Sunday, March 7, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,213
Total deaths
Updated on March 7, 2021 2:13 am
29,977
Total active cases
Updated on March 7, 2021 2:13 am
884,086
Total confirmed cases
Updated on March 7, 2021 2:13 am

اولین فسیل نوزاد T-Rex در آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

فهرست هتل‌های مجاز کانادا برای قرنطینه مسافران

دولت کانادا نزدیک به 50 هتل مجاز در سراسر کشور را برای قرنطینه مسافران بین‌المللی تأیید کرده است. براساس قوانین جدیدی که از اواخر فوریه...

هشدار سقوط بهمن برای مناطق کوهستانی آلبرتا و بریتیش کلمبیا

با رسیدن هوای گرم بهاری و ضعیف شدن توده‌های برف در غرب آلبرتا و شرق بریتیش کلمبیا، Avalanche Canada هشدار عمومی درباره سقوط بهمن...

واکسن COVID-19 برای افراد بالای 50 سال در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا اعلام کردند که در اواخر ماه جاری بزرگسالان بالای 50 سال واجد شرایط دریافت واکسن COVID-19 خواهند شد. تایلر شندرو وزیر بهداشت...

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

محققان توانستند پنجه انگشت کوچک یک نوزاد T-Rex را در مورینِ آلبرتا و استخوان فکش را در مونتانا پیدا کنند. این یافته‌ها در تحقیقی به سرپرستی گِرگ فانستون در تاریخ 25 ژانویه، در مجله Canadian Journal of Earth and Sciences منتشر شد.

هنگامی که تیم برای اولین بار حفاری خود را آغاز کرد، T. Rex چیزی نبود که آنها به دنبالش بودند.

مارک پاوِرز، دانشجوی دکتری در دانشگاه آلبرتا، می‌گوید: «ما در مورین، آلبرتا، به دنبال ترودونتیدس (دایناسورهای گوشت‌خوار) بودیم و و دلایل احتمالی وجود تعداد زیادی دندان بسیار نادر در این منطقه را بررسی می‌کردیم. ما حتی از وجود چنین فسیل کوچکی باخبر نبودیم.»

آنها در حین حفاری پنجه کوچک را کشف کردند و مراحل دقیق جمع‌آوری آن را از زمین آغاز کردند. پاوِرز می‌گوید: «این مراحل شامل برداشتن کیسه‌های رسوب از سایت و سپس شکستن آن با آب و الک کردن مواد می‌شد. پس از جمع‌آوری مواد، شروع به آزمایش کردیم.»

وی در ادامه افزود: «برای انجام این کار، تعداد بسیاری از فسیل‌های حیوانات که در همان سنگ‌ها و همان زمان وجود داشتند را بررسی کردیم تا ببینیم آیا می‌توانیم تشخیص خود را ثابت کنیم یا خیر. این فرآیند به منظور شناسایی دقیق‌ فسیل از اهمیت فراوانی برخوردار است. در حقیقت شما باید یک کارآگاه باشید و تمام سرنخ‌های موجود را بررسی کنید.»

هزاران استخوان جداشده از T-Rex پیدا شده است، اما هرگز هیچ فسیلی از مرحله جنینی مشاهده نشده است. عوامل زیادی وجود دارد که چرا یافتن این فسیل‌ها در چنین سنین جوانی بسیار نادر است.

«تیرانوسوروس‌ها به سرعت رشد کردند، بنابراین حتی در 3 سالگی نیز به اندازه گرگ یا حتی بزرگ‌تر بوده‌اند. تصور می‌شود حیوانات کوچک قبل از به وجود آمدن از هم می‌پاشند یا از بین می‌روند. این امر باعث می‌شود یافتن نمونه‌هایی فسیلی در مراحل رویانی یا تشکیل تخم چالش‌برانگیز شود. اسکلت‌های ظریف قبل از اینکه در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند فسیل تشکیل شود، احتمالاً با آب روان یا شکار شکارچیان شکسته شده‌اند.»

در حالی که در حال حاضر ده‌ها اسکلت تیرانوسوروس وجود دارد، یافتن فسیل یکی از آنها که بسیار جوان است درک بهتری را از دایناسور گوشتخوار فراهم می‌کند.

تاکنون نامی برای این فسیل انتخاب نشده است، اما مارک پاوِرز به‌طور غیررسمی نام مکانی که در آن کشف شده را رویش گذاشته است. پاوِرز آن را Tyrannical Tyke کوچولو نامیده است.

 

منبع: dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید