Friday, March 5, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

22,151
Total deaths
Updated on March 4, 2021 11:40 pm
29,903
Total active cases
Updated on March 4, 2021 11:40 pm
878,391
Total confirmed cases
Updated on March 4, 2021 11:40 pm

اعلام وضعیت اضطراری در نوااسکوشا به دلیل شیوع کروناویروس


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا آغاز شد

رزرو اردوگاه‌های آلبرتا برای فصل 2021 از امروز آغاز می‌شود. به همین مناسبت Alberta Parks توصیه‌هایی را برای کمک به شهروندان و تسهیل فرایند...

تورنتو: صدور 22,000 جریمه سرعت غیرمجاز تنها در دسامبر!

دوربین‌های ثبت سرعت غیرمجاز تورنتو در ماه دسامبر 22,180 برگه جریمه صادر کرده‌اند. در این بین دوربین نصب شده در خیابان استنلی به تنهایی...

آخرین توصیه‌ها درباره استفاده از ماسک در دوران پاندمی

ماسک به ابزاری حیاتی برای بقای بشر تبدیل شده و در یکسال اخیر جان میلیون‌ها انسان را نجات داده است. در ادامه به پرسش‌هایی...

انتخاب فرودگاه تورنتو پیرسون به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی

فرودگاه تورنتو پیرسون برای چهارمین سال متوالی از نظر اتحادیه بین‌المللی اپراتوران فرودگاهی (ACI) به عنوان بهترین فرودگاه بزرگ در آمریکای شمالی انتخاب شد. ACI...

بهترین اتومبیل‌‌های کانادا برای سال 2021

پاندمی نیز مانع از بررسی کارشناسان انجمن خبرنگاران خودرویی کانادا (AJAC) نشد و نهایتا آن‌ها بهترین اتومبیل‌های جدید کشور برای سال 2021 را معرفی...

دولت استانی نوااسکوشا با هدف اجرای سیاست‌های جدید با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری COVID-19 در این استان وضعیت اضطراری اعلام کرد.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که هفت مورد جدید ابتلا به کروناویروس در این استان شناسایی شدند و تعداد بیماران در نوااسکوشا به 28 نفر رسید. از این تعداد دو نفر تحت مراقبت‌های بیمارستانی قرار دارند. تا به امروز تمام موارد شناسایی شده بیماری در این استان یا سابقه سفر به خارج داشته‌اند یا با شخصی که به تازگی از سفر بازگشته در تماس بوده‌اند.

همچنین از امروز تجمعات بیش از پنج نفر در کل استان ممنوع است.

مرزهای زمینی با سایر استان‌ها، فرودگاه‌ها و بنادر دریایی نوااسکوشا نیز از ساعت 6 صبح روز دوشنبه 23 مارس به شدت کنترل می‌شوند. هرکس که قصد وارد شدن به استان را داشته باشد متوقف شده، از او سوالات مشخصی پرسیده می‌شود و باید 14 روز نیز در قرنطینه بماند. البته کارکنان بخش بهداشت و درمان، کسب‌وکارها و بخش‌های حمل‌ونقل از این قاعده مستثنی هستند.

از این پس نیروی پلیس نیز اجازه خواهد داشت تا بر اجرای قوانین جدید بهداشتی، مخصوصا قرنطینه و رعایت فاصله اجتماعی نظارت کند. افراد خاطی ممکن است تا 1،000 دلار جریمه شوند و کسب‌وکارهایی که قوانین را زیر پا بگذارند تا 7،500 دلار جریمه می‌شوند. هر فرد و شرکت می‌تواند در طول روز چندین بار جریمه شود.

علاوه بر این‌ها برای کسانی که اقدام به بالا بردن قیمت اجناس و خدمات می‌کنند نیز جریمه در نظر گرفته شده است.

نخست‌وزیر استفن مک‌نیل در اطلاعیه‌ای گفت: گرفتن این تصمیمات برای ما ساده نبوده است. قوانین جدید به شهروندان جدی بودن شرایط و خطرناک بودن این بیماری را دیکته خواهند کرد. این دستورات ممکن است سختگیرانه به نظر برسند اما عمل به آن‌ها کاملا لازم است. اگر می‌خواهیم از شیوع بیشتر COVID-19 جلوگیری کنیم هرکدام از ما باید به تعهدات اخلاقی و قانونی خود در قبال آن عمل کنیم.

بر اساس قوانین جدید تنها کسب‌وکارها و محل‌های کار ضروری به فعالیت خود ادامه خواهند داد. البته کارکنان این مراکز نیز باید مقررات رعایت فاصله اجتماعی حداقل دو متری را رعایت کنند. همچنین محیط‌های کار باید حداقل دو بار در روز ضدعفونی و پاکسازی شوند.

تمام پارک‌ها، سواحل و جاذبه‌های توریستی استان تعطیل شده‌اند. با اینحال مسیرهای پیاده‌روی و تمرین سطح استان باز بوده و در صورت رعایت فاصله اجتماعی و تجمع کمتر از پنج نفر می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

بعلاوه با هدف سرعت بخشیدن به فرایند آزمایش و دریافت نتیجه شهروندان از این پس آزمایشگاه Queen Elizabeth II Health Sciences Centre در هالیفاکس نیز مجوز اعلام جواب مثبت و منفی آزمایشات COVID-19 را خواهد داشت. بنابراین دیگر نیازی به ارسال آزمایشات به آزمایشگاه ملی میکروبیولوژی در وینیپگ نیست و همین موضوع تا حد زیادی از زمان اعلام نتایج می‌کاهد.

منبع: Daily Hive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید