Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,598
Total deaths
Updated on July 31, 2021 4:05 pm
6,586
Total active cases
Updated on July 31, 2021 4:05 pm
1,430,825
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 4:05 pm

وضعیت برترین مدعیان ساخت واکسن کرونا چگونه است؟


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

بارها گفته‌اند و شنیده‌ایم که «هیچ‌کس از کووید-۱۹ در امان نیست تا وقتی که یک واکسن قطعی داشته باشیم و در اختیار همه مردم دنیا قرار بگیرد.»

با اینکه برخی از رئسای کمپانی‌های داروسازی خبر از آماده شدن واکسن تا پیش از پایان سال ۲۰۲۰ داده‌اند اما برخی از متخصصین می‌گویند نباید چنین خوشبین بود و شاید حتی سال ۲۰۲۱ هم یک هدف غیرواقعی باشد.

این تضاد آرا یکی از ویژگی‌های ذاتی فرآیندهای علمی است. اما دلایلی برای امیدواری هست. از جمله اینکه صدها واکسن بالقوه در حال توسعه هستند و برخی از مدعیان ساخت واکسن، تست آنها روی انسان را نیز شروع کرده‌اند یا به زودی وارد چنین فازی می‌شوند.

برای اینکه واکسن مورد تایید قرار گیرد و قابل تجویز برای تمام مردم باشد، حتما باید مراحل رسمی و قانونی را بگذراند که سه مرحله تست انسانی نیز وجود دارد.

اولین و دومین مراحل تست انسانی، برای این هستند که معلوم شود آیا دارو می‌تواند واکنش دلخواه را در سیستم ایمنی بدن بر انگیزد یا خیر. مرحله سوم آن نیز شامل تعداد بیشتری داوطلب است تا میزان تاثیرگذاری واکسن بر بدن عده زیادی از مردم، معلوم شود.

اما در حال حاضر مدعیان ساخت واکسن به ترتیبی هستند که در جدول زیر می‌بینید:

Screen Shot 1399 05 07 at 4 02 12 PM

واکسن دانشگاه آکسفورد با استفاده از ویروس یافته شده در بدن شامپانزه‌ها ساخته شده و تست‌های اولیه‌اش نشان از تاثیر مثبت بر سیستم ایمنی بدن دارند. این واکسن در مرحله سوم تست انسانی است.

کمپانی چینیِ Sinovac هم به مرحله سوم تست انسانی وارد شده است. واکسن این کمپانی با ویروس یافته شده در بدن انسان ساخته شده و تست آن روی انسان‌ها از آوریل آغاز گردیده است. در بین داوطلبین دریافت این واکسن، گروهی از کارمندان سیستم درمانی برزیل نیز یافت می‌شوند.

کمپانی امریکاییِ Regeneron که پارسال با ساختن داروی آنتی-ایبولا شهرت یافت، اوایل جولای بود که خبر از ورود به مرحله آخر تست واکسن کووید-۱۹ روی انسان‌ها داد. مسئولینش می‌گویند در این واکسن دو پادتن هست که به اعتقاد آنها، می‌توانند ویروس را خنثی کنند.

اما کمپانی امریکایی Moderna نیز چهارمین مدعی ساخت واکسن است که به مرحله آخر تست انسانی رسیده، و هر چند وقفه‌های در توسعه آن رخ داده ولی از جمله همکاران دولت امریکا است که روی حساب ویژه‌ای باز شده است.

منبع: CTV News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید