Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 6:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 6:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 6:36 am

میلیون‌ها کانادایی مشمول کسر مالیات جدید به خاطر کار از خانه


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

آژانس درآمد کانادا (CRA) قوانین مربوط به برخورداری از کسر مالیات را برای میلیون‌ها کانادایی که به خاطر کووید-۱۹ از خانه به کار مشغول هستند، آسان کرده است.

طبق قوانین جدید، اگر فردی در سال ۲۰۲۰ و به خاطر کووید-۱۹ مجبور شده برای حداقل ۴ هفته پیاپی، ۵۰ درصد از ساعات کارش را در خانه مشغول باشد، مشمول کسر مالیات خواهد بود.

کارمندان مشمول این کسر مالیات، می‌توانند به ازای هر روز کار در خانه ۲ دلار بازپس بگیرند، و سقف این بخشش مالیاتی ۴۰۰ دلار است. این افراد نیازی به پُر کردن فُرم خاصی ندارند.

در ضمن همه افراد ساکن در یک آدرس می‌توانند از این بخشش مالیاتی برخوردار شوند و این مورد نیز سقفی ندارد.

هر چند این طرح موقتا برای سال ۲۰۲۰ اعلام شده ولی بسیاری کارفرمایان از هم‌اکنون به کارمندان خود گفته‌اند که احتمال دورکاری برای چندین ماه دیگر وجود دارد.

مسئولین CRA می‌گویند که شمار افرادِ دورکار در ماه‌های آینده بیشتر از دوران پیش از پَندمی خواهد بود ولی هنوز تصمیمی برای تمدید این معافیت مالیاتی برای ۲۰۲۱ نگرفته‌اند.

افرادی که از این معافیت استفاده کنند مجاز به دریافت کمک‌های مالی برای پوشش هزینه‌های استفاده از خودرو برای حضور در محل کار نخواهند بود.

اما افرادی که ادعای هزینه برای دفتر کار خانگی داشته باشند، می‌توانند از روش‌های جزئی‌تر برای دریافت یک کسری بزرگتر استفاده کنند و CRA در این زمینه نیز با آنها همکاری خواهد کرد.

تحت قوانین قبلی، افرادی که از خانه کار می‌کردند باید از کارفرمای خود تقاضای تکمیل فُرم ویژهٔ T2200 را می‌کردند تا تایید شود که کارشان از خانه به خاطر شرایط شغلی‌شان بوده است.

اما بسیاری کارفرمایان این فُرم را خیلی پیچیده می‌دانستند. حالا CRA دو فُرم سادهٔ جدید (T2200S و T777S) و یک محاسبه‌گر در اختیار آنها گذاشته تا فرآیند آسان شود.

CRA فهرست هزینه‌های مشمول کسریِ نوع دوم را هم گسترش داده و حالا هزینه دسترسی به اینترنت هم در شمول بخشش مالیاتی قرار گرفته است.

طبق بررسی اداره آمار کانادا، حدود ۲.۴ میلیون کانادایی که قبلا از خانه کار نمی‌کردند در ماه اکتبر مجبور به این کار شده‌اند. پیش‌تر در نیمه آوریل که اوج دوران قرنطینه به خاطر کووید-۱۹ بود، اداره آمار این عدد را ۳.۳ میلیون نفر گزارش کرده بود.

وزیر درآمد کانادا خانم دیان لبوتیلیه در بیانیه‌ای می‌گوید که روش کسر مالیات با نرخ ثابت، فرآیند را برای افرادی که مشمول معافیت مالیاتی شده‌اند ساده می‌کند:

«دولت کانادا همچنان متعهد است که برای کاهش اثرات سوء این پَندمی به مردم کمک کند و در گام اخیر با اعطای معافیت مالیاتی و آسان‌سازی روش دریافتش، به خدمت مردم آمده‌ایم.»

این کاهش ۴۰۰ دلاری در هزینه‌های مالیاتی پیش‌تر در ۳۰ نوامبر اعلام شده بود و تخمین اولیه حاکی از بار مالیِ ۲۱۰ میلیون دلاری آن برای دولت بود.

منبع: CBC News


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید