Saturday, July 31, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,598
Total deaths
Updated on July 31, 2021 3:05 pm
6,586
Total active cases
Updated on July 31, 2021 3:05 pm
1,430,825
Total confirmed cases
Updated on July 31, 2021 3:05 pm

بروز عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم واکسن‌های mRNA


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

بهترین پاسیوهای روی پشت‌بام در شهر کلگری

یکی از بهترین راه‌ها برای گذران اوقات فراغت، نوشیدن آبجوی خنک در پاسیوهای کلگری ست که توسط صاحبان خوش‌ذوق روی پشت‌بام‌های بلند این شهر...

پلیس به دنبال 4 مظنون تیراندازی در ادمونتون

پلیس ادمونتون از مردم درخواست کرد که برای شناسایی چهار مظنونی که در تیراندازی ادمونتون نقش داشتن به تحقیقات پلیس کمک کنند. اعضای گشت پلیس...

احتمال برگزاری انتخابات فدرال زودهنگام در سپتامبر

جاستین ترودو نخست‌وزیر لیبرال کانادا احتمالا در ماه سپتامبر انتخابات زودهنگام برگزار کند. اجرای موفقیت‌آمیز برنامه واکسیناسیون و برچیده شدن محدودیت‌های کرونا باعث افزایش...

اعلام تغییرات جدید در قوانین کرونایی آلبرتا

مقامات آلبرتا تغییرات جدیدی در مقررات و قوانین کووید-۱۹ اعمال کردند که طی دو مرحله اجرا می‌شوند. مرحله اول تغییرات از پنجشنبه 29 جولای اجرا...

نیازمندی‌های اشتغال کلگری: ۵۰۰ فرصت شغلی جدید

اگر ساکن کلگری هستید و بدنبال کار می‌گردید این مقاله را تا آخر بخوانید. با کاهش محدودیت‌های کرونایی روند استخدام نیرو در بیزینس‌های شهر نیز...

روز پنجشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات‌متحده (CDC) اعلام کرد که طبق داده‌های سیستم نظارت بر ایمنی واکسن، تعداد مردان جوانی که پس از تزریق دوز دوم واکسن‌های mRNA دچار عفونت قلب شده‎‌اند بیش از حد انتظار بوده است.

اولین بار وزارت بهداشت اسراییل وجود رابطه احتمالی میان بروز این عارضه در مردان جوان و تزریق واکسن فایزر را گزارش داد.

بگفته CDC آن‌ها مشغول ارزیابی موضوع هستند و هنوز رابطه‌ دریافت این واکسن‌ها و بروز میوکاردیت یا پریکاردیت به تایید نرسیده است.

بیش از نصف موارد گزارش شده در ایالات‌متحده بین 12 تا 24 سال سن داشته‌اند؛ درحالی که تنها 9 درصد دوزهای تزریق شده در کشور را دریافت کرده‌اند.

دکتر تم شیمابوکورو مسئول دفتر ایمنی واکسیناسیون CDC روز پنجشنبه بروز این عوارض را تایید کرد. بگفته او بیشتر موارد یک هفته پس از تزریق واکسن دچار عارضه شده‌اند.

طبق داده‌های VAERS تاکنون 283 مورد عفونت قلب پس از دریافت دوز دوم در گروه سنی 16 تا 24 سال مشاهده شده است. این درحالیست که برآورد سازمان بروز 10 الی 102 عارضه در این گروه سنی بود.

برخی از بیماران پس از بروز علائم در بیمارستان بستری شده‌ و بیشتر آن‌ها بهبود یافته‌‎اند.

براساس داده‌های VAERS مینگین سن بیماران 24 سال می‌باشد و حدود 80 درصد آن‌ها مرد هستند.

همزمان سیستم اطلاعات ایمنی واکسن (VSD) که روند ایمنی‌سازی در ایالات‌متحده را رصد می‌کند نشان داده که نرخ بروز عفونت قلب در سنین 16 تا 36 سال پس از دریافت دوز دوم واکسن بیشتر از زمان تزریق دوز اول بوده است.

شرکت فایزر با تایید ارزیابی‌های CDC تعداد موارد بروز عارضه در مقایسه با تعداد دوزهای تزریق شده را بسیار اندک خواند.

تاکنون 130 میلیون شهروند آمریکایی هر دو دوز خود را از واکسن‌های mRNA دریافت کرده‌اند.

در بخش دیگر اطلاعیه فایزر آمده: ارزیابی‌های دقیق در حال انجام هستند و هنوز به نتیجه‌‌ای مبنی بر نقش واکسن‌های mRNA در بروز عوارض میوکاردیت یا پریکاردیت نرسیدیم.

شرکت مدرنا هم تاکید کرده رابطه‌ای قطعی میان این عوارض و واکسن‌ها یافت نشده و به همکاری خود با سازمان‌های بهداشتی و قانون‌گذاری برای انجام ارزیابی‌ها بیشتر ادامه خواهد داد.

CDC هفته آینده جلسه‌ای با کمیته مشورتی واکسیناسیون خواهد داشت تا خطر بروز میوکاردیت پس از دریافت واکسن‌های mRNA را بررسی کنند.

منبع: Reuters


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید