Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 1:24 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 1:24 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 1:24 pm

نتایج آخرین مطالعه درباره تاثیرات بلندمدت ابتلا به COVID-19


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

براساس مطالعه‌‌ای جدید افراد جوان و تندرست که چهار ماه پس از ابتلا به COVID-19 همچنان علائم بیماری را بروز می‌‍دهند احتمالا دچار آسیب به قسمت‌های گوناگون بدن خود شده‌اند.

این مطالعه برای شناخت بهتر long COVID انجام گرفته است. برآورد می‌شود که تنها در بریتانیا بیش از 60،000 نفر درگیر این عارضه هستند و مشکلاتی چون خستگی، brain fog (ناتوانی در تفکر)، تنگی نفس و درد دارند.

در این مطالعه حدود 500 فرد نسبتا جوان (با میانگین سن 44 سال) و بدون سوابق بیماری خاص (تا پیش از ابتلا) که هنوز علائم COVID-19 را دارند مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. از این گروه تست‌های گوناگون مانند اسکن MRI، آزمایش خون و آزمایشات جسمی گرفته شده و پرسش‌های آنلاین را پر کرده‌اند.

بررسی اطلاعات 200 نفر نخست نشان می‌دهد که پس از چهار ماه از شروع عفونت تقریبا در 70 درصد افراد اختلالاتی در یک یا چند عضو بدن مانند قلب، ریه‌ها، کبد و لوزالمعده مشاهده شده است.

آمیتاوا بانرجی متخصص قلب از دانشگاه کالج لندن در اینباره گفت: خوشبختانه اختلالات وخیم نیستند اما شاهد بروز آنها هستیم. در 25 درصد از افراد اختلال در دو یا بیش از دو قسمت بدن مشاهده شده است. بررسی‌های بیشتر ضرورت دارد تا پیشرفت احتمالی بیماری و سطح بروز آن‌ها در سطح جامعه مورد مطالعه قرار گیرد.

هنوز مشخص نیست که ماندگاری علائم کرونا ناشی از بروز اختلال در اعضای گوناگون بدن افراد باشد. از طرفی بگفته دکتر بانجی هیچیک از افراد مورد مطالعه پیش از ابتلا به COVID-19 تحت بررسی پزشکی قرار نداشته‌اند.

داده‌های مطالعه‌ای جداگانه بر روی 58 بیمار بستری مبتلا به COVID-19 نشان داده که در فاصله دو تا سه ماه پس از ابتلا به کرونا بترتیب ریه‌ها، کلیه‌ها، قلب و کبد حدود 60، 29، 26 و 10 درصد افراد دچار اختلال شده است. بعلاوه بافت برخی از نواحی مغز در آن‌ها نیز تغییر پیدا کرده است.

بگفته دنی آلتمن پروفسور ایمونولوژی در کالج سلطنتی لندن دغدغه مبتلایان به long COVID آگاهی از شدت اختلالات و زمان ماندگاری عوارض در آنهاست. بنظر او اولین گام باید ایجاد یک مکانیزم برای بررسی پیشرفت بیماری در افراد باشد و سپس نیاز به آموزش پزشکان با هدف درمان بیماران خواهیم داشت.

علاوه بر این درمان مبتلایان به long COVID باید با همکاری نزدیک متخصصان گوناگون انجام شود زیرا مراجعه به پزشکان متعدد در شرایط کنونی شانس ابتلای مجدد به ویروس را افزایش خواهد داد.

منبع: The Guardian


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید