Monday, October 18, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

28,376
Total deaths
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
36,093
Total active cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm
1,671,481
Total confirmed cases
Updated on October 14, 2021 12:57 pm

تولید واکسن خوراکی کووید19 توسط محققان کانادایی


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

تعداد معاملات در کلگری همچنان بالاست (بازار مسکن در ماه سپتامبر ۲۰۲۱)

نويسنده: مهرداد باقرى، مشاور املاك در شهر كلگرى تعداد کل معاملات در ماه سپتامبر نزدیک به رکورد آن در سال ۲۰۰۵ بود با ۲۱۶۲ واحد...

تورهای جدید بازدید از پارک ملی جسپر

اتوبوس‌های معمولی و خسته کننده را فراموش کنید. شما می‌توانید به سبک جدیدی در کوه‌های راکی گشت بزنید که در بهار ۲۰۲۲ عملی خواهد...

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر

واژگونی یک خودرو و دستگیری 7 نفر در تجمع دانشگاه مک مستر رویداد Fake Homecoming با حضور هزاران دانشجوی دانشگاه مک مستر در خیابان‌ها حادثه...

ارسال داده‌های آزمایشگاهی واکسن کووید-19 Pfizer مخصوص کودکان به سازمان بهداشت کانادا

شرکت داروسازی Pfizer داده‌های اولیه خود را در خصوص میزان ایمنی و تأثیر واکسن کووید-۱۹ بر روی کودکان 5 تا 11 سال به سازمان...

قانون جدید آلبرتا برای جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها

دولت آلبرتا به منظور جلوگیری از اعتراضات مزاحم خارج از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مقررات جدیدی را وضع خواهد کرد که انتظار می‌رود...

یک خبر خوب برای افرادی که از سوزن می‌ترسند: در حال حاضر محققان کانادایی مشغول توسعه یک واکسن خوراکی کووید-19 هستند.

فناوری QuickStripTM که با همکاری شرکت فناوری Rapid Dose Therapeutics و دانشگاه McMaster تولید می‌شود همانند نوارهای تجزیه شدنی خوشبو کنندۀ دهان عمل می‌کند.

مطالعات نشان می‌دهند هنگامی که این نوار داخل دهان یا زیر زبان قرار می‌گیرد به طور موثر پروتئین را به جریان خون منتقل می‌کند و باعث واکنش ایمنی بدن می‌شود.

محققان دریافته‌اند که پروتئین‌های موجود در QuickStrip در دمای 40 درجه سانتیگراد ثابت می‌مانند و مانند واکسن‌های کووید-19 نیاز به نگهداری در یخچال ندارند.

این فناوری می‌تواند در تحویل جهانی واکسن‌های کووید-19 و در بیماری‌های بی‌شمار دیگر تغییرات اساسی و انقلابی ایجاد کند.

به گفتۀ جیسون لوئیس، معاون ارشد Rapid Dose تعداد بی‌شماری از مردم جهان در دستیابی و توزیع درمان‌های مبتنی بر سوزن مانند واکسن‌های کووید-19 مشکل دارند.

فناوری QuickStrip عواملی که باعث طولانی‌تر شدن همه‌گیری می‌شوند را از میان می‌برد. این محصول نیازی به نگهداری در فضای سرد و همچنین پرسنل آموزش دیده ندارد، با هزینه کمی تهیه می‌شود و ترس از سوزن نیز دیگر وجود ندارد.

شرکت فناوری Rapid Dose و دانشگاه McMaster تحقیقات خود را در جولای 2020 آغاز کردند و در ماه گذشته مرحله اول مطالعات خود را به پایان رساندند.

مرحله دوم تحقیقات شامل پروتئین‌های سنبله‌ای واقعی کووید-19 می‌شود که توسط شورای تحقیقات ملی کانادا تهیه شده است.

محققان پروتئین‌های سنبله را با امید ایجاد پاسخ ایمنی نسبت به کووید-19 به QuickStrip تزریق می‌کنند.

به گفتۀ مارک آپسدل، مدیرعامل شرکت Rapid Dose، انتظار می‌رود نتایج اولیه طی چند ماه آینده حاصل شود، در آن زمان این شرکت فرایند تجاری سازی محصول را آغاز خواهد کرد.

دکتر مارک لارچه، رئیس ایمونولوژیست تحقیقات، معتقد است نتایج و داده‌های پیش بالینی این نوید را می‌دهند که QuickStrip می‌تواند درمانی موثر باشد. این فناوری همچنین می‌تواند جایگزین واکسن‌هایی باشد که برای محافظت در برابر SARS-CoV-2 مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

 

منبع: Dailyhive


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید