Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 4:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am

آلبرتا در روز گذشته شاهد مرگ دو جوان در اثر کروناویروس بود


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

در ۲۴ ساعت اخیر ۱۱ نفر دیگر از اهالی آلبرتا قربانی کووید-۱۹ شدند.

مدیر کل اداره بهداشت آلبرتا، دکتر دینا هینشا، در کنفرانس زندهٔ خبری‌اش گفت که در ۲۴ ساعت اخیر ۱,۱۵۵ مورد جدید از ابتلا به این ویروس مرگبار شناسایی شده است.

از بین ۱۱ متوفی جدید در روز گذشته، ۲ نفر در دهه سوم از زندگی‌شان بوده‌اند. واقعیتی تلخ که نشان می‌دهد کرونا قادر به گرفتن قربانی از بین جوانان نیز هست.

مهمتر اینکه، هر دوی این افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای بودند و همانطور که می‌دانید خطر کروناویروس برای جان چنین افرادی بالاتر است.

هینشا می‌گوید بیماری‌های مزمن بین مردم شایعند و تقریبا یک چهارمِ اهالی آلبرتا با سن بالای ۲۰ سال، یعنی تقریبا ۸۰۰,۰۰۰ نفر، از آنها رنج می‌برند.

بیماری‌های زمینه‌ایِ رایج شامل دیابت و فشار خون هستند.

هینشا می‌گوید:

«بیماری‌های زمینه‌ای نبایستی مثل حکم اعدام باشند. بیشتر مردم آلبرتا کسی در بین دوستان یا اعضای خانواده‌شان می‌شناسند که بیماری مزمن قبلی دارند. پس برای مراقبت از یکدیگر همه شده، باید این موضوع را همیشه در نظر داشته باشیم و از خودمان مراقبت کنیم تا عامل انتقال ویروس نشویم.»

۱۹ نوامبر تعداد مبتلایان فعال کروناویروس در آلبرتا به ۱۰,۶۵۵ رسید که ۳۱۰ نفر در بیمارستان و ۵۸ نفر در آی.سی.یو بستری‌اند.

مثل همیشه، دکتر هینشا از مردم آلبرتا خواسته که فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک در محیط‌های عمومی، و شستن دست‌ها را در دستور کار داشته باشند و اگر کسالت داشتند، از خانه خارج نشوند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید