Sunday, May 9, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

24,568
Total deaths
Updated on May 9, 2021 6:31 am
81,052
Total active cases
Updated on May 9, 2021 6:31 am
1,279,971
Total confirmed cases
Updated on May 9, 2021 6:31 am

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

احتمال واکسیناسیون پیش از موعد کانادایی‌ها

مقامات فدرال از احتمال واکسیناسیون پیش از موعد شهروندان خبر دادند. بگفته دکتر هاوارد انجو معاون سازمان بهداشت عمومی، تاکنون 41 درصد شهروندان بزرگسال...

برگزاری کنسرت مجازی با شعار توزیع عادلانه واکسن

ماه آینده نخست‌وزیر ترودو همراه با برخی چهره‌های سیاسی و مشهور دنیا در یک کنسرت مجازی شرکت می‌کند. Global Citizen در روز 8 می میزبان...

جریمه 2,000 دلاری بخاطر استفاده از پلاک کاغذی!

راننده اهل آلبرتا بخاطر استفاده از پلاک کاغذی و رانندگی بدون مدارک شناسایی و بیمه 2,000 دلار جریمه شد. بعلاوه باید در جلسه دادگاه...

خطرات قابل توجه انواع کووید۱۹ در افرادی که یک دز واکسن را دریافت کرده‌اند

مقامات بهداشتی به کانادایی‌ها هشدار می‌دهند که بین دریافت دوز اول و دوم واکسن کووید-۱۹ مراقبت‌های لازم را انجام دهند، زیرا شواهد جدید نشان...

زنان باردار بریتیش‌کلمبیا در اولویت واکسیناسیون قرار گرفتند

مقامات بریتیش‌کلمبیا زنان باردار بالای 16 سال را در اولویت دریافت واکسن COVID-19 قرار دادند. براساس اطلاعیه‌ای که عصر سه‌شنبه منتشر شده، شهروندان باردار در...

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی خوراکی بوده که هم‌اکنون برای درمان دیگر بیماری‌ها مصرف می‌شود.

دکتر جین-کلاود تاردیف رهبر این تحقیق خبر یافتن این دارو را “کشف بزرگ علمی” نامیده است. بگفته او Colchicine اولین داروی خوراکی موثر برای درمان بیماران در خارج از بیمارستان‌ می‌باشد و ابراز امیدواری کرد مصرف آن بزودی در کبک و دیگر نقاط دنیا آغاز شود.

مطالعه ColCorona بر روی 4،159 بیمار که ابتلای آن‌ها توسط تست PCR به COVID-19  تایید شده، انجام گرفته است.

مطالعه نشان داده که مصرف این قرص نرخ بستری بیماران را تا 25 درصد کاهش داده، نیاز بیماران به دستگاه‌های تنفس مکانیکی را تا 50 درصد کم می‌کند و نرخ مرگ‌ومیر را نیز تا 44 درصد کاهش می‌دهد.

دکتر تاردیف در ادامه گفت: این اولین امید برای بیماران مبتلا به COVID-19 می‌باشد که نگران وخیم‌تر شدن شرایط خود هستند. پیش از این هیچگونه قرص خوراکی که بتواند کرونا را درمان کند وجود نداشت.

تاردیف باور دارد تجویز این دارو بسرعت موجب کاهش ازدحام بیماران در بیمارستان‌ها خواهد شد و هزینه‌های مراقبت و درمان شدیدا پایین می‌آید.

او افزود: مطالعه ما نشان داده که تاثیر درمانی مصرف Colchicine برای جلوگیری از بروز التهاب گسترده و کاهش عوارض COVID-19 موثر است.

بگفته تیم تحقیق Colchicine دارویی شناخته شده بوده و می‌توان مصرف آن را بسرعت در میان بیماران COVID-19 آغاز کرد. بنابراین از فردا هر دکتر قادر است قرص را برای بیماران خود تجویز کند.

عصر جمعه فرانسوا لگالت نخست‌وزیر کبک نتایج این مطالعه را “خبری بزرگ” نامید.

این مطالعه تصادفی، double-blind و placebo-controlled در کانادا، ایالات‌متحده، اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی انجام شده است.

تاردیف گفت: تحقیق ما بصورت double-blind بوده، یعنی نه بیمار و نه تیم تحقیقاتی، ازجمله شخص بنده، تفاوت میان دارونما و دارو را در طول مطالعه نمی‌دانستیم. تنها گروهی مستقل از تفاوت این دو باخبر بودند.

او اظهار داشت تیم تحقیق از نتایج مطالعه بسیار خرسند هستند و بررسی‌های بالینی را قانع‌کننده می‌دانند. در این مطالعه تیمی حرفه‌ای از نقاط گوناگون کبک شامل میکروبیولوژیست‌ها، متخصصان مراقبت‌های ویژه، کارشناسان آمار، دانشمندان علوم کامپیوتر و اپیدمیولوژیست‌‌ها شرکت داشتند.

مرکز آزمایشات بالینی مونتریال (MHICC) وظیفه هماهنگی این مطالعه را عهده‌دار است.

منبع: CTV NEWS
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید