Tuesday, October 26, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,805
Total deaths
Updated on October 26, 2021 6:36 am
27,139
Total active cases
Updated on October 26, 2021 6:36 am
1,702,587
Total confirmed cases
Updated on October 26, 2021 6:36 am

ارائه واکسن COVID-19 در بیش از 250 داروخانه آلبرتا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

جایگزین برنامه حمایتی CRB معرفی شد

بنابر اعلام دولت فدرال برنامه Canadian Recovery Benefit از 23 اکتبر پایان یافت و برنامه‌ای دیگر جایگزین آن می‌شود. هدف برنامه جدید Canadian Worker Lockdown...

جایگزینی رسمی طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی به جای CRB

طرح کمک هزینه جبرانی کانادایی (CRB) به طور رسمی به پایان رسیده است و طرح مزایای قرنطینه کارکنان کانادایی جایگزین این طرح شده است. مزایای...

آلبرتایی‌ها برای دریافت گذرنامه واکسن باید به طور کامل واکسینه شده باشند

از این هفته آلبرتایی‌هایی که به طور کامل واکسیناسیون شده‌اند طبق برنامه معافیت از محدودیت‌های استانی واجد شرایط خواهند بود. افرادی که هر دو...

درآمد ۱۰ میلیون دلاری کاناناسکیس از زمان صدور مجوز

به گفته دولت آلبرتا پس از اجباری شدن مجوز در ماه جون بیش از ۲۵۰ هزار مجوز برای ورود به کاناناسکیس صادر شده و...

مجوز ملی واکسیناسیون COVID-19 معرفی شد

روز پنجشنبه جاستین ترودو از معرفی سیستم فدرال پاسپورت واکسن خبر داد. این پاسپورت واکسن حاوی نام، تاریخ تولد و تاریخچه واکسیناسیون شهروندان (ازجمله مشخصات...

دولت آلبرتا اعلام کرد در 107 منطقه این استان داروخانه‌های ارایه دهنده واکسن مستقر شده‌اند و همین امر نشان می‌دهد از یک مارچ تاکنون ورود واکسن به داروخانه‌ها 154% افزایش یافته است. در حال حاضر بیش از 250 داروخانه در استان آلبرتا واکسن ارائه می‌دهند که باعث افزایش توانایی استان در تسریع ایمن‌سازی افراد جامعه شده است.

از 418،663 دوز واکسن COVID-19 که در آلبرتا تجویز شده است بیش از 35،000 واکسن از داروخانه‌ها تهیه شده است. سرانجام داروخانه‌های عمومی به بزرگ‌ترین تأمین کننده واکسن ساکنین استان تبدیل خواهند شد.

جف لجر رئیس Shoppers Drug Mart می‌گوید: تصمیم به‌موقع آلبرتا در مورد همراهی داروسازان در واکسیناسیون ساکنان تأثیر چشمگیری در مبارزه با COVID-19 داشته است، به آنها اجازه می‌دهد با سرعت بیشتری ساکنین آلبرتا را ایمن‌سازی کنند. امیدواریم به زودی تمام داروخانه‌ها این واکسن را برای ساکنین استان توزیع کنند.

هر داروخانه که در این طرح شرکت کرده است باید برای محافظت از افرادی که این واکسن را دریافت می‌کنند، کارکنان خود و دیگر مراجعین از پروتکل‌های دقیق و سخت‌گیرانه پیروی کند.

همچنین داروسازان باید برای تهیه واکسن تجربه ایمن‌سازی و مهارت‌های تخصصی مورد نیاز را داشته باشند.

با ورود بیشتر واکسن به کشور تعداد داروخانه‌های مشارکت کننده افزایش می‌یابد و دولت استانی انتظار دارد حداکثر 500 مکان نوبت‌دهی تا اوایل آوریل رزرو شود. با این وجود نوبت‌دهی به تعداد دوزهای دریافتی در استان بستگی دارد. دولت آلبرتا توضیح داد که این امر به دوزهای دریافتی و زمان حمل‌ونقل محموله‌ها به استان مرتبط است.

ممکن است تاخیرهای اخیر در حمل‌ونقل واکسن Moderna برخی از برنامه‌ریزی‌های داروخانه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

نخست وزیر جیسون کنی در این مورد می‌گوید تا جایی که دولت استانی اجازه دهد پخش واکسن را در استان سرعت می‌بخشند. او معتقد است سرعت و کارایی دولت استانی فقط به دوزهایی که از دولت فدرال دریافت می‌کنند بستگی دارد. هزاران آلبرتایی به صورت روزانه در داروخانه‌ها واکسیناسیون می‌شوند که این تعداد در هفته‌های پیش رو افزایش پیدا می‌کند.

آلبرتایی‌های واجد شرایط می‌توانند برای دریافت نوبت واکسیناسیون در داروخانه‌ها از طریق تماس تلفنی یا از طریق سیستم رزرو آنلاین اقدام کنند. همچنین آلبرتایی‌ها می‌توانند برای رزرو نوبت واکسیناسیون خود با خدمات بهداشتی آلبرتا به صورت آنلاین یا با شماره تلفن 811 تماس حاصل کنند.

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید