Wednesday, October 20, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

تاثیر خوب دگزامتازون بر درمان بیماران حاد کووید-۱۹


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حذف محدودیت‌ ظرفیت رویدادهای داخلی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا محدودیت‌های ظرفیت رویدادهای فضای داخلی نظیر کنسرت‌ها، تئاتر و سالن‌های سینما را در اواخر ماه جاری لغو می‌کند. دکتر بانی هنری مسئول بهداشت...

کمک کانادا به ناسا در پرتاب بزرگترین تلسکوپ فضایی در طول تاریخ

ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا و کانادا (CSA) تلسکوپ فضایی جیمز وب که ۱۰۰ برابر قوی‌تر از هابل و بزرگترین تلسکوپ در طول...

درخواست رسمی Pfzier از بهداشت کانادا برای صدور مجوز واکسن کودکان ۵ تا ۱۱ سال

شرکت داروسازی Pfizer به عنوان اولین تولیدکننده واکسن کودکان با ارسال یک گزارش رسمی به بهداشت کانادا از این سازمان درخواست کرد واکسن‌ کووید-۱۹...

مستأجران کانادایی ماهانه ۷۶۹ دلار بیشتر از مالکین خانه‌ها ضرر می‌کنند

براساس تحقیق جدیدی که توسط شرکت املاک و مستغلات Royal Le Page انجام پذیرفته، مالکین خانه‌ها در کانادا به طور قابل توجهی هزینه کمتری...

آشنایی با Mathnasium و رشد مهارت ریاضی کودکان

استفاده از شیوه Mathnasium موجب دگرگونی شناخت کودک از ریاضیات و درک بهتر او از این علم می‌شود. لری مارتینک برای ابداع این شیوه...

پژوهشگران در انگلیس اولین نشانه‌ها از تاثیر داروی دِگزامتازون در بهبود مبتلایان به کووید-۱۹ را منتشر کرده‌اند: با استفاده از این دارو یک سوم از بیماران حاد بستری در بیمارستان بهبود یافته‌اند.

نتایج اولیه هفته گذشته اعلام شدند و به زودی نتایج کامل‌تر منتشر می‌شوند. این پژوهش بزرگ بوده و روند بهبود ۲,۱۰۴ نفر دریافت‌کننده دارو، با ۴,۳۲۱ نفر که درمان عادی گرفته‌اند، مقایسه شده است.

دارو به شکل خوراکی و تزریقی به بیماران داده و باعث شده که ۳۵٪ از آنها دیگر نیازی به دستگاه‌های کمک‌تنفسی نداشته باشند و ۲۰٪ نیز از ماسک اکسیژن بی‌نیاز شوند. اما دارو روی افرادی که بیماری‌شان حاد نبوده، تاثیری نداشته است.

پیتر هوربی، رییس تیم پژوهشی می‌گوید: «تاثیر نجات‌بخش دگزامتازون واضح است و بایستی تبدیل به یکی از داروهای استاندارد در درمان بیماران شود. به خصوص که ارزان است و می‌توان بلافاصله از آن استفاده کرد.»

داروهای استروئیدی باعث کاهش التهاب ناشی از واکنش شدید بدن به کروناویروس می‌شوند، واکنشی که در برخی موارد می‌تواند منجر به مرگ بیماران شود.

با این حال سازمان بهداشت جهانی می‌گوید که نباید در مراحل اولیه بیماری از این دارو استفاده کرد زیرا ممکن است سرعت بهبود مبتلایان را کاهش دهد. و البته این دارو عوارض جانبی نظیر تخریب مفاصل نیز دارد.

دکتر تریسا تام، مدیر کل بهداشت کانادا، می‌گوید که نتایج این پژوهش را به دقت بررسی و با دیگر درمان‌ها مقایسه خواهد کرد و فقط پس از آن، احتمال دارد که دِگزامتازون را به عنوان یک درمان توصیه کند.

کووید-۱۹ تا امروز حدود ۴۳۱,۰۰۰ را در سرتاسر دنیا به کام مرگ کشانده و همزمان با تلاش‌ها برای توسعه واکسن قطعی، بررسی روی درمان‌های متعدد دیگر نیز در جریان است.

منبع: CBC


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید