Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,016
Total deaths
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
64,882
Total active cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm
1,337,730
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 4:48 pm

کانادا ورود پروازهای هندوستان و پاکستان را به مدت یک ماه ممنوع کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

مقامات فدرال اعلام کردند که اقدام جدید دولت در خصوص منع ورود پروازهای هندوستان و پاکستان از ۲۲ آوریل انجام پذیرفته است.

عمر الغبرا وزیر حمل و نقل گفت: «ما بیش از یک سال است که می‌گوییم در حال حاضر زمان مناسب سفر کردن نیست. هر لحظه ممکن است محدودیت‌های مرزی تغییر کند و باعث شود شما در کشور دیگری گرفتار شود.»

این ممنوعیت شامل تمامی پروازهای مستقیم و خصوصی از هندوستان و پاکستان می‌شود، با این وجود پروازهای باری همچنان مجاز است.

مسافرانی که با مبدا هندوستان و پاکستان از طریق یک مسیر غیرمستقیم وارد کانادا می‌شوند باید جواب منفی آزمایش کووید-۱۹ را که اخیرا انجام داده‌اند همراه خود داشته باشند.

پتی حاجدو وزیر بهداشت گفت با وجود اینکه هندوستان 20٪ از حجم سفرهای هوایی اخیر به کانادا را تشکیل می‌دهد، بیش از 50٪ از کل آزمایش‌های مثبت انجام شده در مرز کانادا از این کشور به‌دست آمده است. نرخ نتایج مثبت آزمایش‌ کووید-۱۹ پروازهای پاکستان نیز بسیار بالا بوده است.

مقامات بهداشت عمومی روز چهارشنبه اعلام کردند که با افزایش موارد ابتلا و مشاهده ویروس جهش‌یافته جدید ارزیابی وضعیت کووید-۱۹ را در هندوستان آغاز کرده‌اند.

دکتر ترزا تام، مشاور ارشد وزارت بهداشت کانادا، گفت این ویروس‌ها به شکل  گسترده‌ای در این کشور تجدید فعالیت کرده‌اند.

در اواخر ماه مارس، یک نژاد «جهش مضاعف» کووید-۱۹ در هندوستان ایجاد شد که دربردارندهٔ جهش‌هایی است که در دو نژاد مختلف موجود وجود دارد. گمان می‌شود که «جهش مضاعف» چیزی است که باعث رشد مجدد ویروس در هندوستان شده است.

براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، هندوستان طی یک دورهٔ هفت روزه تا ۱۲ آوریل، بیش از ۵۰۰،۰۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ و پاکستان ۳۴،۱۹۰ مورد جدید را شاهد بوده‌اند.

از آغاز شیوع این ویروس تقریباً ۱۶ میلیون ابتلا در هندوستان گزارش شده است. این کشور پس از ایالات متحده آمریکا بیشترین موارد ابتلا را در سراسر جهان مشاهده کرده است.

کشورهایی چون انگلستان و هنگ‌کنگ نیز پروازهای هندوستان و پاکستان را به‌طور موقت متوقف کرده‌اند. هنگ‌کنگ پروازهای فیلیپین را نیز ممنوع کرده است.

تاکنون کانادا ۱،۱۴۷،۴۶۳ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و ۲۳،۷۶۳ موردمرگ ناشی از این ویروس را مشاهده کرده است.

 

منبع: Dailyhive
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید