به تازگی از ورود حداقل 70 شهروند کانادایی به همراه 47 نفر دیگر که قصد سفر به ایالات متحده را داشته اتد، جلوگیری شده است.

رئیس سازمان شهروندی و خدمات مهاجرتی ایالات متحده Ken Cuccinelli در جلسه کنگره که در روز پنجشنبه و در واشنگتن برگزار شده بود اعلام کرد که به خاطر کنترل گسترش کروناویروس، این کشور از پذیرش بیش از 100 مسافر که از کانادا می آمده اند، جلوگیری نموده است. این ممنوعیت ورود مسافران کانادایی در حالی انجام شده است که کسانی که به تازگی به ایران و یا چین سفر کرده اند نیز اجازه ورود به آمریکا را ندارند.

کن کوچينلی همچنین گفته است که این ممنوعیت شامل مرزهای زمینی و هوایی بین آمریکا و کانادا می شود.ایالات متحده در حالی مرزهای خود و همسایه اش را مسدود می کند که کانادا مسافرینی که به این کشور سفر می کنند را مورد بررسی قرار می دهد و راه های ورود به خود را باز گذاشته است.

کوچینیلی در دفاع از این اقدام کشورش می گوید که با این که ممکن است خیلی ها این اقدام را طعنه آمیز بدانند اما واقعیت این است که مسافرین زیادی به تازگی از چین به کانادا بازگشته اند و ممکن استوناقل این بیماری باشند.

البته به نظر می رسد که همه با این تصمیم دولت آمریکا موافق نباشند زیرا یکی از سناتورهای آمریکایی در انتقاد از این تصمیم می گوید که این کار ممکن است منجر به فاجعه ای اقتصادی شود.

منبع: cbc

عضویت در خبرنامه


پاسخ دهید به این دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید