Monday, September 27, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,649
Total deaths
Updated on September 27, 2021 6:56 am
46,479
Total active cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am
1,602,379
Total confirmed cases
Updated on September 27, 2021 6:56 am

شورای مشورت ملی کانادا واکسن جانسون و جانسون را برای افراد بالای ۳۰سال توصیه کرد


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

نمایش نورپردازی سه‌بعدی بر روی برج ونکوور

قرار است برج اداری بزرگ ونکوور که در مرکز شهر قرار دارد به مدت یک هفته تبدیل به یک بوم بزرگ در فضای باز...

راهنمای رصد ایستگاه فضایی در کانادا

کانادایی‌ها می‌توانند در چند هفته آینده حرکت ایستگاه فضایی در مدار زمین را تماشا کنند. براساس اعلام ناسا و Spot the Station ایستگاه فضایی تا...

پاندمی: درخواست کمک کادر درمان آلبرتا از ارتش و صلیب‌سرخ

با افزایش فشارها بر سیستم درمان آلبرتا، چهار اتحادیه پزشکی استان از جیسون کنی خواستند برای کنترل اوضاع از ارتش و صلیب سرخ  درخواست...

ادامه رشد مبتلایان کرونا در آلبرتا

مقامات بهداشتی آلبرتا روز دوشنبه از شناسایی 4,633 مبتلای جدید COVID-19 در استان خبر دادند. 1,605 مورد از آن‌ها در 17 سپتامبر، 1,592 مورد...

واکسن کووید-۱۹ Pfizer برای کودکان ۵ تا ۱۱ سال امن است

Pfizer و شریک تجاری آن، BioNTech، از نتایج یک آزمایش بالینی فاز 2/3 و برنامه‌های کسب مجوز این واکسن برای واکسیناسیون گروه سنی ۵...

شورای مشورت ملی کانادا در زمینه واکسیناسیون (NACI) به دولت‌های استانی کانادا توصیه کرده که واکسن جانسون و جانسون را برای ایمن‌سازی افراد ۳۰ ساله و بالاتر در برابر کووید-۱۹ استفاده کنند.

این شورای مستقل که از متخصصین تشکیل شده، می‌گوید که استفاده از واکسن J&J امن و مزایای آن آنقدر زیاد است که بر ریسک نادرِ ایجاد لخته‌های خونی می‌چربد.

به گفته نایب رییس NACI، شِلی دیکس، تاکنون ۱۷ مورد از لختگی خون در بین ۸ میلیون دوز تزریق شده از این واکسن گزارش شده است.

«استفاده از J&J شاید در شرایطی مناسب‌تر باشد که تعیین وقت برای تزریق دوز دوم واکسن‌های دیگر سخت است.»

مانند واکسن آسترازنکا، واکسن J&J نیز به همه افرادی توصیه شده که ترجیح می‌دهند زودتر واکسینه شوند و نمی‌خواهند منتظر واکسن‌های ساخته شده با فناوری mRNA بمانند.

دیکس می‌گوید: «این یک انتخاب شخصی است…بستگی به محل زندگی و نوع فعالیت‌های اجتماعی افراد دارد.»

او توضیح داده که اگر فردی ساکن یک استان با درجه شیوع زیاد کووید-۱۹ است، ولی کارش را در خانه انجام می‌دهد و زیاد وارد محیط‌های شلوغ نمی‌شود، مسلما عجله‌ای برای دریافت واکسن ندارد ولی کارگرانی که برای تامین زندگی‌شان مجبور به کار در محیط‌های پرخطرند، بهتر است هر چه زودتر واکسینه شوند.

دولت فدرال می‌گوید که هفتهٔ گذشته محموله‌ای جدید از ۳۰۰,۰۰۰ دوز واکسن را دریافت کرده ولی به دلیل مشکلات کنترل کِیفی گزارش شده از کارخانه تولیدی در بالتیمور، مریلند (ایالات متحده) فعلا توزیع آن را انجام نداده است.

منبع: Daily Hive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید