Tuesday, March 2, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,017
Total deaths
Updated on March 2, 2021 6:58 am
30,430
Total active cases
Updated on March 2, 2021 6:58 am
870,033
Total confirmed cases
Updated on March 2, 2021 6:58 am

هشدار تریسا تام در مورد افزایش بیماری COVID-19 در هفته‌های آینده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جشنواره شکوفه‌های گیلاس ونکوور 2021

فستیوال شکوفه‌های گیلاس ونکوور (VCBF) را باید زیباترین رویداد سالانه شهر نامید. خوشبختانه امسال بار دیگر شاهد برگزاری این جشنواره تماشایی خواهیم بود. باز شدن...

اعلام مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون COVID-19 بریتیش کلمبیا

نخست‌وزیر جان هورگان و مقام ارشد بهداشت استان دکتر بانی هنری، مراحل بعدی برنامه واکسیناسیون بریتیش کلمبیا را در ۱ مارس اعلام می‌کنند. وزیر بهداشت...

اخراج 750 کارمند Best Buy Canada

شرکت Best Buy Canada صدها کارمند خود را به دلیل رشد فروش آنلاین و تمرکز بر گسترش فروش دیجیتالی اخراج کرده است. سخنگوی ارتباطات شرکت...

آخرین اخبار پاسپورت COVID-19 از زبان ترودو

جاستین ترودو در کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه با اشاره به نظرات موافق و مخالف درباره پاسپورت COVID-19 از نامشخص بودن وضعیت این برنامه خبر...

بلیت برندهٔ لوتومکس ۷۰ میلیون دلاری در اونتاریو خریداری شده

چند شهروند اونتاریو امروز صبح ثروتمندتر از یکشنبه از خواب برخاستند. همانطور که پیش‌تر در پیکوبینو خواندید، جایزه ۷۰ میلیون دلاری لوتومکس این هفته قرعه‌کشی...

رئیس سازمان بهداشت عمومی کانادا هشدار داده است که تعداد مرگ و میر و بستری‌شدگان ناشی از COVID-19 ممکن است در هفته‌های آینده، در سراسر کانادا افزایش پیدا کند.

دکتر تریسا تام رئیس سازمان بهداشت کانادا با صدور بیانیه‌ای صریح در روز گذشته اعلام کرد که تعداد افراد مبتلا به این بیماریِ سخت همچنان در حال افزایش است.

بر اساس داده‌های استانی و منطقه‌ای که در این بیانیه ذکر شده است، از 28 اکتبر تا 3 نوامبر، روزانه به طور میانگین 1،173 بیمار مبتلا به COVID-19 در بیمارستان‌های کانادا درمان شده‌اند، از این تعداد 226 بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه تحت درمان قرار گرفته بودند. در همین بازۀ زمانی، روزانه به طور میانگین 40 مورد مرگ ناشی از COVID-19 ثبت شده است.

تام می‌گوید: «با توجه به اینکه مرگ و میر و بستری شدن بیماران باعث کند شدن فعالیتِ بیماری در یک تا چند هفته می‌شود، نگرانی ما این است که هنوز نتوانسته‌ایم میزان تأثیرات شدید مرتبط با افزایش فعالیت بیماری COVID-19 را مشاهده کنیم.»

«همچنین به طور معمول آنفولانزا و بیماری‌های تنفسی در پاییز و زمستان افزایش پیدا می‌کنند و در نتیجه مراجعه به بیمارستان‌ها نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل رعایت روش‌های بهداشت عمومی که میزان عفونت‌های تنفسی را پایین نگه می‌دارد، برای تمام افراد با هر سنی بسیار مهم است.»

بر اساس این بیانیه که شامل داده‌های طبقه‌بندی‌ شده با سطح ملی است، روزانه به طور میانگین 3،150 مورد جدید بیماری از 28 اکتبر تا 3 نوامبر ثبت شده است. نزدیک به 61،000 نفر تست داده‌اند و از این تعداد از روز 25 تا 31 اکتبر، %4.7 این تست‌ها مثبت بوده است.

در حالی که با سرد شدن هوا فعالیت‌ها به فضاهای سرپوشیده منتقل می‌شوند، تام به کانادایی‌ها توصیه کرده است که از فضاهای بسته با تهویۀ هوای نامناسب، مکان‌های شلوغ با تجمع افراد زیاد و موقعیت‌هایی که فرد در تماس‌ نزدیک قرار می‌گیرد، دوری کنند.

دکتر تریسا تام می‌گوید: «کانادا برای حمایت و پایدار کردن سلامت عمومی و  پایان دادن به پندمی به یک تلاش جمعی نیاز دارد، در حالیکه تعدیل این روند پیامدهای سلامتی، اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد. برای انجام این کار، ما باید از طریق کاهش ارتباطات نزدیک به بهترین شکل ممکن و به کارگیری دقیق روش‌های سلامت عمومی به طور مداوم و با دقت، کنترلمان را روی COVID-19 به دست آوریم.»

تا کنون 244،935 مورد مثبت COVID-19 و 10،279 مورد مرگ و میر ناشی از  این بیماری در کانادا وجود داشته است.

 

منبع: dailyhive

 
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید