Sunday, January 24, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

18,974
Total deaths
Updated on January 24, 2021 1:25 am
64,573
Total active cases
Updated on January 24, 2021 1:25 am
742,531
Total confirmed cases
Updated on January 24, 2021 1:25 am

بر اساس یک گزارش: کاهش 10درصدی اجاره‌بهای آپارتمان‌ها در سراسر کانادا

عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

ده پالتوی عالی برای عبور از سرمای زمستان

آدم در این فصل همه‌اش احساس می‌کند که ماه‌های زمستان کِش می‌آیند و قرار نیست تمام شود. در بخش‌هایی از کشور دما به زیر...

معرفی پارک‌های ملی آلبرتا

کانادا کشوریست با طبیعت بکر و منحصربفرد و پارک‌‌های ملی فراوان که پنج مورد از آن‌ها، ازجمله بزرگترین و اولین پارک ملی کشور، در...

حدود ۲۲۲ هزار کسب‌وکار کوچک در کانادا در استانه تعطیل شدن

همه‌گیری COVID-19 بیش از ۲۰۰ هزار کسب‌وکار کوچک کانادایی را مجبور به تعطیلی خواهد کرد و نزدیک به ۳ میلیون شغل را در معرض...

آژانس ملی آمار کانادا 32،000 نیرو استخدام می‌کند

StatsCan قصد دارد ده‌ها هزار کانادایی را برای اجرای فرایند سرشماری سراسری استخدام کند. آژانس ملی آمار کانادا برای اجرای این پروژه به حدود 32،000...

بریتیش کلمبیا ممنوعیت سفر بین استانی را اجرا نخواهد کرد

دولت استانی در مورد احتمال ممنوعیت سفر با کارشناسان حقوقی مشورت کرده است، اما نتیجه گرفته است این موضوع عملی نبوده و از اختیارش...

با وجود این که کشور برای اولین بار از شروع پاندمی تاکنون شاهد افزایش اجاره‌بها بود، گزارش منتشر شده در ماه جولای حاکی از کاهش کلی 10 درصدی در مبلغ اجاره‌بهای آپارتمان‌هاست. نتایج گزارش شده بر اساس اخبار منتشر شده در سایت‌های Rentals.ca و نیز شرکت مشاوره‌ی اجاره‌یِ Bullpen است.

مبلغ متوسط اجاره بهای پرداخت شده توسط کانادایی‌ها در ماه جولای در سایت رنتالز 1,771دلار گزارش شد. این مبلغ در ماه ژوئن 1 دلار افزایش یافت امّا همچنان نسبت به سال گذشته 8.1 درصد کاهش نشان می‌دهد. طبق گزارش منتشر شده در جراید:

” این افزایش یک دلاری اوّلین میزان افزایش اجاره بهای ماهیانه را از سپتامبر 2019 تا کنون نشان میدهد. اگرچه هنوز هم متوسط اجاره‌ی ماهیانه‌ی کشوری نسبت به آن ماه که معادل 1,945 دلار بود، 9.4 درصد کاهش را نشان می‌دهد.”

از زمان شروع پاندمی تا کنون هزینه‌ی اجاره‌ی ماهیانه‌ی خانه‌های ویلایی و آپارتمان‌ها به طور پیوسته کاهش داشت. بر اساس این گزارش اجاره‌بهای آپارتمان‌های لاکچری در ماه جولای نسبت به سال گذشته 11.4 درصد و اجاره‌بهای منازل ویلایی 14.9 درصد کاهش نشان داده.

اگرچه اجاره‌های این واحدهای لاکچری کاهش شدیدی را شاهد بود اما بر اساس گزارش Bullpen آپارتمان‌های معمولی تنها در ماه‌های می و آوریل شاهد کاهش اجاره بها بودند. طبق مستندات این شرکت آپارتمان‌ها که عمده‌ی واحدهای مسکونی این شرکت را تشکیل می‌دهند در ماه جولای شاهد 5.8 درصد افزایش اجاره بها نسبت به سال گذشته بودند.

با وجود این که برای پنجمین ماه متوالی هزینه‌ی اجاره‌ی ماهانه در کشور کاهش داشت، تورنتو همچنان با میانگین اجاره 2,051 دلار در ماه برای یک آپارتمان یک‌خوابه گرانترین شهر کشور از این نظر است البته ونکوور از نظر بالاترین میزان اجاره برای آپارتمان دوخوابه با متوسط ماهانه 2,797دلارمقام اول را دارد.

تنها شهر کانادا که از این نظر کاهش نشان نداد، مونترال بود که متوسط اجاره‌ی ماهیانه در آن در ماه جولای نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش نشان داد. در این ماه هزینه‌ی اجاره‌ی خانه‌های ویلایی یک خوابه و دو خوابه افزایش ویژه‌ای نشان داد که هر کدام به ترتیب شاهد 21.6 و 15.8 درصد افزایش بودند. Matt Danison مدیر اجرایی Rentals.ca می‌گوید:

” صرف‌نظر از مونترال در بسیاری از کلان‌شهرهای کانادا، اجاره‌ها یا ثابت ماندند و یا روند کاهشی داشته‌اند و برخی از مستأجرین خانه‌های بزرگتر در مناطق ارزانتر را برای کنار آمدن با دورکاری ناشی از کرونا ترجیح می‌دهند.”

اجاره‌ی آپارتمان‌های تورنتو و ونکور نسبت به سال گذشته 8 درصد کاهش نشان داده در حالی که در کلگری این کاهش 9 درصدی بود. یورک، سسکتون، پورک شمالی، رد دیر و وینیپگ نیز همگی شاهد کاهش دو رقمی از جولای 2019 تا 2020 بوند.

از نظر استانی در ماه جولای،اجاره‌ی ماهانه در انتاریو بالاترین مقام را داشت و صاحب‌خانه‌ها به طور متوسط (برای انواع خانه‌ها) مبلغ ماهانه 2,069دلار را درخواست کردند که این مبلغ به طور متوسط 0.7 درصد کاهش ماهانه و 9.4 درصد کاهش سالانه را نشان می‌دهد. بریتیش کلمبیا در رده دوم بوده و متوسط اجاره‌ی ماهانه در این استان 2,029 دلار ثبت شده که این مقدار نسبت به ژوئن 2019 ، 0.7 درصد کمتر بوده و نسبت به جولای 2019 نیز کاهش 7.4 درصدی را نشان می‌دهد.

منبع:Daily Hive

پیشنهاد مطالعه:

متوسط اجاره بها در ماه آگوست در شهرهای کانادا

اگر قصد ریفایننس ملک خود را دارید الان بهترین زمان است

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید