Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 5:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 5:56 am

کانادا ورود پروازهای هندوستان و پاکستان را به مدت یک ماه ممنوع کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

مقامات فدرال اعلام کردند که اقدام جدید دولت در خصوص منع ورود پروازهای هندوستان و پاکستان از ۲۲ آوریل انجام پذیرفته است.

عمر الغبرا وزیر حمل و نقل گفت: «ما بیش از یک سال است که می‌گوییم در حال حاضر زمان مناسب سفر کردن نیست. هر لحظه ممکن است محدودیت‌های مرزی تغییر کند و باعث شود شما در کشور دیگری گرفتار شود.»

این ممنوعیت شامل تمامی پروازهای مستقیم و خصوصی از هندوستان و پاکستان می‌شود، با این وجود پروازهای باری همچنان مجاز است.

مسافرانی که با مبدا هندوستان و پاکستان از طریق یک مسیر غیرمستقیم وارد کانادا می‌شوند باید جواب منفی آزمایش کووید-۱۹ را که اخیرا انجام داده‌اند همراه خود داشته باشند.

پتی حاجدو وزیر بهداشت گفت با وجود اینکه هندوستان 20٪ از حجم سفرهای هوایی اخیر به کانادا را تشکیل می‌دهد، بیش از 50٪ از کل آزمایش‌های مثبت انجام شده در مرز کانادا از این کشور به‌دست آمده است. نرخ نتایج مثبت آزمایش‌ کووید-۱۹ پروازهای پاکستان نیز بسیار بالا بوده است.

مقامات بهداشت عمومی روز چهارشنبه اعلام کردند که با افزایش موارد ابتلا و مشاهده ویروس جهش‌یافته جدید ارزیابی وضعیت کووید-۱۹ را در هندوستان آغاز کرده‌اند.

دکتر ترزا تام، مشاور ارشد وزارت بهداشت کانادا، گفت این ویروس‌ها به شکل  گسترده‌ای در این کشور تجدید فعالیت کرده‌اند.

در اواخر ماه مارس، یک نژاد «جهش مضاعف» کووید-۱۹ در هندوستان ایجاد شد که دربردارندهٔ جهش‌هایی است که در دو نژاد مختلف موجود وجود دارد. گمان می‌شود که «جهش مضاعف» چیزی است که باعث رشد مجدد ویروس در هندوستان شده است.

براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، هندوستان طی یک دورهٔ هفت روزه تا ۱۲ آوریل، بیش از ۵۰۰،۰۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ و پاکستان ۳۴،۱۹۰ مورد جدید را شاهد بوده‌اند.

از آغاز شیوع این ویروس تقریباً ۱۶ میلیون ابتلا در هندوستان گزارش شده است. این کشور پس از ایالات متحده آمریکا بیشترین موارد ابتلا را در سراسر جهان مشاهده کرده است.

کشورهایی چون انگلستان و هنگ‌کنگ نیز پروازهای هندوستان و پاکستان را به‌طور موقت متوقف کرده‌اند. هنگ‌کنگ پروازهای فیلیپین را نیز ممنوع کرده است.

تاکنون کانادا ۱،۱۴۷،۴۶۳ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و ۲۳،۷۶۳ موردمرگ ناشی از این ویروس را مشاهده کرده است.

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید