Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

مدیر مرکز کنترل بیمارهای آمریکا میگوید ماسکها بهتر از واکسن میتوانند در مقابل کروناویروس محافظت کنند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

مدیر مرکز کنترل بیماریهای آمریکا، Robert Redfield معتقد است استفاده از ماسک صورت نسبت به واکسنی که بیشتر از یک سال دیگر ممکن است عرضه شود، میتواند یک راه مطمئن‌تر برای محافظت از خود در مقابل کووید19 باشد.

دکتر رابرت فیلد در گفتگو با کمیسیون مجلس توضیح داد که واکسنی که در آینده در دسترس خواهد بود ممکن است فقط تعدادی از افرادی که آن را تزریق کردند محافظت کند و بسیار جدی تاکید کرد که سعی کنید ماسک زدن را به یک عادت تبدیل کنید.

او گفت: حتی میتوانم ادعا کنم که ماسک صورت نسبت به واکسن کووید19، سلاح قویتری برای محافظت از سلامت است. چرا که احتمال ایمنی‌زایی به واسطه تزریق واکسن ممکن است 70% باشد و در صورت عدم حصول این ایمنی، واکسن نمی‌تواند نقش خود را در محافظت از شخص ایفا کند اما ماسک صورت میتواند این محافظت را تامین کند.

ایمنی‌زایی به توانایی واکسن برای برانگیختن یک پاسخ ایمن در بدن افرادی که آن را تزریق میکنند، گفته میشود که از این راه ایمنی بدن در مقابل ویروس را تامین میکند.

او تخمین زد که اولین واکسن‌ها ممکن است نوامبر یا دسامبر2020 در دسترس باشند اما در ابتدا عرضه ب‌ی آن سیار محدود خواهد بود و مقامات باید افرادی را که به واکسن نیاز دارند اولویت بندی کنند.

او گفت انتظار نمیرود که تا قبل از تابستان2021 واکسن کووید19  برای عموم مردم امریکا در دسترس و موجود باشد. اما  تاکید کرد که حتی بعد از آماده شدن واکسن، مهمترین و قویترین ابزار برای محافظت از سلامت خودمان و جامعه، استفاده از ماسک صورت است.

در مقابل، رئیس سازمان بهداشت بریتیش کلمبیا، دکتر Bonnie Henry گفته است ماسکها در آخرین جایگاه سلسله مراتب پروتکل های بهداشتی هستند که شامل حفظ فاصله فیزیکی و شستن دست‌ها است.

او ماه گذشته در حالی که تصمیمش مبنی بر این اجباری نبودن ماسک در مدارس را توضیح میداد گفت: ماسک صورت یک نقش محافظتی دارد اما فقط یکی از لایه‌های محافظتی است که داریم و ما در حال توسعه و ساخت لایه‌های قویتری هستیم.

منبع: Daily Hvie


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید