Friday, May 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,489
Total deaths
Updated on May 7, 2021 6:33 am
81,325
Total active cases
Updated on May 7, 2021 6:33 am
1,265,320
Total confirmed cases
Updated on May 7, 2021 6:33 am

ساخت برنامه‌ای که افکار شما را به هنر انتزاعی تبدیل می‌کند


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ارسال محموله کمک‌های دارویی و پزشکی کانادا به هند

طی هفته‌های اخیر هند درگیر شدیدترین بحران شیوع کرونا از ابتدای پاندمی بوده است. تنها در روز چهارشنبه 412,618 بیمار در این کشور شناسایی...

قیمت خانه‌ها مستقل در کلگری رکورد سال ۲۰۱۴ را شکست (ماه آپریل ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرىاین روزها بازار مسکن کلگری در حال شکستن همه رکوردهای قبلی است. در ماه آپریل، ۳۲۰۹ واحد...

آموزگاران و کادر آموزشی آلبرتا واکسینه می‌شوند

برنامه واکسیناسیون آلبرتا طی هفته جاری گسترده‌تر می‌شود و بیش از 105,000 شهروند دیگر را در بر خواهد گرفت. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان کنفرانس...

اعلام محدودیت‌های کرونایی جدید برای آلبرتا

مقامات آلبرتا محدودیت‌های کرونایی جدیدی را با هدف کاستن از نرخ شیوع ویروس در استان اعلام کردند. بگفته جیسون کنی این محدودیت‌ها از آخر...

خوردن غذا در فضای باز رستوران‌های آلبرتا ممنوع شد

مقامات آلبرتا محدودیت‌های جدیدی را برای بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان وضع کردند که از اواخر هفته اجرا خواهند شد. نخست‌وزیر جیسون کنی در جریان...

یک تیم از دانشجویان دانشگاه آلبرتا برنامه‌ای را ساخته‌اند که افکار انسان را به قطعاتی از هنر انتزاعی تبدیل می‌کند.

ایدِن رِدمن، رئیس NeurAlbertaTech و سرپرست تیمِ این پروژه می‌گوید: «این برنامه که از یک هدست چاپ شده 3D و نوار مغزی (EEG) برای ضبط فعالیت مغز کاربر از طریق جمجمه استفاده می‌کند، RemBRAINdt نام دارد.»

پس از مطالعه اولیه در مورد کاربر، کلمات و تصاویر مختلفی به او نشان داده می‌شود که قصد دارد واکنش احساسی وی را استخراج کند. یک نمودار از فعالیت افزایش یافته مغز کاربر به دست می‌آید که RemBRAINdt، با استفاده از یادگیری ماشینی، قادر به تغییر آن به هنر انتزاعی است.

رِدمن می‌گوید: «این دستگاه به جای اینکه شادی را فقط به‌عنوان رنگ زرد یا خشم را به‌عنوان رنگ قرمز تشخیص دهد، شروع به خواندن تدریجی احساسات می‌کند. طیفی میان ‘نیم‌پرده’ و ‘برانگیختگی’.»

نیم‌پرده احساسات مثبت یا منفی را ثبت می‌کند و برانگیختگی میزان آرامش یا هیجان انگیز بودن چیزی را اندازه می‌گیرد.

نتیجه آن خطوط زیبایی از رنگ‌های پیچ‌خورده است که هر قطعه آن جلوه‌ای تازه به ذهن شخص می‌بخشد.

رِدمن ، 24 ساله، در حال حاضر در حال تحصیل در رشته طراحی صنعتی و مطالعات زبان آسیای شرقی در مقطع لیسانس است، اما سابقه تحصیل در روانشناسی و علوم اعصاب محاسباتی را نیز دارد.

او در ژانویه سال 2020 برای اولین بار ایده RemBRAINdt را به‌عنوان روشی برای جمع آوری کمک مالی در دانشگاه علوم اعصاب و سلامت روان دانشگاه آلبرتا ارائه داد.

اگرچه این پروژه به دلیل وجود COVID-19 به طور موقت متوقف شد، اما از تابستان تیم NeurAlbertaTech از راه دور انجام این پروژه را شروع کرد.

رِدمن می‌گوید از آن زمان RemBRAINdt «بودجه بسیار مناسبی» به دست آورده است؛ از جمله 20،000 دلار از NeuroNexus 2020 که یک مسابقه طراحی نوروتکنولوژی در آلبرتا است. همچنین برای ثبت این پروژه به‌عنوان یک تجارت رسمی تحت عنوان RemBraindt Neurotechnologies Inc اقدام کرده‌اند.

هدف بلند مدت رِدمن پس از همه‌گیری COVID-19، استفاده از دستگاه در رویدادهای عمومی و خصوصی است. هدف کوتاه مدت او اما «تلاش بیشتر» است، زیرا تیم همچنان در حال بهبود RemBraindt است.

او در انتها می‌گوید: «از اینکه مردم به این پروژه علاقه‌مند می‌شوند بسیار هیجان‌زده‌ام.»

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید