Wednesday, January 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,266
Total deaths
Updated on January 20, 2021 6:20 am
71,055
Total active cases
Updated on January 20, 2021 6:20 am
719,751
Total confirmed cases
Updated on January 20, 2021 6:20 am

در صورت دریافت هردو کمک مالی CERB و EI چه باید کرد؟

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

دانستنی‌های خواندنی درباره گرگ‌ها

گرگ‌ها حیوانات بسیار اجتماعی هستند که در گروه‌هایی بنام pack زندگی می‌کنند. این گروه‌ها معمولا از یک گرگ نر و ماده بالغ و فرزندانشان...

رویدادهای نجومی و ماموریت‌های فضایی سال 2021

سال 2020 پر از اتفاقات تلخ بود. در این بین مناظر حیرت‌انگیز ستاره دنباله‌دار NEOWISE و نزدیک شدن سیارات مشتری و زحل گاهی نگاه‌ها...

محدودیت‌های کرونا: جریمه 583 شهروند مونتریال در یک هفته

در هفته گذشته نیروهای پلیس مونتریال نزدیک به 800 تماس تلفنی مبنی بر نقض پروتکل‌های COVID-19 دریافت کرده‌اند. بنابر اعلام اداره SPVM از تاریخ 11...

خانم برندهٔ لوتومکس ۶۰ میلیون دلاری: «خواب ۲۰ سال پیشِ همسرم تعبیر شد»

بعد از ۲۰ سال بخت‌آزمایی با شماره‌ای ثابت که شوهرش در خواب دیده بود، یک خانم اهل تورنتو ۶۰ میلیون دلار به ثروت خود...

همه‌چیز درباره تخفیف مالیاتی Work from Home

دولت فدرال برای حمایت از شهروندانی که وظایف شغلی خود را در دوران پاندمی از منزل انجام می‌دهند، تخفیف مالیاتی جدیدی در نظر گرفته...

هفته گذشته مبالغ ماه اول مربوط به Emergency Response Benefit (CERB) به حساب شهروندانی که درآمد خود را به دلیل کرونا ویروس از دست داده بودند واریز شد.

همزمان مشخص شده برخی به اشتباه دو کمک‌هزینه Employment Insurance (EI) و CERB را دریافت کرده‌اند.

به احتمال زیاد این اشتباه برای آن دسته از شهروندان پیش آمده که در تاریخ 15 مارس یا پس از آن شغل خود را از دست داده و بلافاصله درخواست خود برای دریافت EI را ارسال کرده‌اند. البته عده‌ای نیز جزو این گروه نبوده‌اند.

بنا به اعلام دولت فدرال در صورتی که شغل خود را پس از تاریخ 15 مارس از دست داده‌ و درخواست دریافت EI را ارسال کرده‌اید به صورت اتوماتیک در لیست CERB قرار خواهید گرفت. البته به نظر می‌رسد برخی به این اطلاعیه دولت بی‌توجه بوده و برای هر دو کمک‌هزینه ثبت‌نام کرده‌اند.

در هر صورت این اشتباه پیش آمده و مسئولان دولتی در اولین فرصت به ایرادات پیش آمده رسیدگی خواهند کرد. از آنجایی که شماره بیمه اجتماعی افراد برای ثبت‌نام در هر دو برنامه مورد استفاده قرار گرفته شناسایی این موارد کار چندان سختی نخواهد بود.

با ثبت‌نام در برنامه CERB دولت حداکثر به مدت چهار ماه ماهیانه 2،000 دلار به حساب شهروندان کانادایی واجد شرایط واریز می‌کند. چنانچه مشمول دریافت EI شده باشید برنامه CERB متوقف شده و پرداخت‌ها از طریق EI به حساب واریز خواهد شد.

در صورتی که به حساب شما هر دو کمک‌هزینه واریز شده بهتر است این مبالغ را خرج نکنید و منتظر برداشت آن‌ها از حساب خود باشید. مطمئنا طلبکار بودن از دولت بهتر از بدهکار بودن به آن است!

هر دو کمک‌هزینه EI و CERB مشمول پرداخت مالیات می‌شوند. از اینرو بهترین کار کنار گذاشتن هزینه مالیات آن‌ها از همین حالا است تا در سال آینده هزینه اضافی برای شما ایجاد نکند.

منبع: BNN Bloomberg

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید