Saturday, January 23, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,828
Total deaths
Updated on January 23, 2021 9:15 am
65,750
Total active cases
Updated on January 23, 2021 9:15 am
737,407
Total confirmed cases
Updated on January 23, 2021 9:15 am

لغو پروازهای خطوط هواپیمایی به چین به خاطر ویروس کرونا

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

چندین شرکت هواپیمایی با انتشار بیانیه‌هایی، تصمیم خود برای لغو یا محدودسازی پروازها به مقصد چین را اعلام کرده‌اند. گسترش شیوع کرونا ویروس عامل اصلی این تصمیم است.

Air Canada چهارشنبه خبر داد که به خاطر هشدار دولت کانادا برای پرهیز از سفرهای غیرضروری به چین، تمام پروازهای مستقیم خود به پکن و شانگهای را در فاصله ۳۰ ژانویه تا ۲۹ فوریه لغو می‌کند.

این شرکت آخرین پروازهایش را چهارشنبه انجام داد و پروازهای برگشت نیز در ۳۰ ژانویه از پکن و شانگهای برمی‌گردند.

Air Canada می‌گوید «این تصمیم به اطلاع مشتریان رسیده و گزینه‌های جایگزین را به آنها معرفی کرده‌ایم. از جمله پس گرفتن هزینه سفر یا استفاده از خدمات دیگر شرکت‌های هواپیمایی.»

British Airways هم در وبسایت خود خبر از تعلیق موقت سفرهای غیرضروری به چین داده است و تمام پروازها به پکن و شانگهای را تا جمعه ۳۱ ژانویه لغو کرده است. البته پروازها به مقصد هنگ کنگ بدون وقفه ادامه خواهند یافت.

شرکت آلمانی Lufthansa هم تمام پروازهایش به چین را تا ۹ فوریه لغو کرده و می‌گوید:

«بعد از بررسی گزینه‌های مختلف بر اساس اطلاعاتی که تا این لحظه داریم، گروه Lufthansa تصمیم گرفت که پروازهای خطوط هوایی Lufthansa و SWISS و Austrian Airlines به چین و از چین را تا ۹ فوریه لغو کند.»

علاوه بر این، فروش بلیت‌های آینده (به مقصد چین یا از مبدا چین) نیز فعلا تعلیق شده است.

این شرکت و زیرمجموعه‌هایش فعلا فقط یک بار دیگر به مقصد چین پرواز خواهند کرد تا فرصت بازگشت را به مشتریان خود بدهند و در ضمن بتوانند کارمندانشان را هم از چین به آلمان، سوییس و اتریش منتقل کنند.

مانند British Airways، لوفتانزا هم تصمیم گرفته که پروازهایش به هنگ کنگ را ادامه بدهد.

شرکت Finnair هم با انتشار بیانیه‌ای در وبسایتش خبر از تعلیق پروازهای هفتگی خود بین هلسینکی و پکن در روزهای ۵ فوریه و ۲۹ مارس داده است، و البته پروازهای هفتگی بین هلسینکی و نانجینگ در ۸ فوریه و ۲۹ مارس هم لغو شده‌اند.

شرکت استرالیایی Cathay Pacific هم با بقیه شرکت‌های هوایی همراه شده و از ۳۰ ژانویه تا پایان مارس تعداد پروازهای خود و زیرمجموعه‌هایش را ۵۰٪ یا بیشتر کاهش می‌دهد.

در آن بخش از پروازهای Cathay Pacific که برقرار خواهند ماند، تغییراتی انجام می‌شود تا خطرات احتمالی را کاهش دهد. برای مثال تغییر در سرویس غذای بخش First Class و Business Class که شامل یک سینی پیش‌غذا، غذای اصلی و دسر (همه در کنار هم) می‌شود و سِرو غذا با میز-چرخدار (ترولی) هم انجام نخواهد شد.

مسافرین بخش‌های Premium Economy یا Economy Class در پروازهای متوسط یا طولانی نیز یک کیسه غذای گرم دریافت می‌کنند که پس از صرف غذا، همه محتویاتش دور انداخته می‌شود.

سایر وسایل رفاهی مثل بالشت، پتو، حوله گرم، و … نیز در هیچ پروازی به مسافرین ارائه نخواهد شد.

شرکت تایلندی Lion Air هم به مسافرینی که بلیت‌شان قبل از ۲۴ ژانویه بوده، فرصت سفر با پروازهای جایگزین در فاصله ۲۴ ژانویه تا ۱۵ فوریه را خواهد داد. مسافران هم می‌توانند سفر خود را لغو کنند، هم با پرواز در مسیری جایگزین برگردند. برخی شرکت‌های دیگر هم گزینه‌های مشابهی را در اختیار مسافرین می‌گذارند.

منبع: Daily Hive

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید