Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

تأیید واکسن فایزر کووید-۱۹ برای نوجوانان ۱۲ سال به بالا توسط بهداشت کانادا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

بهداشت کانادا واکسن کووید-۱۹ Pfizer-BioNTech را برای نوجوانان 12 تا 15 ساله مجاز اعلام کرد. اکنون این ردهٔ سنی می‌تواند واکسن کووید-۱۹ را در کانادا دریافت کند. پیش از این افراد ۱۶ سال به بالا مجاز به دریافت این واکسن بودند.

به گفتهٔ دکتر سوپریا شارما، مشاور ارشد پزشکی بهداشت کانادا، واکسن فایزر اولین واکسنی است که در کانادا برای جلوگیری از ابتلا به کووید-۱۹ در نوجوانان تأیید شده است. همچنین واکسن فایزر نخستین واکسنی است که در جهان برای نوجوانان ارائه می‌گردد.

این اعلامیه بر اساس یک آزمایش بالینی و مشاهدهٔ پاسخ قوی آنتی‌بادی در گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ ساله توسط سازندگان این دارو منتشر شد. این شرکت اعلام کرد که بیش از ۲،۲۰۰ نوجوان در این آزمایش شرکت کرده بودند.

بر اساس گزارش شارما، از آغاز همه‌گیری ۲۰٪ از مبتلایان به کووید-۱۹ را در کانادا افراد زیر 19 سال تشکیل می‌دادند. شارما معتقد است در حالی که جمعیت جوان کمتر این بیماری را به صورت جدی تجربه می‌کنند، اما دسترسی به یک واکسن موثر باعث کنترل شیوع در بین خانواده و دوستان این افراد می‌‌شود.

شارما گفت: «مشخصات ایمنی واکسن فایزر در کودکان 12 تا 15 ساله با آنچه که در افراد مسن مشاهده کردیم یکسان است. به بیانی دیگر عوارض جانبی گزارش شده مانند بازو درد، تب و لرز، موقتی و خفیف بوده‌اند.»

وی در ادامه افزود: «در حال حاضر هیچ واکسنی برای کودکان زیر 12 سال در کانادا تأیید نشده است، اما تحقیقات در مورد ایمنی و اثربخشی این واکسن در کودکان ادامه دارد.»

به گفتهٔ شارما زمان ارائه این واکسن در صورت تأیید برای کودکان زیر ۱۲ سال به تصمیمات دولتی وابسته است. از دیگر عوامل مرتبط با تأیید واکسن فایزر برای این ردهٔ سنی جمعیت مناطق و استان‌ها و روند شیوع کووید-۱۹ در مدارس است.

شارما در آخر تأکید کرد که کانادایی‌ها تا پایان واکسیناسیون حداکثری ملزم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشت عمومی هستند. این دستورالعمل‌‌ها شامل استفاده از ماسک، حفظ فاصلهٔ فیزیکی و شستن دست‌ها می‌شود.

 

منبع: Globalnews


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید