 میلیاردر جهان طی همه‌گیری COVID-19 به‌اندازه واکسیناسیون کل جهان ثروت بدست آوردند

هزار شخص ثروتمند روی کره زمین طی 9 ماه اول قرنطینه توانسته‌اند تمام خسارت‌های مالی مرتبط با همه‌گیری را جبران کنند. از طرف دیگر،...

مقایسه ایالات متحده و کانادا در واکسیناسیون شهروندانشان

در حالی که ایالات متحده به صورت روزانه حدود یک میلیون نفر را در برابر ویروس کرونا واکسیناسیون می‌کند، به‌نظر می‌رسد کانادا ناامیدکننده عمل...

362‌ مورد جدید COVID-19‌ در آلبرتا و کاهش تعداد بستری‌شدگان

در 24 ساعت گذشته، آلبرتا 362 مورد جدید COVID-19 را شناسایی کرده است که این امر بیانگر دلیل کاهش تست‌های انجام شدهٔ اخیر این...

در ماه اپریل متخصصین پوست با نوعی علامت جدید و غیرعادی در میان مبتلایان COVID-19 روبرو شدند که COVID toes نام گرفت. این مورد جدید که شباهت زیادی به سرمازدگی داشت با تورم و بنفش شدن انگشتان پا همراه بود.

افزایش تعداد بیماران COVID-19 و دارای COVID toes در ماه‌های اخیر آن را خبرساز کرده است.

دکتر کلودیا هرناندز متخصص پوست دانشگاه پزشکی Rush و دکتر آنا براکنر متخصص پوست ر دانشگاه کلرادو در اینباره می‌گویند: مشاهدات اولیه حاکی از رابطه میان این علائم و کروناویروس هستند. بنابراین متخصصان باید هنگام مواجه با این بیماران به دنبال یافتن پروتئین‌های پوستی مرتبط با COVID-19 بگردند.

یافته‌های اولیه در ماه اپریل نشانگر وجود چنین علائمی در میان جوانان و افراد دارای نوع خفیف بیماری بود اما دانشمندان چینی در ماه مارس شواهدی از وجود COVID toes در بین بیماران مسن با وضعیت وخیم را منتشر کردند.

COVID toes می‌تواند به دلیل التهاب عمومی در بدن، عفونت در دیواره‌ رگ‌های خونی (Vasculitis)، ایجاد لخته‌های خون در رگ‌های پوستی یا ترکیبی از این موارد ایجاد شود.

در مطالعه‌ای که آکادمی پوست‌شناسی آمریکا انجام داده حدود نیمی از 200 مورد گزارش شده کروناویروس در ماه اپریل دارای علائمی شبیه به سرمازدگی در دستان و پاها بوده‌اند.

متخصصان پوست در اسپانیا نیز ماه اپریل در 29 مورد از 71 بیمار کروناویروس چنین علائمی را مشاهده کرده و COVID-19 را دلیل احتمالی بروز آن تشخیص دادند.

با اینحال پزشکان شهر والنسیا خلاف آن را ثابت کرده‌اند. آن‌ها پس از انجام آزمایش بر روی 20 کودک بستری و دارای علائم COVID toes متوجه شدند هیچگونه علائمی از کروناویروس نداشته و نتیجه تست عفونت فعال و آنتی‌بادی COVID-19 آن‌ها منفی است. گروهی از دانشمندان در براسل بلژیک نیز به نتیجه مشابه دست یافته‌اند.

با وجود این‌که نظرات درباره ارتباط میان COVID toes و عفونت کروناویروس متفاوت است اما به اعتقاد متخصصان پوست نمی‌توان نبود این ارتباط را نیز رد کرد. پس در صورت مشاهده علائم مشابه در خود یا نزدیکانتان بهتر است موضوع را با پزشک متخصص در میان بگذارید.

منبع: Business Insider

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید