Friday, September 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,581
Total deaths
Updated on September 24, 2021 2:14 am
44,974
Total active cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am
1,594,200
Total confirmed cases
Updated on September 24, 2021 2:14 am

سومین مورد ابتلا به کووید-۱۹ بریتانیایی در اونتاریو پیدا شد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

معرفی بهترین اقامتگاه‌های کوهستانی آلبرتا

اگر از اقامت در هتل‌ و اتاق‌های آن خسته شده‌اید باید گزینه‎‌های دیگر را امتحان کنید. در این بین اقامتگاه‌های کوهستانی و کوچک می‌توانند...

نوجوان کانادایی صاحب رکورد قدبلندترین نوجوان دنیا در گینس شد

یک نوجوان 15 ساله کانادایی به نام اولیویه ریو با قد 2 متر و 26 سانتی‌متر به عنوان بلند قدترین نوجوان جهان رکورد گینس...

مسئولین بهداشتی اونتاریو می‌گویند که سومین مورد کووید-۱۹ جهش‌یافته در این استان، که از سفری به بریتانیا بازگشته، اکنون در قرنطینه خانگی است.

در بیانیهٔ دکتر باربارا یافی مدیر کل بهداشت اونتاریو آمده که این بیمار ساکن اوتاوا ست و پیگیری تماس‌هایش در دست انجام است تا از شیوع بیشتر این گونهٔ کووید-۱۹ جلوگیری شود.

دکتر یافی می‌گوید که دو بیمار قبلی این استان، زوجی هستند که بدون سفر به بریتانیا به این گونهٔ جهش‌یافته مبتلا شده‌اند. آنها هم در دورهام زندگی می‌کنند.

تحقیق درباره نخستین مبتلایان به این گونهٔ جدید در جریان است تا مسیر ورود و انتقال آن تا جای ممکن شناسایی شود. یافی می‌گوید:

«ما باید تمهیدات جلوگیری از شیوع این گونهٔ مهاجم، از جمله ماندن در خانه و عدم برگزاری میهمانی‌ها را در اونتاریو جدی‌تر اجرا کنیم. و البته خیلی مهم است که مسافرین خارجی در ۱۴ روز نخست ورود به کانادا در قرنطینه نگهداری شوند.»

یافی از دولت فدرال خواسته که تست‌های سریع را در فرودگاه بین‌المللی پیرسون اجرا کند تا توان نظارتی سازمان بهداشت افزایش یابد و افزوده: «البته دولت استانی هم آمادگی اجرای مستقیم این برنامه را دارد.»

داده‌ها نشان می‌دهند که گونهٔ بریتانیایی کووید-۱۹ با سرعتی بیشتر از گونهٔ اولیه منتقل می‌شود ولی هیچ نشانه‌ای از مرگبارتر بودن آن یا ناتوانی درمان‌های فعلی در مقابلش وجود ندارد.

کانادا تا ۶ ژانویه هر گونه پروازی از مبدا بریتانیا (غیر از پروازهای باری) را تعلیق کرده است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید