Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

وضعیت برترین مدعیان ساخت واکسن کرونا چگونه است؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

بارها گفته‌اند و شنیده‌ایم که «هیچ‌کس از کووید-۱۹ در امان نیست تا وقتی که یک واکسن قطعی داشته باشیم و در اختیار همه مردم دنیا قرار بگیرد.»

با اینکه برخی از رئسای کمپانی‌های داروسازی خبر از آماده شدن واکسن تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ داده‌اند اما برخی از متخصصین می‌گویند نباید چنین خوشبین بود و شاید حتی سال ۲۰۲۱ هم یک هدف غیرواقعی باشد.

این تضاد آرا یکی از ویژگی‌های ذاتی فرآیندهای علمی است. اما دلایلی برای امیدواری هست. از جمله اینکه صدها واکسن بالقوه در حال توسعه هستند و برخی از مدعیان ساخت واکسن، تست آنها روی انسان را نیز شروع کرده‌اند یا به زودی وارد چنین فازی می‌شوند.

برای اینکه واکسن مورد تایید قرار گیرد و قابل تجویز برای تمام مردم باشد، حتما باید مراحل رسمی و قانونی را بگذراند که سه مرحله تست انسانی نیز وجود دارد.

اولین و دومین مراحل تست انسانی، برای این هستند که معلوم شود آیا دارو می‌تواند واکنش دلخواه را در سیستم ایمنی بدن بر انگیزد یا خیر. مرحله سوم آن نیز شامل تعداد بیشتری داوطلب است تا میزان تاثیرگذاری واکسن بر بدن عده زیادی از مردم، معلوم شود.

اما در حال حاضر مدعیان ساخت واکسن به ترتیبی هستند که در جدول زیر می‌بینید:

Screen Shot 1399 05 07 at 4 02 12 PM

واکسن دانشگاه آکسفورد با استفاده از ویروس یافته شده در بدن شامپانزه‌ها ساخته شده و تست‌های اولیه‌اش نشان از تاثیر مثبت بر سیستم ایمنی بدن دارند. این واکسن در مرحله سوم تست انسانی است.

کمپانی چینیِ Sinovac هم به مرحله سوم تست انسانی وارد شده است. واکسن این کمپانی با ویروس یافته شده در بدن انسان ساخته شده و تست آن روی انسان‌ها از آوریل آغاز گردیده است. در بین داوطلبین دریافت این واکسن، گروهی از کارمندان سیستم درمانی برزیل نیز یافت می‌شوند.

کمپانی امریکاییِ Regeneron که پارسال با ساختن داروی آنتی-ایبولا شهرت یافت، اوایل جولای بود که خبر از ورود به مرحله آخر تست واکسن کووید-۱۹ روی انسان‌ها داد. مسئولینش می‌گویند در این واکسن دو پادتن هست که به اعتقاد آنها، می‌توانند ویروس را خنثی کنند.

اما کمپانی امریکایی Moderna نیز چهارمین مدعی ساخت واکسن است که به مرحله آخر تست انسانی رسیده، و هر چند وقفه‌های در توسعه آن رخ داده ولی از جمله همکاران دولت امریکا است که روی حساب ویژه‌ای باز شده است.

منبع: CTV News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید