Monday, January 25, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

19,094
Total deaths
Updated on January 24, 2021 11:33 pm
63,668
Total active cases
Updated on January 24, 2021 11:33 pm
747,383
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 11:33 pm

افراد سیگاری بیش از سایرین در معرض خطرات کرونا هستند

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نکات مهم برای رانندگی ایمن در زمستان

رانندگی در زمستان چالش‌های خود را دارد. برف و یخ چسبندگی لاستیک اتومبیل را کاهش داده و هوای مه‌آلود در کنار روزهای کوتاه به...

گزارش چندین مورد تعرض جنسی در معابر کلگری

به گزارش پلیس کلگری اخیرا چنیدن مورد شکایت تعرض به زنان هنگام تردد انفرادی در معابر شهر، به آن‌ها اطلاع داده شده است. طبق اطلاعیه‌...

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

همزمان با رشد تعداد مبتلایان COVID-19 در سراسر جهان نیاز به دستگاه‌های تنفسی و امکانات ICU نیز شدیدا افزایش پیدا کرده است. به گفته مسئولان بهداشتی افراد سیگاری از جمله حساس‌ترین گروه‌ها در برابر کروناویروس محسوب می‌شوند که در صورت ابتلا وخیم شدن شرایط آن‌ها بسیار بیشتر است.

استنتون گلنتز مدیر مرکز تحقیقات کنترلی و آموزشی تنباکو در اینباره گفت: این بیماری بسیار خطرناک و کشنده است. شواهد کافی وجود دارد که نشان می‌‎می‌دهند استعمال دخانیات باعث افزایش احتمال ابتلا به کروناویروس و نیز آسیب‌پذیرتر شدن ریه‌ها در برابر آن می‌شود.

تحقیقات اولیه بر روی بیماران چینی نشان داده که 12 درصد از بیمارانی که به دلیل ابتلا به COVID-19 در ICU بستری شده و سیگار نیز مصرف می‌کردند مجبور به تنفس با دستگاه‌ شده یا فوت کرده‌اند. این میزان در میان افراد غیرسیگاری 5 درصد بوده است.

دکتر نیل پاتل متخصص مراقبت‌های ویژه و ریه در کلینیک Mayo می‌گوید مصرف سیگار بافت‌های ریه را شدیدا در معرض خطر قرار می‌دهد. او در ادامه افزود: مصرف سیگار موجب از بین رفتن مژه‌های ریه و نازوفارنکس‌ها می‌شود. این مژه‌ها نقش مهمی در به دام انداختن ویروس‌ها و آلودگی‌های وارد شده به ریه دارند و آن‌ها را مجددا به خارج از بدن منتقل می‌کنند. مژه‌های ریه یکی از اصلی‌ترین سیستم‌های دفاعی بدن در مقابل بیماری‌های عفونی هستند.

اشلی گولد که کارمند مرکز مشاوره بهداشتی اداره بهداشت عمومی ولز است می‌گوید: در حال حاضر ثابت شده که COVID-19 یک بیماری تنفسی است و تحقیقات انجام گرفته بر روی ویروس‌های مشابه نشان داده که مصرف تنباکو خطر ابتلا به چنین عفونت‌هایی را بالا برده و احتمال وخیم شدن وضعیت بیماران را افزایش می‌دهد.

همچنین بررسی محققان نشان داده که استعمال دخانیات سبب افزایش تعداد گروهی از سلول‌ها با گیرنده‌هایی خاصی در ریه می‌شود که ویروس COVID-19 آن‌ها را آلوده می‌کند.

سازمان بهداشت جهانی از افراد سیگاری خواسته تا برای حفظ سلامتی خود در شرایط کنونی سیگار و دیگر محصولات دخانی را مصرف نکنند. به گفته این سازمان حتی کسانی که به ندرت سیگار می‌کشند نیز در هنگام مصرف دستان خود را به دهان نزدیک می‌کنند و احتمال انتقال ویروس از انگشتان به بدن را افزایش می‌دهند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که بسیاری به این توصیه‌ها عمل کرده‌اند. پاتریشیا آرکت بازیگر برنده جایزه اسکار در پستی توییتری در اواسط ماه مارس گفت: به دلیل آن‌که بیماری COVID-19 به ریه‌ها حمله می‌کند مهمترین راهکار دفاعی کنار گذاشتن مصرف انواع دخانیات است. من سه روز است دخانیات مصرف نمی‌کنم. آیا با من همراه می‌شوید؟

منبع: CTV News

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید