Tuesday, May 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

25,012
Total deaths
Updated on May 18, 2021 3:48 pm
66,157
Total active cases
Updated on May 18, 2021 3:48 pm
1,336,853
Total confirmed cases
Updated on May 18, 2021 3:48 pm

آنتاریو: لغو جراحی‌های غیراورژانس بخاطر رشد مبتلایان کرونا


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

کاهش سن دریافت‌کنندگان واکسن کووید-۱۹ تا ۱۸ سال در انتاریو

دولت انتاریو اعلام کرد تمامی افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کووید-۱۹ را از تاریخ ۱۸ می ساعت ۸ صبح دریافت کنند. سرعت روند...

کانادایی‌هایی که واکسن AstraZeneca را دریافت کرده‌اند پشیمان نیستند

تحقیقات نشان می‌دهد اکثر کانادایی‌هایی که حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ AstraZeneca را دریافت‌ کرده‌اند از تصمیم خود پشیمان نیستند. بر اساس مطالعه جدیدی که...

مسافران بین‌المللی که قوانین قرنطینه را نقض کنند، فعلا در آلبرتا جریمه نمی‌شوند

آلبرتا یکی از دو استان کانادا است که نه مسافران بازگشتی با هواپیماهای بین‌المللی را جریمه می‌کند و نه آنها را به قرنطینه در...

آینده پاندمی و واکسیناسیون کرونا در کانادا

مقامات بهداشتی فدرال یک نقشه راه برای آینده کانادا پس از واکسیناسیون منتشر کرده‌اند. براساس این چارچوب که در تاریخ 14 می منتشر شده، محدودیت‌های...

ممنوعیت پروازهای Air Canada از هند تمدید شد

Air Canada ممنوعیت پرواز از مبدا هند را یک ماه دیگر تمدید کرد. بنابراین تا تاریخ 22 ژوئن خبری از پروازهای هندوستان نخواهد بود....

آژانس سلامت آنتاریو خواستار به تعویق افتادن جراحی‌های غیراورژانس در بیمارستان‌های استان، بخاطر رشد موارد ابتلا به COVID-19، شده است.

متیو اندرسون مدیرعامل این آژانس گفت: رشد مبتلایان و افزایش شیوع ویروس در سرتاسر استان فشار زیادی بر بیمارستان‌ها و ظرفیت بخش‌های ICU آورده است. ما از بیمارستان‌ها می‌خواهیم کلیه جراحی‌های غیراورژانس خود را با هدف ارائه خدمات حیاتی به بیماران کرونا متوقف کنند.

همزمان به بیمارستان‌ها هشدار داده شده که در صورت نیاز، کادر پزشکی آن‌ها به نواحی بحرانی استان اعزام می‌شوند.

این دستور همزمان با شکسته شدن رکورد بستری بیماران کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه صادر می‌شود. نخست‌وزیر داگ فورد نیز روز چهارشنبه با اشاره به فشار موجود بر بخش‌های ICU، دستور ماندن در خانه را صادر کرد.

تا شب چهارشنبه 532 بیمار COVID-19 در بخش‌های ICU بستری بود‌ه‌اند. آنتاریو حدود 2,000 تخت ICU دارد که در دوران پاندمی معمولا 1,200 تا 1,400 عدد آن‌ها به دیگر بیماران اختصاص می‌یافت.

براساس پیشبینی‌ Ontario’s COVID-19 Science Advisory تا اواسط اپریل 600 بیمار کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری می‌شوند و این تعداد تا پایان ماه به 800 بیمار افزایش خواهد یافت!

با اینحال عمل‌های جراحی اورژانس بر روی بیماران سکته‌ مغزی، حملات قلبی، تصادفات و سرطان وخیم و غیره طبق برنامه انجام خواهند شد.

آنتاریو از زمان پایان موج نخست COVID-19 با چنین شرایطی روبرو نبوده است. همچنین بیمارستان‌های استان هم‌اکنون حدود 245,000 جراحی به تعویق افتاده از موج اول بیماری دارند که از امروز بر تعدادشان افزوده می‌شود.

دولت استانی در ماه گذشته بودجه اضافی 1.8 میلیارد دلاری را برای کمک به بیمارستان‌ها، بمنظور مراقبت از مبتلایان COVID-19 و جبران خسارت‌های ناشی از تاخیر جراحی‌ها، اختصاص داد.

منبع: CBC
لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید