Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,856
Total deaths
Updated on April 23, 2021 9:52 am
86,544
Total active cases
Updated on April 23, 2021 9:52 am
1,160,342
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 9:52 am

تاثیر خوب دگزامتازون بر درمان بیماران حاد کووید-۱۹


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

پژوهشگران در انگلیس اولین نشانه‌ها از تاثیر داروی دِگزامتازون در بهبود مبتلایان به کووید-۱۹ را منتشر کرده‌اند: با استفاده از این دارو یک سوم از بیماران حاد بستری در بیمارستان بهبود یافته‌اند.

نتایج اولیه هفته گذشته اعلام شدند و به زودی نتایج کامل‌تر منتشر می‌شوند. این پژوهش بزرگ بوده و روند بهبود ۲,۱۰۴ نفر دریافت‌کننده دارو، با ۴,۳۲۱ نفر که درمان عادی گرفته‌اند، مقایسه شده است.

دارو به شکل خوراکی و تزریقی به بیماران داده و باعث شده که ۳۵٪ از آنها دیگر نیازی به دستگاه‌های کمک‌تنفسی نداشته باشند و ۲۰٪ نیز از ماسک اکسیژن بی‌نیاز شوند. اما دارو روی افرادی که بیماری‌شان حاد نبوده، تاثیری نداشته است.

پیتر هوربی، رییس تیم پژوهشی می‌گوید: «تاثیر نجات‌بخش دگزامتازون واضح است و بایستی تبدیل به یکی از داروهای استاندارد در درمان بیماران شود. به خصوص که ارزان است و می‌توان بلافاصله از آن استفاده کرد.»

داروهای استروئیدی باعث کاهش التهاب ناشی از واکنش شدید بدن به کروناویروس می‌شوند، واکنشی که در برخی موارد می‌تواند منجر به مرگ بیماران شود.

با این حال سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که نباید در مراحل اولیه بیماری از این دارو استفاده کرد زیرا ممکن است سرعت بهبود مبتلایان را کاهش دهد. و البته این دارو عوارض جانبی نظیر تخریب مفاصل نیز دارد.

دکتر تریسا تام، مدیر کل بهداشت کانادا، می‌گوید که نتایج این پژوهش را به دقت بررسی و با دیگر درمان‌ها مقایسه خواهد کرد و فقط پس از آن، احتمال دارد که دِگزامتازون را به عنوان یک درمان توصیه کند.

کووید-۱۹ تا امروز حدود ۴۳۱,۰۰۰ را در سرتاسر دنیا به کام مرگ کشانده و همزمان با تلاش‌ها برای توسعه واکسن قطعی، بررسی روی درمان‌های متعدد دیگر نیز در جریان است.

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید