Sunday, August 1, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,600
Total deaths
Updated on August 1, 2021 5:28 pm
6,647
Total active cases
Updated on August 1, 2021 5:28 pm
1,431,043
Total confirmed cases
Updated on August 1, 2021 5:28 pm

هشدار تریسا تام در مورد افزایش بیماری COVID-19 در هفته‌های آینده


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

رئیس سازمان بهداشت عمومی کانادا هشدار داده است که تعداد مرگ و میر و بستری‌شدگان ناشی از COVID-19 ممکن است در هفته‌های آینده، در سراسر کانادا افزایش پیدا کند.

دکتر تریسا تام رئیس سازمان بهداشت کانادا با صدور بیانیه‌ای صریح در روز گذشته اعلام کرد که تعداد افراد مبتلا به این بیماریِ سخت همچنان در حال افزایش است.

بر اساس داده‌های استانی و منطقه‌ای که در این بیانیه ذکر شده است، از 28 اکتبر تا 3 نوامبر، روزانه به طور میانگین 1،173 بیمار مبتلا به COVID-19 در بیمارستان‌های کانادا درمان شده‌اند، از این تعداد 226 بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه تحت درمان قرار گرفته بودند. در همین بازۀ زمانی، روزانه به طور میانگین 40 مورد مرگ ناشی از COVID-19 ثبت شده است.

تام می‌گوید: «با توجه به اینکه مرگ و میر و بستری شدن بیماران باعث کند شدن فعالیتِ بیماری در یک تا چند هفته می‌شود، نگرانی ما این است که هنوز نتوانسته‌ایم میزان تأثیرات شدید مرتبط با افزایش فعالیت بیماری COVID-19 را مشاهده کنیم.»

«همچنین به طور معمول آنفولانزا و بیماری‌های تنفسی در پاییز و زمستان افزایش پیدا می‌کنند و در نتیجه مراجعه به بیمارستان‌ها نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل رعایت روش‌های بهداشت عمومی که میزان عفونت‌های تنفسی را پایین نگه می‌دارد، برای تمام افراد با هر سنی بسیار مهم است.»

بر اساس این بیانیه که شامل داده‌های طبقه‌بندی‌ شده با سطح ملی است، روزانه به طور میانگین 3،150 مورد جدید بیماری از 28 اکتبر تا 3 نوامبر ثبت شده است. نزدیک به 61،000 نفر تست داده‌اند و از این تعداد از روز 25 تا 31 اکتبر، %4.7 این تست‌ها مثبت بوده است.

در حالی که با سرد شدن هوا فعالیت‌ها به فضاهای سرپوشیده منتقل می‌شوند، تام به کانادایی‌ها توصیه کرده است که از فضاهای بسته با تهویۀ هوای نامناسب، مکان‌های شلوغ با تجمع افراد زیاد و موقعیت‌هایی که فرد در تماس‌ نزدیک قرار می‌گیرد، دوری کنند.

دکتر تریسا تام می‌گوید: «کانادا برای حمایت و پایدار کردن سلامت عمومی و  پایان دادن به پندمی به یک تلاش جمعی نیاز دارد، در حالیکه تعدیل این روند پیامدهای سلامتی، اجتماعی و اقتصادی به همراه دارد. برای انجام این کار، ما باید از طریق کاهش ارتباطات نزدیک به بهترین شکل ممکن و به کارگیری دقیق روش‌های سلامت عمومی به طور مداوم و با دقت، کنترلمان را روی COVID-19 به دست آوریم.»

تا کنون 244،935 مورد مثبت COVID-19 و 10،279 مورد مرگ و میر ناشی از  این بیماری در کانادا وجود داشته است.

 

منبع: dailyhive

 


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید