Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 4:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 4:36 am

کانادا برای 194 میلیون دوز واکسن COVID-19 به توافق رسید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

کانادا برای تهیۀ حداکثر 194 میلیون دوز واکسن COVID-19 توافقاتی را به دست آورده است، با این گزینه که 220 میلیون واکسن دیگر نیز خریداری کند.

در جلسۀ مطبوعاتی COVID-19 روز پنجشنبه، مقامات بهداشتی اعلام كردند كه كانادا با هفت تولیدكنندۀ واكسن معامله كرده است كه 5 مورد از آنها “قطعی” هستند.

دکتر هوارد نجو، معاون رئیس بهداشت عمومی کانادا، می‌گوید که واکسن‌ها حتی قبل از تأیید توسط بهداشت کانادا می‌توانند در کشور پذیرفته شوند. با این وجود تا زمانی که به آنها اجازه داده نشود در استان‌ها توزیع نمی‌گردند.

وی در ادامه گفت كه انتظار می‌رود واكسن‌ها در سه ماهه اول سال 2021 در دسترس همگان قرار بگیرد، اما در آن زمان فقط سه میلیون دوز توزیع خواهد شد.

ناجو می‌گوید باید 6 میلیون دوز «به زودی» توسط دو شرکت Pfizer و Moderna آماده شود.

در اوایل این ماه، دکتر ترزا تام، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا، گفت که واکسن‌ها در ابتدا “به صورت محدود” تولید می‌شوند.

تام در 6 نوامبر گفت: «تأمین این واکسن‌ها به مرور افزایش خواهد یافت، این بدان معناست که دولت‌های فدرال، استانی و منطقه‌ای باید تصمیمات مهمی در مورد نحوۀ استفاده از تأمین واکسن اولیه اتخاذ کنند. در این بین، با توجه به اینکه می‌دانیم حفاظت‌های فردی در پایین نگه داشتن میزان شیوع بسیار موثر است، به این رویه ادامه می‌دهیم.»

دکتر سوپریا شارما، مشاور ارشد پزشکی بهداشت کانادا، گفت که آژانس در مورد واکسن Pfizer تقریباً همزمان با ایالات متحده تصمیم خواهد گرفت. انتظار می‌رود حدود 10 دسامبر در مورد FDA تصمیم گرفته شود.

شارما گفت که ممکن است بررسی و تأیید یک واکسن توسط بهداشت کانادا یک سال طول بکشد. وی گفت، واکسن Pfizer آخرین واکسنی است که در بین 7 واکسن دیگر در مرحله تأیید قرار گرفته است.

با توجه به نیاز فوری به واکسن‌های COVID-19، یک دستور موقت برای توانایی پیگیری سریع روند این واکسن‌ها، از جمله گزینۀ بازبینی داده‌ها به صورت چرخشی به جای آزمایش‌ یکبارۀ داده‌ها، فراهم شده است.

آریان رضا، معاون وزیر تدارکات و خدمات عمومی کانادا، گفت که آژانس در تلاش است تا به اندازۀ کافی لوازم مورد نیاز ـ مانند سوزن و منجمدکننده (فریزر) ـ به دست بیاورد تا بتواند واکسن را پس از تأیید به سرعت تجویز و توزیع کند.

رضا گفت: «در حال حاضر با توجه به اینکه تجهیزات بیشتری هر ماه به دست ما می‌رسد، كانادا سوزن و سرنگ كافی برای تزریق تقریباً 25 میلیون دوز واكسن را دارد. همچنین آنها 26 منجمدکننده با قابلیت 80- درجه سانتیگراد و 100 دستگاه خریداری کرده‌اند که می‌توانند در دمای 20- درجه سانتیگراد برای ذخیرۀ واکسن‌ها و همچنین یخ خشک کار کنند.

برخی از واکسن‌های اولیه باید در دمای بسیار سرد نگهداری شوند. واکسن Pfizer باید در دمای 75- درجه سانتیگراد قرار بگیرد.

این واکسن‌ها پس از تأیید، اولین دور به افراد در معرض خطر، از جمله سالمندان و کارمندان خط مقدم، منتقل می‌شود.

تا به امروز، کانادا 347،466 مورد COVID-19 و 11،710 مورد مرگ ناشی از این بیماری را مشاهده کرده است.

 

منبع: dailyhive

 


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید