Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

بازار مسکن کلگری داغ، قیمت‌ها رو به افزایش


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...
نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى

با افزایش معاملات در همه بازه‌های قیمتی، تعداد کل معاملات در ماه فوریه به ۱۸۳۶ واحد رسید، ۵۴٪ بیشتر از سال قبل که داغ‌ترین فوریه برای بازار مسکن کلگری از سال ۲۰۱۴ بود.

تعداد خانه‌های جدید برای فروش نسبت به قبل هم ۱۳٪ بیشتر شد اما به دلیل رشد زیاد تعداد معاملات، تعداد کل خانه‌های برای فروش نسبت به سال قبل ۲۰٪ کمتر است و این دلیل داغی بازار است.

اقتصادان ارشد انجمن مشاورین املاک کلگری: “بر خلاف محدودیت‌های کرونایی، فعالیت در بازار رو به افزایش است. بزرگ‌ترین عامل مشوق برای خریداران، نرخ سود بانکی بسیار پایین است. همچنین، افزایش امید نسبت به کارایی واکسیناسیون سراسری هم عامل دیگر است. از طرف دیگر، ترس از روزهای بد صنعت انرژی هم رو به کاهش است.”

با وجود افزایش خانه‌های جدید برای فروش در بازار، میزان تقاضا بیشتر است و به همین دلیل بازار به سمت افزایش قیمت پیش می‌رود.

داغ‌ترین قسمت بازار، برای خانه‌های مستقل زیر ۶۰۰ هزار دلار است، جایی که بازار کاملا به نفع فروشندگان است و قیمت‌ها در بعضی محلات تا بیشتر از ۱۲٪ رشد داشته است.

کمی تعداد خانه در بازار و وجود خریداران زیاد باعث افزایش قیمت‌ها شده است. شاخص کلی قیمت ۴٪ رشد را نسبت به سال قبل نشان می‌دهد.

داغ‌ترین بازار مربوط به خانه‌های مستقل است که بیشترین رشد قیمت را داشت اما برای آپارتمان‌ها همچنان با وجود خانه زیاد برای فروش، شرایط به نفع خریدارن است البته رونق بازار برای این نوع خانه هم کاملا محسوس است چون زمان برای فروش آپارتمان‌ها کاهش یافته است.

آمار بازار

خانه‌های مستقل

برای همه بازه‌های قیمتی بازار بهبود یافته است.

با وجود رشد ۱۷٪ تعداد خانه‌های جدید در بازار، به علت افزایش ۶۶٪ معاملات، تعداد خانه در بازار ۳۰٪ کمتر از پارسال است. بازار این نوع خانه از نظر تعداد خانه در بازار به تعداد فروش در داغ‌ترین ماه فوریه از سال ۲۰۰۷ بود.

بازار خانه‌های مستقل زیر ۶۰۰ هزار دلار بسیار به نفع فروشندگان است. این شرایط منجر به رشد قابل توجه قیمت‌ها شده است. شاخص قیمت خانه‌های مستقل با ۲٪ رشد نسبت به ماه قبل و ۵٪ رشد نسبت به سال قبل به ۵۰۲،۵۰۰ دلار رسید. اولین بار از سال ۲۰۱۸ است که شاخص قیمت از ۵۰۰۰۰۰ دلار عبور میکند و از اوج قیمت‌ها در سال ۲۰۱۴ تنها ۵٪ کمتر است.
بیشترین رشد قیمت‌ها مربوط به منطقه SE بود با میانگین ۹٪ و کمترین برای مرکز شهر.

خانه‌های نیمه مستقل

بهبود معاملات برای این نوع از خانه بسیار چشم‌گیر بود و داغ‌ترین فوریه در ۱۳ سال گذشته را رقم زد. هم چنان رشد تعداد فروش بیشتر از رشد ورود خانه‌ها در بازار است.

تاون‌هاس‌ها

با وجود افزایش زیاد تعداد خانه‌های جدید برای فروش، تعداد معاملات از این مقدار بیشتر بود و بازار را که در حال حاظر در محدوده متعادل هست به سمت داغ شدن پیش برد.

هر چند بازار برای این نوع از خانه به داغی خانه‌های مستقل و نیمه مستقل نیست. قیمت‌ها رو به بهبود است و ۱٪ بیشتر از سال قبل.

آپارتمان

به لطف فروش زیاد برای آپارتمان‌های زیر ۳۰۰ هزار دلار، فوریه امسال داغ‌ترین ماه در ۶ سال گذشته بود.

هر چند همچنان بازار به نفع خریداران است، ولی قیمت‌ها به ثبات رسیده و روند کاهشی قیمت در چند سال اخیر متوقف شده است.


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید