Thursday, February 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

21,807
Total deaths
Updated on February 25, 2021 8:44 am
30,393
Total active cases
Updated on February 25, 2021 8:44 am
855,126
Total confirmed cases
Updated on February 25, 2021 8:44 am

ساخت برنامه‌ای که افکار شما را به هنر انتزاعی تبدیل می‌کند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

هزینه اجاره در کلگری در سال ۲۰۲۱ چگونه خواهد بود؟

انتظار می‌رود که بازار اجارهٔ کلگری در سال ۲۰۲۱، کمابیش ثابت باقی بماند، و این در حالی ست که بقیه شهرهای کانادا ممکن است...

کمتر از 6 درصد جرایم کرونایی بریتیش‌کلمبیا پرداخت شده

از 21 آگست 2020 تا 12 فوریه 2021 تعداد 1,058 برگه جریمه برای شهروندان متخلف صادر شده است. با اینحال بگفته برنت شیرر سخنگوی...

تمدید وضعیت اضطراری در کلگری

وضعیت اضطراریِ کلگری به خاطر کووید-۱۹ برای ۹۰ روز دیگر توسط شهرداری این شهر تمدید شد. وضعیت اضطراری محلی (SOLE) از مارچ ۲۰۲۰، یعنی در...

بهترین کارفرمایان بریتیش‌کلمبیا برای سال 2021

Mediacorp Canada بار دیگر به مطالعه کارفرمایان استان پرداخته و شرکت‌ها را براساس فاکتورهایی چون فضای فیزیکی کار، اتمسفر محل کار و جایگاه اجتماعی،...

اجاره‌بهای تورنتو تا پایان سال 4 درصد افزایش می‌یابد

براساس گزارش اخیر وبسایت Rentals.ca مبلغ اجاره‌بها در ماه‌های نخست امسال کم می‌شود اما تا انتهای سال حدود 4 درصد افزایش خواهد یافت. بن مایرز...

یک تیم از دانشجویان دانشگاه آلبرتا برنامه‌ای را ساخته‌اند که افکار انسان را به قطعاتی از هنر انتزاعی تبدیل می‌کند.

ایدِن رِدمن، رئیس NeurAlbertaTech و سرپرست تیمِ این پروژه می‌گوید: «این برنامه که از یک هدست چاپ شده 3D و نوار مغزی (EEG) برای ضبط فعالیت مغز کاربر از طریق جمجمه استفاده می‌کند، RemBRAINdt نام دارد.»

پس از مطالعه اولیه در مورد کاربر، کلمات و تصاویر مختلفی به او نشان داده می‌شود که قصد دارد واکنش احساسی وی را استخراج کند. یک نمودار از فعالیت افزایش یافته مغز کاربر به دست می‌آید که RemBRAINdt، با استفاده از یادگیری ماشینی، قادر به تغییر آن به هنر انتزاعی است.

رِدمن می‌گوید: «این دستگاه به جای اینکه شادی را فقط به‌عنوان رنگ زرد یا خشم را به‌عنوان رنگ قرمز تشخیص دهد، شروع به خواندن تدریجی احساسات می‌کند. طیفی میان ‘نیم‌پرده’ و ‘برانگیختگی’.»

نیم‌پرده احساسات مثبت یا منفی را ثبت می‌کند و برانگیختگی میزان آرامش یا هیجان انگیز بودن چیزی را اندازه می‌گیرد.

نتیجه آن خطوط زیبایی از رنگ‌های پیچ‌خورده است که هر قطعه آن جلوه‌ای تازه به ذهن شخص می‌بخشد.

رِدمن ، 24 ساله، در حال حاضر در حال تحصیل در رشته طراحی صنعتی و مطالعات زبان آسیای شرقی در مقطع لیسانس است، اما سابقه تحصیل در روانشناسی و علوم اعصاب محاسباتی را نیز دارد.

او در ژانویه سال 2020 برای اولین بار ایده RemBRAINdt را به‌عنوان روشی برای جمع آوری کمک مالی در دانشگاه علوم اعصاب و سلامت روان دانشگاه آلبرتا ارائه داد.

اگرچه این پروژه به دلیل وجود COVID-19 به طور موقت متوقف شد، اما از تابستان تیم NeurAlbertaTech از راه دور انجام این پروژه را شروع کرد.

رِدمن می‌گوید از آن زمان RemBRAINdt «بودجه بسیار مناسبی» به دست آورده است؛ از جمله 20،000 دلار از NeuroNexus 2020 که یک مسابقه طراحی نوروتکنولوژی در آلبرتا است. همچنین برای ثبت این پروژه به‌عنوان یک تجارت رسمی تحت عنوان RemBraindt Neurotechnologies Inc اقدام کرده‌اند.

هدف بلند مدت رِدمن پس از همه‌گیری COVID-19، استفاده از دستگاه در رویدادهای عمومی و خصوصی است. هدف کوتاه مدت او اما «تلاش بیشتر» است، زیرا تیم همچنان در حال بهبود RemBraindt است.

او در انتها می‌گوید: «از اینکه مردم به این پروژه علاقه‌مند می‌شوند بسیار هیجان‌زده‌ام.»

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید