Sunday, April 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

23,623
Total deaths
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
87,925
Total active cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm
1,121,498
Total confirmed cases
Updated on April 18, 2021 9:43 pm

هشدار متخصصان بیماری‌های عفونی در خصوص خطر تاخیر دریافت دوز دوم واکسن برای سالمندان


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

حضور برهنه نماینده مجلس عوام در جلسه مجازی

ویلیام آموس که از سال 2015 نمایندگی شهر پونتیاک در استان کبک را بر عهده داشته، روز چهارشنبه بصورت کاملا برهنه در مقابل همکارانش...

ادامه کاهش اجاره‌بها در شهرهای بزرگ کانادا، بجز کلگری

براساس گزارش Rentals.ca، طی ماه گذشته نرخ اجاره‌بهای اکثر شهرهای کانادا کاهش یافته است. البته کلگری در این بین استثنا بود. هرچند میانگین اجاره‌بهای کانادا...

معرفی بلندترین ساختمان‌های تورنتو

با توجه به مرتفع‌تر شدن برج‌های تورنتو در سال‌های اخیر این سوال پیش می‌آید که بلندترین آن‌ها کدام است؟ مطمئناً بلندترین سازه‌ تورنتو برج CN...

طرح آزمایشی شهرداری کلگری برای تسریع فرآیند adaption حیوانات پناهگاهی

شهرداری کلگری و انجمنِ گروهِ نجاتِ حیواناتِ آلبرتا (AARCS) در چارچوب یک همکاری جید به دنبال بهبود وضعیت زندگی حیوانات خانگی بی‌سرپرست هستند تا...

بدترین هفته کانادا از نظر آمار مبتلایان کرونا

طی هفت روز گذشته میانگین آمار مبتلایان روزانه کرونا در کانادا به بالاترین حد خود از ابتدای پاندمی رسیده است. براساس آمار، طی هفت روز...

کمیته مشاوره ملی ایمن‌سازی کانادا (NACI) پس از به‌روزرسانی دستورالعمل‌هایش به استان‌ها و مناطق توصیه کرد که در صورت کمبود واکسن فاصله توزیع دوزهای اول و دوم واکسن COVID-19 را چهار ماه در نظر بگیرند. به اعتقاد NACI افزایش فاصله دوزها به محافظت از کل جمعیت بزرگسال در یک بازۀ زمانی کوتاه کمک خواهد کرد. دولت‌های انتاریو، آلبرتا، بریتیش کلمبیا و منیتوبا نیز برنامه‌های خود را با این دستورالعمل هماهنگ کردند.

اما بسیاری از کارشناسان می‌گویند سالمندان و همچنین جمعیت آسیب‌پذیری که دارای نقص ایمنی هستند باید از این قانون مستثنی شوند.

دکتر سمیر سینا، مدیر سالمندان در شبکه بهداشتی و دانشگاه تورنتو می‌گوید: سالمندان ضعیف‌ترین سیستم ایمنی را در میان ما دارند و و COVID-19 به‌راحتی به آنها صدمه وارد می‌کند. به تاخیر انداختن توزیع دوم می‌تواند برای این افراد بسیار خطرناک باشد.

جورگان فریتز، متخصص بیماری‌های عفونی از دانشگاه مک گیل، می‌گوید شواهد علمی نشان می‌دهند که اثربخشی دوز اول در مقایسه با دوز دوم بسیار سریع‌تر کاهش پیدا می‌کند.

تولید کنندگان واکسن‌های Pfizer و Moderna فاصله‌های 21 و 28 روزه را پیشنهاد می‌دهند. این فاصله برای AstraZeneca در آزمایشات بالینی یک ماه پس از تزریق اولین دوز بوده است.

درک فیلیپس82 ساله از تورنتو اولین دوز واکسن Moderna را در کالج Seneca دریافت کرده است. او می‌گوید پس از شنیدن تاریخ دریافت دوز دوم واکسن متعجب شده است.

تانیا واتس، متخصص بیماری‌های عفونی و استاد دانشگاه تورنتو، می‌گوید تأخیر توزیع دوز دوم برای افراد 80 ساله و مسن‌تر نسبت به جوانان خطرناک‌‍تر است. خطرات این تأخیر برای بیماران سرطانی و افراد دارای نقص ایمنی بسیار جدی خواهد بود.

در اوایل ماه مارس ، شیوع در یک آسایشگاه مراقبت بلند مدت در Gatineau، Que، باعث کشته شدن 5 نفر شد. این اتفاق در حالی رخ داد که 96% از ساکنین و 41% از کارکنان این آسایشگاه واکسینه شده بودند.

در کانادا بیش از 95% از فوت‌شدگان این بیماری را جمعیت 60 سال به بالا تشکیل می‌دهند. گسترش گونه‌های مسری‌تر این ویروس و مطالعاتی که کاهش حفاظت آنتی‌بادی را نمایان می‌کنند سوالاتی را درباره اثربخشی واکسن‌ها ایجاد کرده‌اند.

 

منبع: Globalnews
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید