Thursday, July 29, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,575
Total deaths
Updated on July 29, 2021 10:46 pm
5,967
Total active cases
Updated on July 29, 2021 10:46 pm
1,429,579
Total confirmed cases
Updated on July 29, 2021 10:46 pm

احتمال وضع محدودیت‌‌های سفر بین استانی در کانادا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

لوتومکس همین جمعه ۲۰ میلیون دلار قرعه‌کشی دارد

تصورش را کرده‌اید که ماه را به عنوان یک میلیونر به پایان برسانید؟ بعد از آنکه در قرعه‌کشی جایزه بزرگ ۱۵ میلیون دلاری در روز...

فیلم‌های دیدنی نتفلیکسِ کانادا برای میانه و آخر هفته

اگر می‌خواهید چند ساعت برنامه‌های المپیک را تماشا نکنید و به خودتان استراحت بدهید، نتفلیکس کانادا فهرستی از فیلم‌های جدید شگفت‌انگیزش را برای شما...

نفرت‌پراکنی آنلاین در قوانین کانادا جرم‌انگاری می‌شود

دولت لیبرال کانادا قصد دارد انتشار آنلاین محتوای تنفرآمیز را بعنوان یک جرم به رسمیت بشناسد. به این ترتیب مجرمان بار اول 20,000 دلار...

گزارش 200 مورد جدید ابتلا به کووید-19 در آلبرتا

آلبرتا 194 مورد جدید ابتلا به کووید-19 را در روز چهارشنبه گزارش کرد که 60 مورد بیشتر از تعداد موارد ابتلا در روز سه‌شنبه...

کووید-19 اولویت کانادایی‌ها در انتخابات بعدی نیست

در حالی که شنیده‌ها حکایت از احتمال برگزاری انتخابات فدرال در کانادا دارند، یک نظرسنجی جدید که توسط Ipsos انجام پذیرفته است نشان می‌دهد...

مسئولان East Kootenay از مقامات استانی بریتیش‌کلمبیا خواسته‌اند تا مرزهای این استان با آلبرتا را بر روی سفرهای غیرضروری ببندند.

علاوه بر این آن‌ها در نامه‌ای که به بانی هنری مسئول بهداشت استان ارسال کرده‌اند از او خواسته‌اند تا انجام سفرهای کمپینگ شخصی را نیز ممنوع اعلام کند. هم‌اکنون دیگر استان‌های کشور با وضع قوانین مشابه یا ایجاد ایستگاه‌های بهداشتی سفرهای داخلی را کنترل کرده و قوانین قرنطینه را به صورت سختگیرانه‌‍تری اجرا می‌کنند.

باب گی رئیس این منطقه اعلام کرده نگران آن است سفرهای توریستی و غیرضروری از آلبرتا و نواحی دیگر بریتیش‌کلمبیا موجب بدتر شدن شرایط بیماری و افزایش فشار بر بیمارستان‌های کوچک منطقه شوند.

او در اینباره گفت: ما همواره از ورود این مسافران به منطقه خود استقبال می‌کنیم زیرا به بخش گردشگری که اقتصاد ما را رونق می‌بخشد کمک شایانی می‌کند، اما شرایط کنونی فرق می‌کند.

RDEK در جنوب‌شرق بریتیش‌کلمبیا واقع شده و با استان آلبرتا هم‌مرز است. هرساله عده زیادی برای انجام کمپینگ به این ناحیه سفر می‌کنند.

در ادامه نامه او آمده: با در پیش بودن تعطیلات Easter انتظار آن می‌رود تعداد زیادی در رویدادهای غیررسمی mud-bogging شرکت کنند که بسیار نگران‌کننده است. از آن‌جایی که خدمات بهداشتی و درمانی در East Kootenay تنها جوابگوی جمعیت دائمی منطقه است ورود مسافران فشار مصاعفی به این بخش می‌آورد.

تاکنون در ناحیه RDEK تعداد 128 مورد مثبت ابتلا به COVID-19 شناسایی شده است.

دکتر هنری در واکنش به این درخواست گفت او از قدرت کافی برای بستن مرزها برخوردار نیست و گمان نمی‌کند چنین اقدامی ضروری باشد. مسئولان استانی در بریتیش‌کلمبیا و آلبرتا اقدامات بسیار مشابهی اتخاذ کرده‌اند و شهروندان هر دو استان نیز به آن‌ها عمل می‌کنند.

ایرول مندز پروفسور قانون اساسی در دانشگاه اتاوا می‌گوید محدود کردن سفرهای داخلی برخلاف Charter of Rights and Freedoms است اما امکان اجرا شدن آن وجود دارد.

او افزود: این قانون مانع اجرای چنین محدودیت‌هایی توسط دولت نمی‌شود اما باید شواهد کافی برای آن وجود داشته باشد. از طرفی بسیار مهم است دولت پیش از اجرای هرگونه محدودیت علت اصلی وضع آن را به مردم اعلام کند.

فدراسیون Sovereign Indigenous Nations در ساسکچوان نیز از نخست‌وزیر اسکات مو درخواست کرده‌اند تا مرزهای استان را ببندد. آن‌ها در تاریخ 21 مارس مراتب نگرانی خود درباره ورود مسافران از نقاط مختلف کانادا و احتمال ابتلای آن‌ها به COVID-19 را اعلام کردند. با اینحال مقامات ساسکچوان مرزهای خود را بر روی سفرهای غیرضروری نبست.

البته برخی از استان‌ها و نواحی مانند Nunavut و New Brunswick این محدودیت را اعمال کرده‌اند. در کبک ایستگاه‌های بازرسی پلیس در مبادی ورودی و بندرهای استان ایجاد شده و از ورود مسافران غیرضروری جلوگیری می‌کنند.

مسافران پس از ورود به Yukon و برخی دیگر از استان‌ها نیز باید در قرنطینه خانگی بمانند.

منبع: The Globe and Mail


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید