Friday, April 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,871
Total deaths
Updated on April 23, 2021 11:53 am
85,983
Total active cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am
1,161,439
Total confirmed cases
Updated on April 23, 2021 11:53 am

این اسپری بینی جلوی تکثیر کروناویروس را می‌گیرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

راهنمای جامع تماشای شفق قطبی در کانادا

بسیاری از کانادایی‌ها از پدیدار شدن شفق در آسمان کشور خود بیخبر هستند. بدون شک هرکس باید حداقل یکبار در طول عمرش این منظره...

دستور تهیه هات‌چاکلت خوشمزه و خانگی

در هوای سرد این روزها هیچ چیز به اندازه یک لیوان هات‌چاکلت داغ لذت‌بخش نیست. در ادامه طرز تهیه شکلات خامه‌ای و لذیذ را...

همیشه تاریخچه ملک را بخوانید، شاید محل وقوع قتل بوده!

اخیرا منزلی قدیمی در خیابان East 10th به قیمت 1.4 میلیون دلار در لیست فروش قرار گرفته که رقم پایینی برای ونکوور محسوب می‌شود....

لزوم تغییر قوانین مالیات در حوزه مسکن

این روزها بازار مسکن کانادا شدیدا غیرقابل پیشبینی‌ شده است. رکوردهای فروش و قیمت‌ یکی پس از دیگری می‌شکنند و خرید خانه هر روز...

علت بزرگترین انقراض تاریخ تغییرات اقلیمی بوده

طبق یافته‌های جدید نخستین انقراض گسترده گونه‌های جانوری بر روی کره زمین که در دوران Late Ordovician (450 میلیون سال قبل) رخ داده، ناشی...

کروناویروس هر روز افراد بیشتری را در گوشه و کنار جهان بیمار می‌کند و نگرانی‌‎ها درباره موج جدید بیماری در پاییز و زمستان سبب تسریع فرایند ساخت واکسن COVID-19 شده است. همزمان محققان در جست‌وجوی روش‌های جایگزین برای مقابله با COVID-19 هستند.

یکی از جدیدترین روش‌ها نوعی اسپری بینی می‌باشد که از ورود عفونت ویروس به بدن جلوگیری می‌کند.

به تازگی نتایج اولیه تحقیقات بر روی یک داروی مولکولی نشان داده که این اسپری با تحریک سلول‌های موجود در حفره بینی منجر به واکنش سیستم ایمنی بدن با هدف نابود کردن ویروس‌ها می‌شود.

واکنش سیستم ایمنی بدن پس از تزریق واکسن به تولید آنتی‌بادی‌ها و سلول‌ها T می‌انجامد که وظیفه مقابله با یک نوع پاتوژن خاص را بر عهده دارند، اما واکنش سیستم ایمنی در این روش جدید می‌تواند برای مبارزه با طیف وسیعی از میکروب‌ها کارایی داشته باشد.

روبرتو سولاری مشاور شرکت استرالیایی Ena Respiratory مشغول ساخت این محصول است گفت: اسپری همچون لایه‌ای دفاعی عمل می‌کند که طیفی گسترده و غیراختصاصی از مهاجمان را از کار خواهد انداخت. با تحریک سریع سیستم ایمنی بدن توسط محتویات اسپری که INNA-051 نام دارد زنجیره‌ای از فرایندها مانند انتشار پروتئین‌های پیام‌رسان cytokines آغاز می‌شود. این نوع پروتئین آغازگر مکانیزم‌هایی است که از انتشار ویروس در درون سلول‌ها جلوگیری می‌کنند.

تیم تحقیقاتی در مرحله نخست آزمایش، دوزهای مختلف از INNA-051 را در مجاری بینی سه گروه شش تایی موش‌ خرما وارد کرد و همزمان یک گروه نیز داروی بی‌اثر دریافت کردند.

اعضای تیم موش‌های خرما را در روز پس از دریافت دومین دوز دارو در معرض ویروس COVID-19 قرار دادند و حیوانات به مدت 12 روز تحت نظر قرار گرفتند.

پس از پنج روز تماس موش‌های خرما با COVID-19، میزان RNA ویروس در ترشحات گلوی حیوانات اندازه‌گیری شد. بررسی‌ها نشان داده که RNA در گروه‌های دریافت‌کننده دارو در مقایسه با گروه دیگر تا 96 درصد کاهش یافته است.

مطالعات تکمیلی برای بررسی میزان خطرات و اثربخشی مصرف INNA-051 در انسان‌ها، در حال انجام هستند.

بگفته سولاری مصرف دو نوبت از اسپری حاوی INNA-051 در طول هفته می‌تواند موجب پیشگیری از ابتلای افراد به کروناویروس شود. او مصرف اسپری را برای گروه‌های حساس، کادر درمان و ساکنین نواحی در معرض شیوع بیماری بسیار مفید می‌داند.

سولاری در ادامه افزود: امیدواریم مصرف اسپری موجب کاهش تعداد ویروس‌ها، دوره بیماری و شدت علائم آن شود و از نرخ انتقال ویروس میان افراد بکاهد.

منبع: The Guardian
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید