Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,310
Total deaths
Updated on September 16, 2021 1:24 pm
42,677
Total active cases
Updated on September 16, 2021 1:24 pm
1,561,113
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 1:24 pm

هرآنچه باید درباره Lambda (گونه جدید کرونا) بدانید


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

اخیرا یک گونه جهش‌یافته کرونا در کانادا شیوع پیدا کرده، اما هنوز تعداد مبتلایان آن قابل‌توجه نیست. با اینحال مقامات درباره احتمال شیوه گسترده‌ این گونه همزمان با کاهش محدودیت‌های سفر هشدار داده‌اند.

گونه Lambda که به C.37 نیز شهرت دارد اولین‌بار سال 2020 در کشور پرو شناسایی شد. سپس سازمان جهانی بهداشت در جون 2021 آن را در لیست گونه‌های مورد توجه خود قرار داد.

در بیانیه WHO آمده: گونه Lambda در برخی نواحی موجب شیوع گسترده بیماری شده و در گذر زمان به شیوع بیشتر COVID-19 کمک کرده است.

این گونه در کشورهای آمریکای جنوبی گسترش یافته و براساس اعلام مقامات پرو بین ماه‌های اپریل تا جون حدود 81 درصد بیماران به این گونه مبتلا بوده‌اند.

گونه Lambda پس از چندین جهش بزرگ در ویروس اولیه بوجود آمده و قدرت سرایت بیشتر و مقاومت بالاتر در برابر آنتی‌بادی‌ها دارد. با اینحال هنوز تحقیقات چندانی بر روی تاج‌های ویروس انجام نشده است.

آیا گونه Lambda وارد کانادا شده؟

بگفته دکتر ترزا تام رئیس سازمان بهداشت عمومی کانادا تاکنون 11 مورد ابتلا به گونه Lambda در کشور شناسایی شده است.

او گفت: ما هنوز درباره اثرات گونه Lambda اطلاعات کامل در اختیار نداریم. بررسی تاثیرات گونه Lambda بر میزان اثربخشی واکسن‌ها بسیار حیاتیست. پیش‌مطالعه انجام شده نشان می‌دهد که واکسن‌های فعلی در برابر این گونه اثربخشی دارند، اما همچنان در حال ارزیابی شرایط هستیم.

براساس بررسی‌ها Lambda گونه غالب در آمریکای جنوبی است. با اینحال بگفته دکتر تام گونه دلتا بیشتر مبتلایان در کانادا را به خودش اختصاص داده است.

او افزود: ما نمی‌دانیم گونه Lambda در کشوری که گونه دلتا در آن غالب است چه رفتاری خواهد داشت.

بگفته دکتر آیلن دویلا، افسر ارشد پزشکی شهر تورنتو، هنوز هیچگونه مورد از ابتلا به گونه Lambda در این شهر شناسایی نشده است. با اینحال خاطرنشان شد که با افزایش سفرهای بین‌المللی به تورنتو ورود این گونه دور از ذهن نخواهد بود.

او گفت: هم‌اکنون سفرهای بسیاری بین کشورها انجام می‌شود. ما این را می‌دانیم که تا زمان ایمن نشدن تمام مردم هیچکدام ایمن نیستیم.

دکتر دویلا در ادامه افزود که ظهور گونه‌های جدید ویروس اهمیت واکسیناسیون را یادآور می‌شوند، زیرا هرچه میزان ابتلا به COVID-19 کمتر باشد امکان جهش ویروس هم کاهش می‌یابد.

در حال حاضر 68 درصد جمعیت کانادا یک دوز از واکسن را دریافت کرده و 42 درصد شهروندان در برابر کرونا کاملا ایمن شده‌اند.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید