Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

خبر بسیار خوشحال‌کننده درباره درمان کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

تیمی تحقیقاتی در موسسه قلب مونتریال از یافتن دارویی موثر برای مبارزه با COVID-19 خبر داده است. این دارو که Colchicine نام دارد قرصی خوراکی بوده که هم‌اکنون برای درمان دیگر بیماری‌ها مصرف می‌شود.

دکتر جین-کلاود تاردیف رهبر این تحقیق خبر یافتن این دارو را “کشف بزرگ علمی” نامیده است. بگفته او Colchicine اولین داروی خوراکی موثر برای درمان بیماران در خارج از بیمارستان‌ می‌باشد و ابراز امیدواری کرد مصرف آن بزودی در کبک و دیگر نقاط دنیا آغاز شود.

مطالعه ColCorona بر روی 4،159 بیمار که ابتلای آن‌ها توسط تست PCR به COVID-19  تایید شده، انجام گرفته است.

مطالعه نشان داده که مصرف این قرص نرخ بستری بیماران را تا 25 درصد کاهش داده، نیاز بیماران به دستگاه‌های تنفس مکانیکی را تا 50 درصد کم می‌کند و نرخ مرگ‌ومیر را نیز تا 44 درصد کاهش می‌دهد.

دکتر تاردیف در ادامه گفت: این اولین امید برای بیماران مبتلا به COVID-19 می‌باشد که نگران وخیم‌تر شدن شرایط خود هستند. پیش از این هیچگونه قرص خوراکی که بتواند کرونا را درمان کند وجود نداشت.

تاردیف باور دارد تجویز این دارو بسرعت موجب کاهش ازدحام بیماران در بیمارستان‌ها خواهد شد و هزینه‌های مراقبت و درمان شدیدا پایین می‌آید.

او افزود: مطالعه ما نشان داده که تاثیر درمانی مصرف Colchicine برای جلوگیری از بروز التهاب گسترده و کاهش عوارض COVID-19 موثر است.

بگفته تیم تحقیق Colchicine دارویی شناخته شده بوده و می‌توان مصرف آن را بسرعت در میان بیماران COVID-19 آغاز کرد. بنابراین از فردا هر دکتر قادر است قرص را برای بیماران خود تجویز کند.

عصر جمعه فرانسوا لگالت نخست‌وزیر کبک نتایج این مطالعه را “خبری بزرگ” نامید.

این مطالعه تصادفی، double-blind و placebo-controlled در کانادا، ایالات‌متحده، اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی انجام شده است.

تاردیف گفت: تحقیق ما بصورت double-blind بوده، یعنی نه بیمار و نه تیم تحقیقاتی، ازجمله شخص بنده، تفاوت میان دارونما و دارو را در طول مطالعه نمی‌دانستیم. تنها گروهی مستقل از تفاوت این دو باخبر بودند.

او اظهار داشت تیم تحقیق از نتایج مطالعه بسیار خرسند هستند و بررسی‌های بالینی را قانع‌کننده می‌دانند. در این مطالعه تیمی حرفه‌ای از نقاط گوناگون کبک شامل میکروبیولوژیست‌ها، متخصصان مراقبت‌های ویژه، کارشناسان آمار، دانشمندان علوم کامپیوتر و اپیدمیولوژیست‌‌ها شرکت داشتند.

مرکز آزمایشات بالینی مونتریال (MHICC) وظیفه هماهنگی این مطالعه را عهده‌دار است.

منبع: CTV NEWS


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید