Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 6:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 6:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 6:36 am

پیشبینی آب‌وهوای کانادا در تابستان 2020


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

در حالی که زمان چندانی تا شروع گرما و آفتاب تابستان نمانده سایت The Weather Network پیشبینی درازمدت خود برای این فصل را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش باید انتظار افزایش دما در ماه‌های ژوئن، جولای و آگوست را داشته باشیم.

بزودی هوای گرم در سرتاسر کانادا حاکم می‌شود و دماها به میزان نرمال یا قدری بالاتر خواهند رسید.

کریس اسکات از The Weather Network می‌گوید: هرچند بسیاری از شهروندان کانادایی ماه می را با هوای خنک آغاز کردند اما در ادامه دما بسیار بالا رفت. البته نباید انتظار تابستان داغ را داشته باشیم.

در ماه ژوئن گرمای تابستانی و هوای خنک بهاری را توامان داریم و در جولای و آگوست گرما بیشتر حاکم خواهد شد. احتمالا امواج بسیار گرم به نقاط مختلف کشور مخصوصا Southern Ontario و کبک وارد می‌شوند، اما ورود دوره‌ای هوای خنک اجازه نمی‌دهد تابستان به شکلی تمام‌عیار حکمفرمایی کند.

پیشبینی درازمدت آب‌وهوا در نقاط مختلف کشور به قرار زیر است:

بریتیش‌کلمبیا

پس از ورود هوای خنک در ماه ژوئن و عبور آن، در تابستان هوایی بسیار گرم حکم‌فرما می‌شود. گرمای تابستان احتمالا زودتر از موعد خواهد رسید اما در اواخر دماهای خنک‌تر از نرمال خواهیم داشت. بارش باران تقریبا نرمال است و خطر وقوع آتش‌سوزی‌های جنگلی نیز در سطح استان وجود دارد.

The Prairies

بنا بر پیشبینی‌ها در بیشتر نواحی هوای تابستانی معمول حاکم خواهد بود. امواج هوای گرم و خشک به منطقه وارد می‌شوند و توده‌های‌ طوفانی و خنک‌تر از نرمال دمای هوا را در بیشتر نواحی در نزدیکی نرمال حفظ خواهند کرد. در مناطق شمالی تابستان خنک‌تری داریم و نواحی غربی نیز احتمالا آگوست خنک‌تر از نرمال را تجربه می‌کنند.

اونتاریو و کبک

طبق این گزارش هوایی گرم و مرطوب در هر دو استان حاکم خواهد بود اما ماه ژوئن با ورود هوای خنک‌تر نسبتا مطبوع است. در ماه‌های جولای و آگوست هوا گرم و خشک می‌شود اما این گرما در تمام روزهای تابستان ادامه ندارد و ورود امواج هوایی خنک‌تر گاها از گرما کاسته و طوفان‌های تندری با بارش باران بالاتر از نرمال در برخی نقاط پیشبینی می‌شود. در اکثر روزهای ماه سپتامبر نیز انتظار هوایی گرم و پایدار وجود دارد.

آتلانتیک کانادا

طبق پیشبینی‌ها تابستان با هوای خنک شروع شده و در ماه‌های جولای و آگوست با هوای گرم و دماهای نزدیک نرمال ادامه پیدا خواهد کرد. در بیشتر نقاط بارش باران تقریبا نرمال است اما این احتمال وجود دارد که شاهد خشکسالی در برخی نواحی باشیم. ورود توده‌های طوفانی و فعال نیز دور از انتظار نیست.

Northern Canada

تابستان با هوای خنک شروع می‌شود اما در گرما و دماهای نرمال یا بالاتر از نرمال در ماه‌های جولای و آگوست از راه می‌رسند. پیشبینی می‌شود بارش باران در بیشتر نواحی نزدیک به نرمال باشد اما شاید برخی مناطق تابستان خشکی را تجربه کنند. ورود امواج بسیار فعال تندری و استوایی به این مناطق محتمل است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید