Monday, November 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

29,633
Total deaths
Updated on November 29, 2021 4:34 am
27,634
Total active cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am
1,786,246
Total confirmed cases
Updated on November 29, 2021 4:34 am

تحویل 2.9 میلیون دوز واکسن Pfizer-BioNTech


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

سفر آزادانه ساکنین سیل‌زده بریتیش‌کلمبیا به آمریکا بمنظور تهیه سوخت و غذا

پس از سیل مرگبار بریتیش‌کلمبیا دولت فدرال به آن دسته از شهروندان استان که برای تهیه نیازهای اساسی مجبور به عبور از مرز ایالات‌متحده...

کشف 56 سلاح ممنوعه در اتومبیل زن اهل فلوریدا

یک شهروند اهل فلوریدا پس از آنکه هنگام ورود به کانادا 56 سلاح ممنوعه در اتومبیلش کشف گردید با اتهامات گوناگون روبرو شده است. بگفته...

تعداد قربانیان رانش زمین بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا به چهار نفر افزایش یافت

خدمات پزشکی قانونی بریتیش کلمبیا، افزایش تعداد قربانیان رانش زمین در بزرگراه ۹۹ بریتیش کلمبیا را به چهار نفر تأیید کرد. به گفته لیزا لاپوینت،...

آغاز نوبت‌دهی واکسن کووید۱۹ کودکان ۵ تا ۱۱ ساله در آلبرتا

با ورود ۴۰۰ هزار دوز واکسن کووید-۱۹ فایزر به آلبرتا، ساکنان این استان می‌توانند از امروز چهارشنبه ۲۴ نوامبر برای دریافت نوبت واکسن کووید-۱۹...

آلبرتای زیبا: بازدید از آبشارهای یخ‌ زده رشته کوه راکی

آلبرتا در زمستان بی‌نظیر است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم برای لذت بردن از این زیبایی از آبشار‌های یخ‌ زده رشته کوه راکی بازدید...

در هفتۀ جاری به دلیل افزایش مرسولات Pfizer و BioNTech، کانادا 2,9 میلیون دوز واکسن کووید-19 دریافت می‌کند.

دو شرکت داروسازی  Pfizer و BioNTech در ماه می به صورت هفتگی حدود 2 میلیون دوز واکسن ارسال کرده‌اند اما از روز دوشنبه این میزان را به 2.4 میلیون دوز در هفته خواهند رساند.

به گفتۀ دولت فدرال در هفتۀ پیش رو 500,000 دوز واکسن Moderna به صورت دو محموله جداگانه تحویل گرفته می‌شود. محمولۀ اول در اواسط هفتۀ آینده و محمولۀ دوم آخر هفتۀ آینده تحویل گرفته می‌شود. این واکسن‌ها برای توزیع در استان‌ها و مناطق مختلف کانادا دسته‌بندی می‌شوند.

همچنین دولت انتظار دارد تا پایان ماه ژوئن 1 میلیون دوز واکسن Oxford-AstraZeneca تحویل بگیرد اما برنامه دقیق تحویل این محموله هنوز تأیید نشده است.

سرنوشت بیش از 300,00 دوز واکسن Johnson & Johnson که برای اولین بار در ماه آوریل تحویل گرفته شده است به دلیل عدم مطابقت با استاندارد کیفی هنوز مشخص نیست. به دنبال ایجاد اختلال در تولید واکسن Johnson & Johnson در کارخانۀ داروسازی بالتیمور بهداشت کانادا در حال بررسی ایمنی این  واکسن است.

پس از تصمیمات اتخاذ شده توسط بهداشت کانادا مبنی بر توقف تهیۀ واکسن AstraZeneca پس از مشاهدۀ انقضای این واکسن، دوزهای بیشتری از  Pfizer-BioNTech و Moderna خریداری خواهد شد.

برخی از استان‌ها به دلیل مشکلات تأمین و نگرانی ایجاده شده ناشی از عارضۀ لخته شدن خون با احتمال نادر مرگ، تزریق واکسن AstraZeneca را متوقف کرده‌اند. بیش از دوازده مورد عارضۀ ترومبوسیتوپنی ترومبوتیک ناشی از تزریق این واکسن تأیید شده است و پنجشنبه گذشته 14 مورد دیگر نیز ثبت شده و در دست بررسی قرار گرفته است. به گفتۀ آژانس بهداشت عمومی کانادا در اثر این بیماری پنج نفر فوت کرده‌اند.

در هفتۀ گذشته انتاریو پس از بررسی شواهد موجود در خصوص کاهش احتمال ابتلا به این عارضه پس از دریافت دوز دوم، استفاده از واکسن AstraZeneca را برای دوزهای دوم از سر گرفت.

بر اساس گزارش استان‌ها بیش از 23 میلیون دوز تزریق شده است و بیش از نیمی از جمعیت کانادا حداقل یک دوز واکسن کووید-19 را دریافت کرده‌اند. نزدیک به 2 میلیون کانادایی یعنی چیزی حدود 5% از جمعیت کانادا به طور کامل واکسینه شده‌اند.

منبع: Ctvnews


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید