Friday, October 22, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,667
Total deaths
Updated on October 22, 2021 2:36 am
29,209
Total active cases
Updated on October 22, 2021 2:36 am
1,693,169
Total confirmed cases
Updated on October 22, 2021 2:36 am

ساخت برنامه‌ای که افکار شما را به هنر انتزاعی تبدیل می‌کند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

یک تیم از دانشجویان دانشگاه آلبرتا برنامه‌ای را ساخته‌اند که افکار انسان را به قطعاتی از هنر انتزاعی تبدیل می‌کند.

ایدِن رِدمن، رئیس NeurAlbertaTech و سرپرست تیمِ این پروژه می‌گوید: «این برنامه که از یک هدست چاپ شده 3D و نوار مغزی (EEG) برای ضبط فعالیت مغز کاربر از طریق جمجمه استفاده می‌کند، RemBRAINdt نام دارد.»

پس از مطالعه اولیه در مورد کاربر، کلمات و تصاویر مختلفی به او نشان داده می‌شود که قصد دارد واکنش احساسی وی را استخراج کند. یک نمودار از فعالیت افزایش یافته مغز کاربر به دست می‌آید که RemBRAINdt، با استفاده از یادگیری ماشینی، قادر به تغییر آن به هنر انتزاعی است.

رِدمن می‌گوید: «این دستگاه به جای اینکه شادی را فقط به‌عنوان رنگ زرد یا خشم را به‌عنوان رنگ قرمز تشخیص دهد، شروع به خواندن تدریجی احساسات می‌کند. طیفی میان ‘نیم‌پرده’ و ‘برانگیختگی’.»

نیم‌پرده احساسات مثبت یا منفی را ثبت می‌کند و برانگیختگی میزان آرامش یا هیجان انگیز بودن چیزی را اندازه می‌گیرد.

نتیجه آن خطوط زیبایی از رنگ‌های پیچ‌خورده است که هر قطعه آن جلوه‌ای تازه به ذهن شخص می‌بخشد.

رِدمن ، 24 ساله، در حال حاضر در حال تحصیل در رشته طراحی صنعتی و مطالعات زبان آسیای شرقی در مقطع لیسانس است، اما سابقه تحصیل در روانشناسی و علوم اعصاب محاسباتی را نیز دارد.

او در ژانویه سال 2020 برای اولین بار ایده RemBRAINdt را به‌عنوان روشی برای جمع آوری کمک مالی در دانشگاه علوم اعصاب و سلامت روان دانشگاه آلبرتا ارائه داد.

اگرچه این پروژه به دلیل وجود COVID-19 به طور موقت متوقف شد، اما از تابستان تیم NeurAlbertaTech از راه دور انجام این پروژه را شروع کرد.

رِدمن می‌گوید از آن زمان RemBRAINdt «بودجه بسیار مناسبی» به دست آورده است؛ از جمله 20،000 دلار از NeuroNexus 2020 که یک مسابقه طراحی نوروتکنولوژی در آلبرتا است. همچنین برای ثبت این پروژه به‌عنوان یک تجارت رسمی تحت عنوان RemBraindt Neurotechnologies Inc اقدام کرده‌اند.

هدف بلند مدت رِدمن پس از همه‌گیری COVID-19، استفاده از دستگاه در رویدادهای عمومی و خصوصی است. هدف کوتاه مدت او اما «تلاش بیشتر» است، زیرا تیم همچنان در حال بهبود RemBraindt است.

او در انتها می‌گوید: «از اینکه مردم به این پروژه علاقه‌مند می‌شوند بسیار هیجان‌زده‌ام.»

 

منبع: dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید