Sunday, January 16, 2022

Click here CANADA COVID-19 Statistics

361,516
Total active cases
Updated on January 16, 2022 11:07 pm
2,759,719
Total confirmed cases
Updated on January 16, 2022 11:07 pm

نرخ ابتلا به کووید19 در کانادا بیشتر از آمریکا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

با وجود اینکه تعداد مبتلایان به کووید-19 در آمریکا حیرت‌آور است اما آمارهای اخیر نشان می‌دهد نرخ شیوع این ویروس در کانادا از همسایه جنوبی خود بالاتر است.

دانشگاه جان هاپکینز با کنار هم گذاشتن تعداد مبتلایان هر دو کشور در طی هفت روز روند شیوع را به تصویر کشیده است. متخصصان می‌گویند استفاده از واکسن‌های مختلف و وجود گونه‌های قابل‌انتقال‌تر این بیماری در کانادا باعث ایجاد این وضعیت و تفاوت شده است. اما مقایسه آماری موارد ابتلا در هر دو کشور چیز دیگری می‌گوید.

دکتر زین چاگلا، پزشک بیماری‌های عفونی و دانشیار دانشگاه مک مستر، معتقد است شرایط کانادا در همۀ جوانب از آمریکا بدتر است. وی می‌گوید هنگام ارزیابی شرایط کنونی آمریکا باید عواملی مانند نرخ بالای مرگ‌ومیر کووید-19 در هر یک میلیون نفر را مورد توجه قرار داد. در تاریخ 9 آوریل، هنگامی که کانادا در بازه زمانی هفت روزه به طور میانگین 2.97 مرگ‌ومیر را در هر یک میلیون نفر مشاهده می‌کرده، این عدد برای کانادا 0،85 بوده است.

سینتیا کار، متخصص بیماری‌های اپیدمی، می‌گوید داده‌های به دست آمده با هشدار آژانس بهداشت عمومی کانادا در 19 فوریه مطابقت دارد. در آن زمان آژانس مدلی را نشان داد که در آن نبود اقدامات سختگیرانه بهداشتی منجر به انتقال انواع مختلف ویروس در سراسر کانادا می‌شود.

دوزهای تجویز شده در در ایالات متحده اما به صورت سرانه از کانادا پیشی گرفته است. از روز دوشنبه بیش از 35% از کل جمعیت ایالات متحده حداقل یک دوز دریافت کرده‌اند، در حالی که این عدد در کانادا کمی بیش از 19% است.

دکتر چاگلا روند گستردۀ واکسیناسیون آمریکا را تهاجمی خواند و گفت تعداد مرگ‌ومیر در نقاط گرم آمریکا مانند نیویورک، لس‌ آنجلس و هوستون بسیار زیاد است و این موضوع در روند واکسیناسیون بی‌تاثیر نیست. پس از واکسیناسیون بزرگسالان و افرادی که تا کنون به کووید-19 مبتلا نشده‌اند، احتمال انتقال کمتر می‌شود و در نتیجه افراد کمتری به این بیماری مبتلا می‌گردند. اما این روند با وجود افزایش کمپین‌های واکسیناسیون در کانادا به طول می‌انجامد.

 

منبع: Cbc


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید