Tuesday, July 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

26,560
Total deaths
Updated on July 27, 2021 7:28 pm
5,165
Total active cases
Updated on July 27, 2021 7:28 pm
1,427,917
Total confirmed cases
Updated on July 27, 2021 7:28 pm

پیشبینی آب‌وهوای کانادا در تابستان 2020


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

برنده خوش‌شانس لاتاری ۱ میلیون دلاری در کلگری

یک شهروند اهل کلگری پس از مراجعه به پمپ‌بنزین محل سکونتش متوجه شد که 1 میلیون دلار ثروتمندتر شده است! کوفی آدارکاوا پس از ورود...

دیزنی اکثر فروشگاه‌هایش در کانادا را تعطیل می‌کند

دیزنی در ماه آینده اکثر فروشگاه‌های فیزیکی خود در کانادا را برای همیشه تعطیل می‌کند. طبق اطلاعات منتشره در وبسایت دیزنی، تا 18 آگوست اکثر فروشگاه‌های...

آمازون شایعه پشتیبانی از بیت‌کوین را رد کرد

آمازون به سرعت شایعه پذیرش رمزارزها از جمله بیتکوین برای پرداخت‌ها در فروشگاه آنلاینش را رد کرد. سخنگوی این شرکت گفت که قطعا تا...

هشدار موج گرما برای مترو ونکوور

سازمان Environment Canada درباره ورود موج گرما به مترو ونکوور در نیمه پایانی هفته هشدار داد. آژانس هواشناسی فدرال این اطلاعیه را راس ساعت 5:26...

به زودی خرید با بیت‌کوین از آمازون ممکن می‌شود؟

یک منبع ناشناس در آمازون به روزنامه London Business اطلاع داده که تا پایان سال 2021 امکان خرید با بیت‌کوین از این فروشگاه ممکن...

در حالی که زمان چندانی تا شروع گرما و آفتاب تابستان نمانده سایت The Weather Network پیشبینی درازمدت خود برای این فصل را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش باید انتظار افزایش دما در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست را داشته باشیم.

بزودی هوای گرم در سرتاسر کانادا حاکم می‌شود و دماها به میزان نرمال یا قدری بالاتر خواهند رسید.

کریس اسکات از The Weather Network می‌گوید: هرچند بسیاری از شهروندان کانادایی ماه می را با هوای خنک آغاز کردند اما در ادامه دما بسیار بالا رفت. البته نباید انتظار تابستان داغ را داشته باشیم.

در ماه ژوئن گرمای تابستانی و هوای خنک بهاری را توامان داریم و در جولای و آگوست گرما بیشتر حاکم خواهد شد. احتمالا امواج بسیار گرم به نقاط مختلف کشور مخصوصا Southern Ontario و کبک وارد می‌شوند، اما ورود دوره‌ای هوای خنک اجازه نمی‌دهد تابستان به شکلی تمام‌عیار حکمفرمایی کند.

پیشبینی درازمدت آب‌وهوا در نقاط مختلف کشور به قرار زیر است:

بریتیش‌کلمبیا

پس از ورود هوای خنک در ماه ژوئن و عبور آن، در تابستان هوایی بسیار گرم حکم‌فرما می‌شود. گرمای تابستان احتمالا زودتر از موعد خواهد رسید اما در اواخر دماهای خنک‌تر از نرمال خواهیم داشت. بارش باران تقریبا نرمال است و خطر وقوع آتش‌سوزی‌های جنگلی نیز در سطح استان وجود دارد.

The Prairies

بنا بر پیشبینی‌ها در بیشتر نواحی هوای تابستانی معمول حاکم خواهد بود. امواج هوای گرم و خشک به منطقه وارد می‌شوند و توده‌های‌ طوفانی و خنک‌تر از نرمال دمای هوا را در بیشتر نواحی در نزدیکی نرمال حفظ خواهند کرد. در مناطق شمالی تابستان خنک‌تری داریم و نواحی غربی نیز احتمالا آگوست خنک‌تر از نرمال را تجربه می‌کنند.

اونتاریو و کبک

طبق این گزارش هوایی گرم و مرطوب در هر دو استان حاکم خواهد بود اما ماه ژوئن با ورود هوای خنک‌تر نسبتا مطبوع است. در ماه‌های جولای و آگوست هوا گرم و خشک می‌شود اما این گرما در تمام روزهای تابستان ادامه ندارد و ورود امواج هوایی خنک‌تر گاها از گرما کاسته و طوفان‌های تندری با بارش باران بالاتر از نرمال در برخی نقاط پیشبینی می‌شود. در اکثر روزهای ماه سپتامبر نیز انتظار هوایی گرم و پایدار وجود دارد.

آتلانتیک کانادا

طبق پیشبینی‌ها تابستان با هوای خنک شروع شده و در ماه‌های جولای و آگوست با هوای گرم و دماهای نزدیک نرمال ادامه پیدا خواهد کرد. در بیشتر نقاط بارش باران تقریبا نرمال است اما این احتمال وجود دارد که شاهد خشکسالی در برخی نواحی باشیم. ورود توده‌های طوفانی و فعال نیز دور از انتظار نیست.

Northern Canada

تابستان با هوای خنک شروع می‌شود اما در گرما و دماهای نرمال یا بالاتر از نرمال در ماه‌های جولای و آگوست از راه می‌رسند. پیشبینی می‌شود بارش باران در بیشتر نواحی نزدیک به نرمال باشد اما شاید برخی مناطق تابستان خشکی را تجربه کنند. ورود امواج بسیار فعال تندری و استوایی به این مناطق محتمل است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید