Thursday, September 16, 2021

Click here CANADA COVID-19 Statistics

27,305
Total deaths
Updated on September 16, 2021 11:23 am
42,322
Total active cases
Updated on September 16, 2021 11:23 am
1,559,410
Total confirmed cases
Updated on September 16, 2021 11:23 am

نرخ ابتلای مردان جوان به کووید-۱۹ بیش از تصورات قبلی است


عضویت در خبرنامه

مطالب پر بازدید

آلبرتا: اعلام مقررات و محدودیت‌های کرونایی جدید

آلبرتا برنامه تاییدیه واکسیناسیون و محدودیت‌های کرونایی جدید خود را همزمان با افزایش آمار مبتلایان COVID-19، اجرا می‌کند. عصر چهارشنبه نخست‌وزیر جیسون کنی، تایلر شاندرو...

بهترین لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت 2021

هنگام خرید لپ‌تاپ ارزان‌قیمت باید با نبود برخی قابلیت‌ها کنار آمد، اما این بمعنای آن نیست که محصول نهایی ارزش مبلغ پرداختی را نخواهد...

رستوران‌های آلبرتا برای سرویس‌دهی در محیط سرپوشیده ملزم به رعایت قوانین جدید استانی‌اند

مقامات آلبرتا از به‌روزرسانی محدودیت‌های جدید کووید-۱۹ در مورد بارها، میخانه‌ها و رستوران‌های استان خبر دادند که از هفته آینده اجرا می‌شوند. در کنفرانس خبری...

مشارکت بیش از 5.7 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام انتخابات

براساس آخرین آمار انتخابات کانادا، در حالی که کمتر از یک هفته به انتخابات فدرال باقی مانده است، 5.78 میلیون کانادایی در رای‌گیری زودهنگام...

اسپیس‌اکس اولین فضاپیما با خدمه غیرحرفه‌ای را به فضا فرستاد

راکت اسپیس اکس با چهار مسافر غیرحرفه‌ای خود که شامل یک مدیر شرکت تجارت الکترونیک میلیاردر و سه شهروند عادی بود از فلوریدا راهی...

تحقیق جدید منتشره توسط مجله پزشکی Annals of Internal Medicine ،با هدف بررسی میزان شیوع در گروه‌های سنی انجام شده و در آن محققین با تجزیه و تحلیل داده‌های کووید-۱۹ سال گذشته در انتاریو، به این نتیجه رسیده‌اند که گروه‌های سنی جوان‌تر و به خصوص مردان جوان بیشتر به کووید-۱۹ مبتلا می‌شوند.

در طول همه‌گیری کووید-۱۹ بیشترین تمرکز بر روی تأثیر کروناویروس بر افراد سالمند بوده، زیرا تصور می‌شده افراد جوان‌تر، نوجوانان و کودکان کمتر تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرند. اما تعداد موارد ابتلا حاکی از آن است که شیوع در میان گروه‌های سنی جوان بالاتر از تصورات قبلی است و تحقیقات اخیر نیز تاییدکننده این حقیقت است.

این اطلاعات با بررسی نتایج آزمایش PCR از ابتدای روزهای پاندمی تا زمستان همان سال در آزمایشگاه‌های بهداشت عمومی، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های خصوصی سراسر انتاریو به دست آمده است. محققان این مطالعه ابتلا به کووید-۱۹ را در سنین 10 تا 39 سال بررسی کردند و دریافتند مردان جوان بیش از دیگر گروه‌های سنی در خطر ابتلا قرار دارند.

مردان بین سنین 20 تا 29 سال بیش از دو برابر بقیه جمعیت مورد مطالعه به کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند. تحقیقات نشان می‌دهد با وجود اینکه در این آزمایش زنان بیشتر مورد بررسی قرار گرفته‌اند اما نرخ ابتلا در مردان بالاتر بوده است.

این محققان در خصوص میزان ابتلای مردان جوان در گزارش خود نوشته‌اند: «یافته‌ها حاکی از آن است که مردان جوان ممکن است ناقلان خاموش ویروس SARS-CoV-2 به افراد مسن باشند.»

بررسی داده‌های آزمایشگاهی انتاریو نشان می‌دهد که در مارچ ۲۰۲۰ روزانه حدود 12.5 آزمایش در هر 100،000 نفر انجام می‌گرفته است. این تعداد تا پاییز چیزی حدود ۲۳۹ آزمایش در هر 100،000 نفر بوده یعنی تعداد اولیه ۲۰ برابر شده است.

بیشترین میزان آزمایش‌های کووید-۱۹ در اواسط مِی در افراد سالمند مشاهده می‌شود که به انجام آزمایش در خانه‌های مراقبت از سالمندان اونتاریو مرتبط است، حدود 862 آزمایش برای هر 100،000 فرد ۸۰ ساله و مسن‌تر.

آزمایش کووید-۱۹ در پاییز با بازگشت کودکان به مدرسه در میان افراد جوانان افزایش یافته است. حداکثر 543 نفر در هر 100،000 کودک زیر 10 سال نیز روزانه مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

میزان کلی ابتلا به کووید-۱۹ در کودکان زیر ۱۰ سال و افراد بین ۶۰ تا ۷۹ سال پایین‌تر از چیزی بوده که محققان انتظارش را داشته‌اند.

به دلیل اینکه عوارض کووید-۱۹ در افراد مسن شدیدتر از دیگر گروه‌های سنی‌ است، قابل درک است که آزمایش و حفاظت بیشتری در خصوص این جمعیت، از ابتدای شیوع همه‌گیری و به ویژه در زمان شیوع بیماری در خانه‌های مراقبت از سالمندان، انجام می‌گرفته است. اما به نظر می‌رسد قشری که بیشترین آسیب را دیده‌اند، در واقع مردهای جوان تا میانسال هستند.

منبع: ctvnews


لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید