Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,553
Total deaths
Updated on July 27, 2021 10:26 am
5,061
Total active cases
Updated on July 27, 2021 10:26 am
1,427,370
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 10:26 am

مدیر مرکز کنترل بیمارهای آمریکا میگوید ماسکها بهتر از واکسن میتوانند در مقابل کروناویروس محافظت کنند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

کاهش شدید کیفیت هوای شهر تورنتو

سازمان Environment Canada طی اطلاعیه‌ای از کاهش شدید کیفیت هوای تورنتو خبر داد. بر اساس این اطلاعیه وقوع آتش‌سوزی‌های فصلی موجب افزایش شدید آلاینده‌ها...

مدیر مرکز کنترل بیماریهای آمریکا، Robert Redfield معتقد است استفاده از ماسک صورت نسبت به واکسنی که بیشتر از یک سال دیگر ممکن است عرضه شود، میتواند یک راه مطمئن‌تر برای محافظت از خود در مقابل کووید19 باشد.

دکتر رابرت فیلد در گفتگو با کمیسیون مجلس توضیح داد که واکسنی که در آینده در دسترس خواهد بود ممکن است فقط تعدادی از افرادی که آن را تزریق کردند محافظت کند و بسیار جدی تاکید کرد که سعی کنید ماسک زدن را به یک عادت تبدیل کنید.

او گفت: حتی میتوانم ادعا کنم که ماسک صورت نسبت به واکسن کووید19، سلاح قویتری برای محافظت از سلامت است. چرا که احتمال ایمنی‌زایی به واسطه تزریق واکسن ممکن است 70% باشد و در صورت عدم حصول این ایمنی، واکسن نمی‌تواند نقش خود را در محافظت از شخص ایفا کند اما ماسک صورت میتواند این محافظت را تامین کند.

ایمنی‌زایی به توانایی واکسن برای برانگیختن یک پاسخ ایمن در بدن افرادی که آن را تزریق میکنند، گفته میشود که از این راه ایمنی بدن در مقابل ویروس را تامین میکند.

او تخمین زد که اولین واکسن‌ها ممکن است نوامبر یا دسامبر2020 در دسترس باشند اما در ابتدا عرضه ب‌ی آن سیار محدود خواهد بود و مقامات باید افرادی را که به واکسن نیاز دارند اولویت بندی کنند.

او گفت انتظار نمیرود که تا قبل از تابستان2021 واکسن کووید19  برای عموم مردم امریکا در دسترس و موجود باشد. اما  تاکید کرد که حتی بعد از آماده شدن واکسن، مهمترین و قویترین ابزار برای محافظت از سلامت خودمان و جامعه، استفاده از ماسک صورت است.

در مقابل، رئیس سازمان بهداشت بریتیش کلمبیا، دکتر Bonnie Henry گفته است ماسکها در آخرین جایگاه سلسله مراتب پروتکل های بهداشتی هستند که شامل حفظ فاصله فیزیکی و شستن دست‌ها است.

او ماه گذشته در حالی که تصمیمش مبنی بر این اجباری نبودن ماسک در مدارس را توضیح میداد گفت: ماسک صورت یک نقش محافظتی دارد اما فقط یکی از لایه‌های محافظتی است که داریم و ما در حال توسعه و ساخت لایه‌های قویتری هستیم.

منبع: Daily Hvie


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید