Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 7:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 7:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 7:56 am

تکذیب گزارش‌ها درباره اختلاف نظر ترودو و وزیر دارایی فدرال


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

پس از آنکه برخی گزارش‌ها خبر از اختلاف نظر بین جاستین ترودو و بیل مورنیو دادند، دفتر نخست وزیری با انتشار اطلاعیه‌ای گفت که نخست وزیر به وزیر دارایی فدرال «اعتماد کامل» دارد.

در روزهای گذشته برخی رسانه‌ها به خبر وبسایت گلوب-اند-مِیل شاخ و برگ دادند و به نقل از منابع ناشناس از اختلافات این دو نفر نوشتند، اختلافاتی که ادعا شده در جریان سیاست‌گذاری برای بحران کووید-۱۹ بروز کرده‌اند.

اما دفتر نخست‌وزیری نقش آقای مورنیو در قبل و بعد از پَندمی و در جریان ایجاد برنامه حمایت‌های درآمدی را در اندازه یک رهبر برجسته توصیف کرده است.

دوشنبه بلومبرگ در گزارشی اشاره کرده بود که ترودو با استخدام رییس سابق بانک کانادا، آقای مارک کارنی، به او نقش مشاور غیررسمی در سیاست‌گذاری را داده و بلافاصله شایعات درباره اختلاف او با مورنیو گزارش شد.

وبسایت گلوب-اند-مِیل گزارش کرده بود که آقای مورنیو به نزدیکانش گفته، در صورت اخراج از مقام فعلی‌اش، کناره‌گیری زودهنگامی از دنیای سیاست خواهد داشت. اما دفتر وزیر دارایی این ادعا را رسما رد کرده است و می‌گوید وزیر قصدی برای کناره‌گیری از مقامش ندارد.

پای آقای مورنیو و ترودو در پرونده WE Charity نیز گیر است و نگهبان فدرال امور اخلاقی در حال بررسی نقش آنها و احتمال تضاد منافع در این پرونده است. قضیه‌ای که اندرو شیر، رهبر حزب محافظه‌کار هم در هفته اخیر با اشاره به آن خواستار کناره‌گیری نخست وزیر شده بود.

منبع: Global News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید