Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,094
Total deaths
Updated on January 25, 2021 12:33 am
63,668
Total active cases
Updated on January 25, 2021 12:33 am
747,383
Total confirmed cases
Updated on January 25, 2021 12:33 am

هرآنچه که پیش از شرکت در انتخابات باید بدانید

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

اگر تاکنون در هیچ رویداد انتخاباتی شرکت نکرده‌ باشید احتمالا در اولین تجربه خود قدری دستپاچه خواهید شد، اما اصلا جای نگرانی نیست.

پاییز امسال تمام شهروندان کانادایی که بیش از 18 سال سن دارند می‌توانند با شرکت در انتخابات فدرال 2019 صدای خودشان را به گوش سیاستمداران برسانند. نداشتن دانش سیاسی کافی نباید باعث نگرانی شما شود زیرا افراد بسیاری از شرایطی مشابه شما برخوردارند. بعلاوه این موضوع نباید مانعی برای رای دادن شما به کاندیدای مورد نظرتان گردد. اگر اطمینان دارید نامزد مربوطه قادر است در چهار سال آینده کشور را به خوبی اداره کند بهتر است حتما به او رای دهید.

سازمان Elections Canada که آژانسی مستقل و غیر حزبی است مسئول برگزاری انتخابات فدرال می‌باشد. این سازمان تلاش می‌کند تا اطلاع‌رسانی‌های لازم را درباره زمان برگزاری، محل صندوق‌های رای و انواع روش‌های رای‌دهی انجام دهد. در ادامه گفته‌های بالا برخی نکات که باید پیش از رفتن به پای صندوق‌های رای بدانید ذکر شده‌اند.

زمانی که به ایستگاه‌های رای‌دهی می‌رسید یکی از مسئولان انتخاباتی به شما خوش‌آمد خواهد گفت و میز بعدی که باید به آن مراجعه کنید را به شما نشان می‌دهد. سپس یکی دیگر از مسئولان انتخاباتی از شما خواهد خواست تا مدارک شناسایی و آدرس خود را به او ارائه دهید.

سازمان Elections Canada گواهینامه رانندگی، کارت‌های شناسایی استانی و منطقه‌ای و بسیاری از کارت‌های شناسایی دیگر را به عنوان مدارک شناسایی می‌پذیرد. پس از آن یک مسئول انتخاباتی دیگر اسم شما را در لیست رای‌دهندگان پیدا کرده و یک برگه رای تا شده را به شما تحویل خواهد داد.

در ادامه به منظور اطمینان از محفوظ ماندن اطلاعات درون برگه رای به پشت محل مخصوص رای‌دهی خواهید رفت و پس از انتخاب و تا کردن مجدد برگه، باید آن را به مسئول انتخاباتی مربوطه برگردانید. در این مرحله مسئول انتخاباتی با برداشتن نوار روی برگه اعتبار آن برای انداختن به درون صندوق را تایید می‌کند. سپس آن‌ها برگه رای را به شما باز می‌گردانند تا آن را به درون صندوق رای بیاندازید. به همین سادگی!

در صورتی که حین انجام مراحل رای‌دهی به کمک احتیاج پیدا کنید می‌توانید به یکی از مسئولان انتخاباتی مراجعه کنید. آن‌ها از کمک کردن به شما بسیار خوشحال خواهند شد.

به عنوان مثال در صورتی که نیاز به مترجم زبان دارید و یا به ترجمه علائم در هنگام رای‌دهی نیاز پیدا کردید حتما به یکی از مسئولان انتخاباتی بگویید. همچنین شما می‌توانید از ابزار و خدمات کمکی متنوعی که در ایستگاه‌های انتخاباتی وجود دارند بهره‌مند شوید.

بعلاوه در صورتی که برای پر کردن برگه رای به کمک احتیاج دارید و یا کسی را برای کمک همراه خود آورده‌اید حتما مسئولان انتخاباتی را از قبل در جریان بگذارید.

اما اگر در روز انتخابات در خانه نبودید و یا وقتتان پر بود چه؟ آیا برای آن نیز راه‌حلی وجود دارد؟ شما می‌توانید از صندوق‌های رای زودهنگام استفاده کنید. این صندوق‌های رای در روزهای جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه در هفته پیش از برگزاری انتخابات و از ساعت 9 صبح تا 9 شب برای انداختن برگه‌های رای پیشبینی شده‌اند. همچنین شما می‌توانید از برگه رای ویژه در هرکدام از دفاتر Elections Canada در سرتاسر کشور و یا ایمیل مربوطه استفاده کنید. محدودیت‌های زمانی رای‌دهی برای این روش‌ نیز اعمال می‌شوند.

برای کسب اطلاعات رسمی بیشتر درباره ثبت‌نام و رای‌دهی به وبسایت elections.ca مراجعه کنید و یا با شماره 6868-463-800-1 تماس بگیرید. شما همچنین می‌توانید برای دریافت آخرین اخبار به حساب Elections Canada در فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و یوتویوب بروید.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید